Kaspersky zautomatizoval objednávky a správu licencí pro partnery a distributory

7. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Plně automatizovaný a významně rychlejší je nyní proces pravidelného objednávání a spravování licencí k produktům společnosti Kaspersky. Umožňuje to aktualizovaná verze License Management Portalu (LMP), přes který poskytovatelé spravovaných služeb (MSP) získávají a spravují bezpečnostní řešení Kaspersky.

Proces obnovování a objednávání nových licencí pro partnery a distributory je tak nyní automatizovaný a lze jej provést několika kliknutími namísto dřívější e-mailové korespondence. Nový přehledný konfigurátor produktů také výrazně zjednodušuje výběr vhodných nabídek společnosti Kaspersky.

Snadnost obchodování je důležitým hlediskem, které partneři při výběru produktů, na jejichž prodeji chtějí spolupracovat, zvažují. Téměř polovina prodejců v USA (45 %) ji dokonce uvedla jako hlavní výhodu. Může se skládat z různých faktorů, z nichž jedním je použitelnost partnerských nástrojů dodavatele – zákaznického portálu, programu, procesu dodání atd. Čím méně kroků je při tom zapotřebí, tím více se partner může soustředit na rozvoj svého podnikání a prodeje. A to je v konečném důsledku výhodné pro obě strany.

Díky aktualizaci funkcí portálu mohou nyní partneři společnosti Kaspersky, kteří využívají pravidelně obnovované (roční, nepředplacené) licence, používat LMP pro registraci smluv, obnovování licencí a zadávání nových objednávek. Portál vytváří pro všechny tyto scénáře přirozené interaktivní rozhraní s minimem potřebných akcí, jako je výběr požadovaných produktů z konfigurátoru a provedení objednávky kliknutím na jediné tlačítko. Jakmile je požadavek schválen a licence dodány, partner obdrží e-mailové oznámení na adresu uvedenou při zadávání požadavku. Žádná další komunikace s distributorem nebo prodejcem není zapotřebí – proces schvalování je plně automatizovaný a obsluhovaný samotným portálem.

Nový konfigurátor umožňuje také pohodlnější výběr objednávaných produktů. Partneři mohou při výběru a sestavování balíčku různých produktů a služeb postupovat krok za krokem tak, aby vytvořili jejich optimální kombinaci, která zvyšuje úroveň ochrany zákazníků pomocí řešení společnosti Kaspersky.

Aktualizované rozhraní LMP také zjednodušuje práci distributorů. Jejich úloha sice zůstává stejná – pomáhat partnerům svými odbornými znalostmi v oblasti prodeje, vývoje a finančních programů – mohou však ušetřit čas strávený rutinním schvalováním a soustředit se na rozvoj svého podnikání. Místo vytváření a potvrzování objednávek v nástroji pro správu objednávek dodavatele stačí distributorům jediné kliknutí, aby po kontrole finančních podmínek partnera potvrdili zadání objednávky prostřednictvím LMP. Ovládací panel poskytuje všechny potřebné informace o objednávkách od konkrétního partnera a také možnost v případě potřeby kontaktovat společnost Kaspersky nebo partnera.

„Chceme, aby byli naši partneři úspěšní, a proto jim obchodování s námi maximálně usnadňujeme. Aktualizací portálu pro správu licencí se snažíme zlepšit pracovní prostředí našich partnerů při zadávání objednávek,“ uvedl Kirill Astrakhan, ředitel globálního oddělení partnerských programů ve společnosti Kaspersky. „Aktualizovaný portál LMP je plně integrován s portálem United Partner Portal společnosti Kaspersky a umožňuje našim partnerům okamžitě zadat objednávku jakéhokoli B2B produktu, včetně končícího prodloužení platnosti a schválených registrací smluv, a to pouhými několika kliknutími. Spolu s LMP jsme připravili také aktualizaci pro registraci smluv, která zvyšuje užitnou hodnotu bezpečnostních řešení Kaspersky tím, že zákazníkům nabízí optimálně nakonfigurované balíčky produktů.“

Chcete-li se dozvědět více o výhodách programu United Partner Program společnosti Kaspersky a stát se jejím partnerem, přejděte na tento odkaz.

Registrovaní partneři společnosti Kaspersky mohou začít používat portál pro správu licencí prostřednictvím tohoto odkazu.

Obrazová galerie:

Podobné články

Acronis Cyber Protect Cloud nyní integrován s nástroji N-able

24. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Řešení Acronis Cyber Protect Cloud je nyní integrováno s nástroji N-able RMM a N-able N-central. Propojení MSP poskytovatelům umožňuje snadno významným způsobem zvýšit úroveň bezpečnosti jejich nabídky řízených služeb a představuje další položku na seznamu bezproblémových integrací Acronis s předními RMM/PSA technologiemi. Čtěte více

Počet hackerských útoků na české domácnosti klesl, objevují se však nové hrozby

24. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Turris)
Během druhého čtvrtletí letošního roku sice podle údajů systému Turris Sentinel klesl celkový počet kybernetických útoků směrovaných na routery a další chytrá zařízení v českých domácnostech, ale zároveň se objevila nová, velmi nebezpečná hrozba, pomocí níž mohou hackeři získat kontrolu nad datovými toky v celé napadené síti a napáchat vážné škody. Čtěte více

Cisco varuje před novým typem kybernetických útoků

23. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Útočníci na internetu vytrvale hledají nové způsoby, jak nelegálně vydělat peníze. Poznatky Cisco Talos ukazují, že stále častěji se tak děje na platformách, které umožňují sdílení síťového provozu (proxyware), jako jsou Honeygain, IPRoyal Pawns, Nanowire, Peer2Profit nebo PacketStream. Čtěte více

Finanční sektor vykazuje nadprůměrný dopad ransomwaru

21. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Podle průzkumu společnosti Sophos bylo ransomwarem vloni zasaženo 34 % organizací ze sektoru finančních služeb, přičemž 51 % z nich potvrzuje, že při nejvýznamnějším útoku se kyberzločincům podařilo zašifrovat jejich data. Průměrný účet za nápravu útoku přitom činil 2,1 milionu USD. Čtěte více