Lenovo od IBM koupí divizi serverů x86

23. 1. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Reuters a IBM)
Společnost Lenovo, v současnosti největší světový dodavatel počítačů, získalo od IBM divizi serverů x86. Díky hodnotě 2,3 miliardy USD jde o největší akvizici ze strany čínských technologických společností.

Lenovo zaplatí společnosti IBM 2,07 miliardy USD v hotovosti, zbytek v akciích. Akvizicí získá Lenovo mimo jiné možnost rozšířit svou působnost mimo PC, jejichž trh se neustále zmenšuje, rozložit své příjmy a posílit své postavení v oblasti storage a serverů.

Analytici se také shodují na tom, že pro společnost Lenovo bude jednodušší prodávat servery x86 čínským společnostem, nežli tomu bylo pro IBM.

Dohoda zahrnuje řešení System x, BladeCenter a Flex System servery, síťové prvky, servery NeXtScale, iDataPlex a příslušný software a servisní služby. IBM si ponechá System z, Power Systems, Storage Systems, Flex servery na bázi Power a řešení PureApplication a PureData. 

Odprodejem divize serverů x86, jejichž prodeje se neustále zmenšují a které se v porovnání se zbytkem portfolia společnosti prodávají relativně levně a s nižšími maržemi, se společnosti uvolní prostředky, jež bude moci převést do výdělečnějšího vývoje softwaru a služeb (tedy do jedné z oblastí, kam se společnost odklání již delší dobu). IBM bude také nadále rozvíjet své softwarové portfolio pro platformu x86 pro Windows a Linux.

Obě společnosti dále plánují uzavřít strategické partnerství, které se bude týkat globálních smluv v oblasti OEM a prodejů řešení jako jsou diskové úložné systémy IBM Storwize (podnikové systémy na úrovni entry a midrange), páskové úložné systémy, software General Parallel File System software, nabídky SmartCloud Entry a prvky softwarového portfolia IBM jako je například řešení Systems Director a Platform Computing.

Štítky: 

Podobné články

Schneider Electric: chlazení Uniflair Rack Mounted

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Edge data centra mohou být umístěna doslova kdekoliv – v těsném napojení na serverovnu, v kanceláři obsazené zaměstnanci, v maloobchodním zařízení nebo v nepříznivých podmínkách venkovního prostředí. Bezpečný a plynulý chod těchto řešení i v extrémních podmínkách zajistí chladicí jednotka Uniflair RM 3,5kW od Schneider Electric. Čtěte více

Dell Technologies PowerStore pro ukládání dat zaujme výkonem a flexibilitou

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell EMC PowerStore je moderní infrastrukturní platforma určená pro náročné požadavky datové éry. Řešení je až sedmkrát rychlejší a vykazuje třikrát kratší odezvu než předchozí midrange storage systém Dell EMC. Zároveň jde o jediné zařízení, na kterém lze díky funkci AppsON provozovat virtualizované workloady VMware a softwarové aplikace přímo na diskovém poli. Čtěte více

Ivan Preisler (Fujitsu): Chystáme investice do partnerské sítě

16. 4. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Vloni došlo u společnosti Fujitsu, která je jedním z technologických lídrů, k řadě významných změn. Firma se nově profiluje jako 100% partnersky orientovaná, došlo ke změnám ve struktuře a část výroby se přesunula do České republiky. Jak se novinky dotknou českých resellerů a co znamená, že společnost navýší investice do partnerské sítě, to nám prozradil Ivan Preisler, channel sales director Fujitsu v ČR. Čtěte více

IDC: Prodej serverů i podnikových úložišť letos kvůli pandemii COVID-19 klesne

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Výdaje koncových uživatelů na servery a podnikové úložné systémy letos podle IDC meziročně v důsledku pandemie viru COVID-19 klesnou o 3,4 % v případě serverů (na 88,6 miliardy USD) a o 5,5 % na 28,7 miliardy USD v případě úložišť. Čtěte více