Lenovo (opět) vylepšilo elitní řadu svých ThinkPadů

11. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Lenovo ThinkPad X1 a potažmo nejnovější v ní zahrnuté modely X1 Carbon, X1 Yoga a X1 Nano opět posouvají uživatelský zážitek se zaměřením na zákaznickou spokojenost a produktivitu. Profesionálním uživatelům přinášejí vyšší výkon, lepší možnosti kamery a zvuku či pokročilejší bezpečnost.

Značka ThinkPad je díky neustálým inovacím ikonou odvětví a nachází si po celém světě své příznivce, kteří mohou právě letos oslavit společně s Lenovem 30. výročí tohoto ikonického notebooku.

ThinkPad X1 Carbon dosáhl své jubilejní 10. generace a nadále nabízí vše, co moderní profesionál potřebuje; spolu s ním přichází i výkonný ThinkPad X1 Yoga 7th Gen s prvotřídním zpracováním z hliníku. Všechny modely nyní podporují procesory Intel Core řady P 12. generace, které nabízejí výrazný výkonnostní skok, včetně vlajkové lodi a dosud nejlehčího ThinkPadu vůbec – ThinkPadu X1 Nano 2nd Gen s váhou pod 1 kg.

Klíčovým designovým prvkem je nová komunikační lišta integrující vylepšenou webovou kameru s rozlišením FHD s bezpečnostním krytem a 360o čtyřpásmové mikrofony, které jsou citlivé i na větší vzdálenosti. Design lišty umožnil zabudovat do víka kameru s větším snímačem, než je u notebooků běžné - 1,4µm snímač zvyšuje kvalitu obrazu, zejména při slabém osvětlení.

Nová technologie Computer Vision dostupná ve vybraných modelech ThinkPad X1 využívá Neural Processing Unit (NPU), který generuje metadata z kamery na základě známého rozpoznávání a modelování algoritmů AI. Tato technologie nabízí inteligentnější detekci přítomnosti člověka, která rozpozná lidi a jejich záměr použít počítač, takže se počítač spustí a odemkne pouze pro konkrétního uživatele (typicky např. majitele zařízení). Řešení funguje dokonce i tehdy, když má uživatel na obličeji ochrannou masku. Pro úsporu energie dokáže technologie Computer Vision také vypnout nebo ztlumit displej, když se uživatel dívá jinam, čímž zvyšuje energetickou účinnost a přidává další vrstvu soukromí při práci na veřejných místech.

Hlavní vylepšení nejnovějších ThinkPadů přicházejí v oblastech:

Výkonu:

 • Nejnovější procesory Intel Core 12. generace s funkcí Intel vPro včetně procesorů U15 a P28.
 • Rychlejší paměti LPDDR5 a úložiště PCIe Gen 4.
 • Nový design klávesnice s nasáváním vzduchu u X1 Carbon a X1 Yoga pro lepší práci s teplem.

Uživatelské zkušenosti:

 • Realistické displeje, včetně nového 2,8K OLED pro X1 Carbon a 4K OLED pro X1 Yoga, plus panely s nízkou intenzitou modrého světla s certifikací Eyesafe.
 • Nová FHD kamera se snímačem 1,4 µm s volitelnou technologií Computer Vision.
 • Sada funkcí Dolby Suite vylepšuje a rozšiřuje možnosti zařízení v oblasti audia a videa.

Připojení a zabezpečení:

 • Podpora konektivity Wi-Fi, 4G LTE i 5G.
 • Firmware Resiliency 2.0 dále zvyšuje zabezpečení notebooku rozšířením ochrany, detekce a obnovy.
 • Technologie Computer Vision zlepšuje detekci přítomnosti uživatele, zjednodušuje přihlašování
  a zvyšuje soukromí.
 • ThinkPad X1 umožňuje využívat lokalizační funkce společnosti Tile.
Video : 
Štítky: 

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Dell: notebook XPS 13 Plus

15. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Notebook Dell XPS 13 Plus je doposud nejvýkonnějším modelem ze série XPS a je navržený tak, aby spadal do kategorie minimalistického a moderního stylu. Elegantní klávesnice, řada funkcí, dotyková podložka a opěrka dlaní poskytují čistý, ikonický vzhled, který je komfortní na dotek. Čtěte více

HP představilo nové notebooky a stolní počítače

12. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP rozšířila své portfolio zařízení a posunula možnosti spolupráce na zcela novou úroveň. Reagovala tím na požadavky zákazníků ohledně prémiových mobilních zařízení, určených pro hybridní práci. Nová zařízení usnadňující spolupráci i tvorbu a umožňují pracovat a tvořit kdekoli. Čtěte více

Asus představil notebook se skládacím displejem a „vesmírný“ Zenbook

10. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Společnost Asus představila řadu unikátních zařízení včetně skládacího notebooku Zenbook 17 Fold OLED a speciální edice Zenbooku 14X OLED Space Edition. Obě novinky kombinují osobitý design, výkon nejnovější generace procesorů i úžasné displeje a celkově tak představují výkladní skříň technologií taiwanského výrobce. Čtěte více

Nvidia představila nové grafické čipy a další novinky (nejen) pro hráče

7. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia)
Nvidia odhalila světu další směřování své platformy pro hráče a tvůrce. Vedle nových grafických čipů a řady vylepšených technologií firma uzavřela i další technologická partnerství, mimo jiné se společností Samsung, která ve svých televizorech nabídne herní streamovací platformu GeForce NOW. Čtěte více