Kingston se pochlubil řadou novinek pro firmy i spotřebitele

24. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Společnost Kingston představila tři zajímavé produktové novinky, které se právě dostávají do prodeje. Firemní SSD řady 450R pro datová centra jsou optimalizované pro čtení dat s vysokou předvídatelností rychlosti I/O operací a latence. Na běžné spotřebitele pak cílí 2,5" SSD KC600 pro stolní počítače a notebooky i nová řada paměťových karet Canvas Select Plus.

Firemní SSD řady Data Center 450R (DC450R) se hodí zejména pro datová centra. Disky jsou k dispozici v kapacitách 480 GB, 960 GB, 1,92 TB a 3,84 TB. Jde o 6Gb/s SSD s 3D TLC NAND technologií, které jsou optimalizované pro aplikace vyžadující převážně čtení dat.

Disky nabízejí kromě velkého výkonu také vynikající předvídatelnost rychlosti provádění I/O operací a latence, což je jedním z důležitých aktuálních požadavků kladených na SSD pro datová centra. Model DC450R splňuje přísná kritéria společnosti Kingston na kvalitu služeb QoS234 a je navržen tak, aby zajistil konzistentní výkon v široké škále aplikací s velkými nároky na čtení dat, včetně využití SSD jako mezipaměti pro čtení dat z pomalejších paměťových médií (tzv. caching).

Kingston DC450R se vyrábí pro pracovní zátěž, která vyžaduje nepřetržitou provozuschopnost a spolehlivost, jako jsou sítě pro doručování obsahu (CDN), edge computing a široká škála softwarově definovaných architektur úložišť dat. Je vybaven specificky zaměřenou sadou funkcí, která z něj dělá cenově výhodné řešení pro datová centra hledající nejvhodnější SSD pro svoje aplikace.

SATA SSD KC600

SSD KC600 dodávané ve 2,5" formátu má rozhraní SATA Rev 3.0 se zpětnou kompatibilitou a hodí se pro stolní počítače a notebooky. Disk využívá 3D TLC NAND technologii, je optimalizován pro rychlou odezvu systému s krátkou dobou bootování a dosahuje rychlosti čtení až 550 MB/s a rychlosti zápisu až 520 MB/s. Podporuje rozsáhlou sadu zabezpečovacích funkcí zahrnujících 256bitové hardwarové šifrování AES-XTS, TCG Opal 2.0 a eDrive pro spolehlivou ochranu a zabezpečení dat. Lze ho zakoupit samostatně nebo jako součást montážní sady, která obsahuje vše potřebné pro snadný upgrade stolního počítače nebo notebooku.

KC600 je v současné době k dispozici s kapacitou 256 nebo 512 GB, brzy však bude k dostání také s kapacitami 1 024 a 2 048 GB.

Nová řada SD a microSD karet Canvas Select Plus

Nová řada SD a microSD karet Canvas Select Plus v nabídce nahradí dosavadní řadu Canvas Select modely s vyšší rychlostí a kapacitou, které jsou zapotřebí zejména pro chytré telefony a digitální fotoaparáty. Výrobce slibuje zachování totožných cen. Řada paměťových flash karet Canvas Select Plus byla navržena tak, aby vyšší rychlostí, větší spolehlivostí a kapacitou až 512 GB lépe uspokojila stále náročnější uživatele. Canvas Select Plus podporuje standard Class 10 UHS-I a dosahuje rychlostí až 100 MB/s.

Nové microSD karty Canvas Select Plus jsou optimalizovány pro použití na zařízeních se systémem Android a splňují podmínky výkonnostní třídy A1 pro velmi rychlé načítání a spouštění aplikací. Díky vylepšeným parametrům karet získají uživatelé více než dostatečnou rychlost a ohromný paměťový prostor k lepší práci s fotografiemi ve vysokém rozlišením, 4K videozáznamy nebo multimédii s bohatým obsahem.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

ADATA již brzy uvede na trh nový formát paměťových karet

21. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Adata)
Společnost ADATA plánuje uvést do druhého čtvrtletí 2021 na trh novou generaci karet SD Express. Paměťové karty standardu SD7.0 dosahují výrazného zrychlení čtení a zápisu při zachování kompatibility se staršími standardy. Čtěte více

Externí (přenosné) paměti na sto způsobů

9. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Některou z forem externích pamětí, ať již hovoříme o USB flash discích, externích discích či paměťových kartách, používá většina lidí. Pojďme se proto na segment externích pamětí, který nijak nestrádá ani pod tlakem různých forem (hybridních) cloudových úložišť či NAS podívat podrobněji, protože má co nabídnout. Čtěte více

SanDisk nabízí 400GB microSD kartu

4. 9. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital;)
Společnost Western Digital představila paměťovou kartu SanDisk Ultra microSDXC UHS-I s nejvyšší kapacitou na světě. Společnost Western Digital tedy dva roky po uvedení microSD karty SanDisk s kapacitou 200 GB u karty shodného formátu zdvojnásobila paměťový prostor. Čtěte více

AData: paměťové karty XPG a Premier Pro

25. 3. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: AData)
Společnost AData uvedla na trh paměťové karty řady XPG a Premier Pro ve formátu microSDHC/SDXC UHS-I U3 v kapacitách 16 až 64 GB. U série XPG se výrobce zaměřuje na poskytnutí co nejvyššího výkonu při čtení i zápisu dat, díky čemuž je vhodná například pro práci s videem v rozlišení 4K. Karty Premier Pro jsou pak vhodné pro nasazení v náročném prostředí a hodí se například pro použití v akčních kamerách nebo v kamerách zaznamenávajících průběh jízdy ve vozidlech. Čtěte více