Kemp vylepšuje svůj load balancer o Network Telemetry

19. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Společnost Kemp, lídr na poli řešení pro nepřetržitou dostupnost aplikací, uvádí vylepšený load balancer LoadMaster, který posouvá možnosti AX (application experience) na zcela novou úroveň. Všechny load balancery Kemp nyní obsahují nativní funkce pro export datových toků s využitím běžných protokolů, jako jsou NetFlow a IPFIX.

Současná aplikační infrastruktura je i díky edge computingu a cloudu stále komplikovanější. Pro bezpečné a bezproblémově fungující aplikační prostředí je proto klíčové, vědět, co se v síti přesně děje. Díky Network Telemetry (rozšířeným statistikám síťové telemetrie) a přidané vizualizaci z Kemp Flowmon kolektoru, mohou zákazníci přesně určit příčinu vznikajících problémů a snadno určit, zda jsou způsobeny aplikací nebo sítí. A to na základě podrobných a jednoznačných informací ze sítě, které umožňují odhalit problémy již v jejich raných fázích – tedy ještě před jejich eskalací nebo výpadkem.

„Naši zákazníci mají díky kombinaci těchto dvou vzájemně se doplňujících technologií ten nejlepší předpoklad k tomu, aby dokázali zajistit svým uživatelům nepřetržitou dostupnost aplikací,“ řekl viceprezident pro produktovou strategii společnosti Kemp Jason Dover. „S ohledem na optimalizaci aplikační zkušenosti je load balancing nezbytnou součástí infrastruktury. Vylepšení o viditelnost do síťového provozu dává IT profesionálům možnost hloubkové analýzy výkonu aplikací a proaktivního monitorování šířky pásma v celém řetězci doručování aplikací.“

Síť jako ucelený zdroj informací

Základem Network Telemetry je Flowmon NetFlow/IPFIX exportér, který byl do LoadMasteru přidán jako standardní komponenta. Umožňuje sbírat telemetrická data o veškerém síťovém provozu, který prochází LoadMasterem a exportovat je do Kemp Flowmon kolektoru pro následnou analýzu a vizualizaci. Zákazníci tím získávají přístup k jednomu ucelenému zdroji informací, s jehož pomocí mohou zajistit, aby kritické aplikace byly doručovány optimálním způsobem, a to bez ohledu na jejich umístění on-premise nebo v cloudu.

Kromě kompletní sady funkcí pro NPMD přináší Kemp Flowmon kolektor také nástroje pro detekci a reakci na síťové hrozby (NDR), které umožňují identifikovat hrozby nultého dne, automatickou analýzu paketů a hloubkový monitoring výkonu aplikací.

Network Telemetry umožňuje:
  • Získat přehled o celém aplikačním řetězci, aby bylo možné identifikovat problémová úzká místa, chybné konfigurace a další potenciální bezpečnostní problémy.
  • Nepřetržitě sledovat uživatelskou zkušenost a využití sítě, aby bylo možné předvídat a proaktivně řešit nárůsty využití, přehlcení linek atd.
  • Identifikovat hlavní příčinu nových problémů s aplikacemi, sítí a zabezpečením pomocí jednotného, uceleného zdroje informací o stavu aplikací.
  • Zlepšit viditelnost v síti z pohledu výkonu a bezpečnosti, stejně jako schopnost reagovat s předstihem na potřeby zákazníků či problémy se zabezpečením. Tedy dříve než stačí přerůst ve větší problém.

Další informace:

Štítky: 
Bezpečnost, Sítě, Flowmon Networks

Podobné články

Nová verze Kerio Control přináší (nejen) vyšší stabilitu a lepší kontrolu nad síťovými připojeními

14. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kerio Technologies )
Společnost GFI Software uvedla aktualizovanou verzi Kerio Control 9.3.6, která přináší vyšší stabilitu a lepší kontrolu nad síťovými připojeními a podporu novým platformám Windows a Big Sur. Čtěte více

Téměř každá organizace vloni čelila alespoň jednomu mobilnímu útoku

13. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Zpráva „2021 Mobile Security Report“ společnosti Check Point upozorňuje na nejnovější hrozby pro podniková mobilní zařízení a ukazuje trendy v oblasti mobilního malwaru, zranitelnosti mobilních zařízení a národních kybernetických útoků. Zároveň organizacím pomáhá pochopit, jak se chránit před moderními mobilními hrozbami a jak se útoky budou vyvíjet. Čtěte více

NTT hlásí až 300% nárůst cílených útoků na průmysl. Které další trendy dominují IT bezpečnosti?

12. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: NTT)
Tvrdě byly podle analýzy zasaženy zdravotnictví, finanční služby a výroba – příčinou je zneužívání globální destabilizace útočníky. Mezi hackery však rostla i popularita útoků na aplikace a malwaru na těžení kryptoměn. A jaká byla situace v ČR? Čtěte více

ESET varuje před spywarem, v dubnu šlo o největší hrozbu

11. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Nejvážnější kybernetickou hrozbou byly v dubnu trojské koně, které dokáží odcizit přihlašovací údaje k různým online službám. S ukradenými daty útočníci obchodují na darkwebu. Čtěte více