Novinky

Kompetenční centrum McAfee od Comguardu

Comguard, distributor s přidanou hodnotou, otevřel v Brně za podpory hlavního partnera, společnosti McAfee, největší kompetenční centrum ve střední a východní Evropě pro řešení IT Security.

Richard Voigts
Zdroj: McAfee a DCD Publishing
  • 20. 9. 2011
  • 2 min
Kompetenční centrum McAfee od Comguardu

Kompetenční centrum je zaměřené na testování, prezentace a návrhy konkrétních řešení v oblasti IT bezpečnosti. Partneři a koncoví zákazníci z řad podniků a státních institucí mají možnost si otestovat plné portfolio produktů McAfee, a to v nasimulovaném reálném provozu. Kompetenční centrum vzniklo za podpory Operačního programu podpory a inovace a bylo otevřeno v červenci 2011. Vlastní jej a provozuje společnost Comguard ICT.

Využití služeb kompetenčního centra přinese podnikům i institucím výhody ve schopnosti pokrýt rostoucí a rychle se měnící bezpečnostní rizika, a to nejen v oblasti síťové bezpečnosti, ale i mobilních zařízení a ochrany dat, “ uvedl John Parkes, McAfee, viceprezident Pre-Sales, EMEA

Jan Dymáček, výkonný ředitel společnosti Comguard, dodává: „Výhodou našeho kompetenčního centra je jeho široké využití. Zákazníkům se zájmem o bezpečnostní řešení McAfee jsme schopni nabídnout tzv. ‚best practices‘ navržené na konkrétní ‚use cases‘ a navíc komplexní konzultační servis včetně školení v připraveném uceleném prostředí pro realizaci testování.“

Cílem kompetenčního centra je informovat zákazníky o nových bezpečnostních rizicích a dalším vývoji, seznámit je s novými bezpečnostními technologiemi, pomoci jim rychleji na ně reagovat a nastavit jejich řešení i s ohledem na normativní požadavky. Zpětná vazba od uživatelů, a využití jejich zkušeností, umožňuje rozvíjet a připravit řešení ušitá přímo na míru konkrétním potřebám každého zákazníka.

V kompetenčním centru je možné nasimulovat reálný provoz určitého prostředí a tím otestovat funkčnost navrhovaného řešení ještě před jeho implementací v praxi. Experti centra také dokážou navrhnout komplexní bezpečnostní řešení nebo bezpečnostní opatření založené na produktech McAfee a dalších předních světových výrobců, nebo lokalizovat světové technologie pro tuzemské jazykové, legislativní či technické podmínky. Expertní tým rovněž spolupracuje s dalšími českými výzkumnými pracovišti a podniky.

Součástí centra v druhé etapě bude i velkokapacitní výzkumná laboratoř pro testování a simulace řešení ICT, místnosti pro individuální konzultace a přednáškové a výukové místnosti s kapacitou až 240 školicích míst, včetně prostor pro videokonference. Základem síťové infrastruktury jsou technologie Cisco, aplikační vrstva je založena na produktech společnosti Microsoft a virtualizační prostředí zajišťuje VMware.

Vedle kompletního portfolia produktů společnosti McAfee centrum nabízí technologie dalších výrobců, především členů McAfee Security Innovation Alliance (SIA).