Komerční grafika 3M s revoluční zárukou životnosti

10. 4. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Divize Komerční grafiky nově představuje revoluční záruku pro grafické fólie a laminace, která vychází vstříc vysokým požadavkům na kvalitu kladených v Evropě na komerční grafiku.

Záruka životnosti se vztahuje na kvalitu, odolnost a dlouhou životnost médií 3M při použití s originálními inkousty výrobců tiskáren schválených společností 3M. Tato záruka se poskytuje na velkoformátové grafiky vyrobené pomocí piezoelektrického tisku a instalované jak v interiérech, tak venku, včetně potisku firemních automobilů.
Díky těmto důkladným testům je 3M schopna zaručit, že fólie a laminace 3M jsou bez kazů materiálu, které by mohly zapříčinit chyby tisku, a také, že tyto fólie budou správně držet na doporučených podkladových materiálech.
Proces schvalování tiskáren a inkoustů pro použití s fóliemi a laminacemi 3M trvá průměrně čtyři až pět měsíců, ale liší se podle kombinací materiálu a použití – bližší informace naleznete na webu 3M. Pro uplatnění nároku na záruku životnosti Performance Guarantee musí být grafiky instalovány podle pokynů společnosti 3M. Tato záruka pokrývá pouze náklady na výměnu materiálů 3M a nevztahuje se na vyblednutí, popraskání, odlepování nebo další podobné problémy.
Mezi schválené tiskárny a inkousty, na něž se vztahuje záruka Performance Guarantee, patří produkty společností efi-Vutek, Epson, Gandinnovation, HP, Mimaki, Mutoh, Roland a Seiko. 3M ve svých zkouškách průběžně pokračuje a certifikuje další tiskárny. V blízké budoucnosti plánujeme rozšíření záruky Performance Guarantee i na další modely.