Konvertibilní Huawei MateBook zaujme svou konstrukcí i čtečkou otisků prstů

23. 2. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Společnost Huawei představila MateBook, zařízení 2 v 1 spojující výhody tabletu a notebooku. MateBook je vybaven šestou generací procesoru Intel Core série M, běží na operačním systému Windows 10 a disponuje SSD s kapacitou až 512 GB a až 8 GB RAM. Výdrž baterie je až devět hodin. Dodávaný stylus MateBooku lze využít i jako laserové ukazovátko.

Huawei MateBook spojuje mobilitu, výkon i design a umožňuje uživatelům pracovat v jakémkoli okamžiku. MateBook kombinuje mobilitu chytrého telefonu s výkonem a kapacitou notebooku. Zařízení zaujme elegantním vzhledem. Bytelné tělo vyrobené z kvalitního kovu chrání zařízení při každodenním používání. Tenký profil a hmotnost 640 gramů umožňuje zákazníkům vzít zařízení prakticky kamkoliv s sebou.

Obal na klávesnici je vyrobený z ekologického materiálu, měkké PU kůže, která odpovídá spojení stylu s funkčností. Klávesy se vyznačují 1,5mm zdvihem a designem minimalizujícím překlepy. Vestavěný touchpad podporuje multi-touch technologii.

Dvanáctipalcový displej se chlubí tenkým rámečkem a poměrem obrazovky k tělu zařízení 84 %. Obrazovka má rozlišení 2 160 x 1 140 pixelů a pozorovací úhel 160 stupňů. Barevný gamut dosahuje 85 %, čímž umožňuje skutečně věrné barevné zobrazení.

Výdrž baterie byla při konstrukci zařízení jednou z priorit. Lithiová baterie s kapacitou 33,7 Wh umožňuje výdrž zařízení až devět hodin práce, devět hodin surfování na internetu a 29 hodin poslechu hudby. Na plné nabití baterie postačí dvě a půl hodiny času, už během hodiny je možné zařízení nabít až na 60 %.

MateBook běží na operačním systému Windows 10 a je poháněn šestou generací procesoru Intel Core M. MateBook nabízí až 8 GB DDR3 paměti a až 512B SSD. MateBook umožňuje rychlé odemknutí díky funkci rozpoznání otisku prstu, která podporuje 360stupňovou identifikaci. Obrazovku tak lze odemknout pouhým dotykem prstu.

K ovládání počítače lze využít dotykové pero pracující s několika úrovněmi citlivosti. U pokročilých business funkcí MatePen podporuje grafické i matematické funkce a může být použit i jako laserové ukazovátko.

MateBook rovněž nabízí možnost zřízení mobilního Wi-Fi hotspotu v případě, kdy není k dispozici běžné internetové připojení. Dalším klíčovým prvkem je funkce přenosu dat drag-and-drop pro přenos dokumentů z a do chytrých telefonů s operačním systémem Android.

Podobné články

IDC: Komerční poptávka bude v roce 2020 pro rozpojitelná zařízení největší příležitostí

12. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej tabletů v regionu EMEA v posledním čtvrtletí loňského roku podle organizace IDC meziročně klesl o 9,6 % na 14,1 milionu zařízení. Za celý rok 2018 pokles činil 9,4 %. A o 9,4 % podle prognóz trh klesne i v prvním kvartálu roku letošního. Čtěte více

Asus: konvertibilní zařízení Transformer Mini T102HA

18. 3. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Asus Transformer Mini T102HA kombinuje vlastnosti tabletu a notebooku díky integrovanému stojánku a odnímatelné magnetické klávesnici. Novinka s hmotností 790 g nabízí 10,1" displej, Windows 10, kovovou konstrukci, snímač otisků prstů a výdrž až 11 hodin. Čtěte více

Dell rozšířil nabídku zařízení 2 v 1, zaujme 17" model

8. 6. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell)
Společnost Dell jako jeden z prvních výrobců nabídne zařízení 2 v 1 s úhlopříčkou obrazovky 17". Kromě něho se na trh již brzy chystá řada dalších zařízení dostupná v různých velikostech a různých konfiguracích. Čtěte více

IDC: Tablety prorazily ve firemním segmentu‬ vyspělých evropských zemí

14. 7. 2015. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: IDC)
Podle IDC se zvýšil podíl tabletů používaných ve firemním segmentu. Studie ukázala, že některé společnosti ve Velké Británii, Francii a Německu už vybavují své zaměstnance výhradně tablety.‬ Čtěte více