Konference Systémy ochrany a zabezpečení 2010

18. 6. 2010. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Dne 17. června 2010 uspořádala společnost DCD Publishing konferenci zaměřenou na systémy ochrany a zabezpečení. Tentokrát bylo celé téma bezpečnosti pojato poněkud netradičně, což však nic nezměnilo na dobrém hodnocení konference jako takové.
JUDr. Tomáš Koníček, moderátor konference při úvodní řeči.

Partnery konference byly tyto firmy:

Generálním partnerem byla společnost Samsung, zastoupená prostřednictvím distributora, firmy Atis. Hlavními partnery pak společnosti Alimex, APC, Kapsch, Kobe, KPZ a Sherlog. Jako odborný garant vystupovala společnost AGA.

Konference:

Průvodcem konference byl JUDr. Tomáš Koníček, který ji moderoval s nadhledem. Úvodní řeč se zaměřila na kamerové a městské kamerové systémy. Na ni navázala přednáška o komplexních bezpečnostních řešeních Přemysla Chláda ze společnosti Atis/Samsung. Samsung má v nabídce systémy CCTV od roku 2010, později pak přidala i další zabezpečovací zařízení a požární identifikační systémy. Po fúzi společnosti Samsung Electronics a Samsung Techwin dochází k unifikaci výrobního programu a výsledkem je, že do konce roku dojde i ke sjednocení označení všech výrobků. Přístroje mezi sebou budou kompatibilní díky novým firmwarům. Prezentující ukázali i špičkovou kameru, která pracuje s úrovní vnějšího osvětlení jen 0,000 06 lx, což je pro představu osvětlení snímané zóny měsícem, skrytým za mraky. K vidění byly rovněž záznamové systémy, profesionální monitory LCD, které budou v nejbližší době v návaznosti na program Samsung Electronics k dostání i s podsvícením LED, tedy s mnohem vyšším kontrastem, takže ještě lépe vyniknou kontury snímaných scén.

Přednáška firmy KPZ se zaměřila především na problematiku kamerových velínů a unikátních HD kamer. Bohužel se nepodařilo předvést HD kameru Panasonic, která patří v této oblasti ke špičce, takže účastnící ji mohli vidět pouze na obrázku v prezentaci. Firma Kobe představila síťová úložná zařízení NAS ve funkci úložiště snímaných scén. Všechna zařízení byla rovněž předváděna naživo v místnosti před přednáškovým sálem a ze strany návštěvníků konference o ni byl nebývalý zájem.

Přednáška Miroslava Urbana, technického tajemníka AGA pak seznámila přítomné s bezpečnostními systémy a zásadami jejich úpravy. Na to pak navázal Václav Mika ze společnosti APC s nabídkou záložních zdrojů napájení a chladicích systémů i s návaznými ochrannými systémy a návrhem serveroven. Jaroslav Brabec z Kapsche pak z pozice systémového integrátora naznačil možnosti při budování bezpečných datových sítí. Provozní analytické nástroje a úlohu systémové integrace při návrhu bezpečnostních systémů přiblížil Jiří Rumler ze společnosti Alimex.

Odpolední blok přednášek začal JUDr. Pavel Kocábek z Útvaru situační prevence Městské policie hlavního města Prahy a seznámil s druhy ochran majetku občanů a využitím bezpečnostních systémů v praxi. Na to navázala přednáška Jiřího Dufka ze společnosti Sherlog Secirity o vyhledávání odcizených vozidel a Lubora Myslíka ze Sherlog Trace, který popsal systém ochrany potrubí před krádežemi navrtáním a zajištěním bezpečnosti při sledování a monitoringu havárií potrubí. Závěr konference patřil požárně bezpečnostním zařízením a základním povinnostem stanoveným předpisy o požární ochraně, které daly vzniknout spoustě dotazů v návazné panelové diskuzi, ve které se jednalo i o utajovaných skutečnostech i o tom, kdo má právo snímat jaké záběry.