Kaspersky Security for Microsoft Office 365 zvyšuje ochranu e-mailů pro firmy

5. 2. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky Lab)
Společnost Kaspersky Lab přichází s novým řešením na principu Security-as-a-Service, které do cloudových e-mailových systémů přináší detekční technologie Next Generation. Uživatelé aplikací Microsoft Office 365 budou díky strojovému učení a cloudové databázi hrozeb chráněni před sofistikovanými kybernetickými hrozbami.

E-mailová komunikace se stala neodmyslitelnou součástí firemních aktivit. Není proto divu, že se kyberzločinci neustále snaží najít nové způsoby jak se do firemních e-mailů nabourat. Podle čtvrtletního průzkumu zaměřeného na spam kontinuálně stoupá záludnost phishingových a spamových kampaní. IT administrátoři malých a středních podniků kvůli tomu musí trávit více času odstraňováním podezřelých e-mailů, případně obnovováním nesprávně vymazaných zpráv.

I samotní zaměstnanci by měli podezřelým e-mailům věnovat větší pozornost. Pokud totiž naletí phishingovému e-mailu, zpřístupní útočníkům osobní údaje svých kolegů nebo umožní šíření malwaru firemní sítí. Alarmující přitom je, že letos ve 28 % cílených útoků hrály phishing a sociální inženýrství hlavní roli.

Kaspersky Lab chce SMB podnikům pomoci čelit podobným útokům, a proto přichází s ochranou mailových serverů a gateways. Rozšiřuje tak své portfolio produktů určených pro malé a střední firmy o nové řešení – Kaspersky Security for Microsoft Office 365. To poskytuje ochranu hostovaným e-mailům pro firmy využívající sadu Microsoft Office 365.

Společně se zabudovanou ochranou od Microsoftu nabízí toto kombinované řešení vylepšené zabezpečení před ransomwarem, škodlivými přílohami, spamem, phishingem (včetně Business E-mail Compromise – BEC) a neznámými hrozbami. Bezpečnostní technologie Next Generation, které jsou součástí produktu, zahrnují anti-phishingovou technologii založenou na umělé neuronové síti, detekční technologie opírající se o strojové učení, sandboxing, filtrování příloh a celosvětovou databázi hrozeb Kaspersky Lab. Základem řešení je koncept HuMachine, který propojuje výhody lidské expertízy s big data bezpečnostní databází a strojovým učením.

Stejně jako Microsoft Office 365 je i nový produkt Kaspersky Lab hostován v cloudu. Uživatel tak může v jednom prostředí spravovat jak e-mail, tak i jeho zabezpečení. Řešení Kaspersky Security for Microsoft Office 365 nabízí malým a středním firmám řadu výhod, mezi které patří jednoduché nastavení a nativní integrace s hostovaným e-mailem pro firmy. IT manažeři mohou mít díky přehlednému dashboardu kontrolu nad aktuálními hrozbami a detekcemi. V neposlední řadě ocení i možnost zálohování a zpětného obnovení smazaných e-mailů.

Štítky: 

Podobné články

Chráníte svá data i na home officu? Otestujte se online!

27. 3. 2020. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: DCD Publishing)
Informační bezpečnost je jedno z nejaktuálnějších témat současnosti. Denně dochází k závažným bezpečnostním incidentům, které mají dopad na fungování organizací. Na těch nejzávažnějších mají často svůj podíl také nedostatečně informovaní zaměstnanci, kteří se nevědomky dopouštějí zásadních pochybení. Čtěte více

Výpadky v důsledku ztráty dat zažilo již 42 % firem

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis uvedl u příležitosti World Cyber Protection Week, který slaví jako pokračování Světového dne zálohování, že opět narostl počet uživatelů, kteří zažili ztrátu dat či zařízení. V oblasti firemních IT se více firem setkalo s výpadky provozu v důsledku ztráty dat a IT administrátoři v důsledku toho zvyšují frekvenci zálohování. Svědky ztráty dat či zařízení bylo také 68 % běžných uživatelů. Čtěte více

dTest prověřil antiviry. Nakolik počítač opravdu ochrání?

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: dTest)
Spotřebitelská organizace dTest se pravidelně věnuje i zkouškám antivirů. Letos její odborníci otestovali 24 řešení pro Windows a 10 pro macOS. Zjistili přitom, že zatímco na některé bezplatné programy je spolehnutí, u jiných si zaplatíte za nespolehlivou ochranu. Čtěte více

Na aktivní kybernetickou obranu rezignovalo 42 % firem

2. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Podle studie společnosti Cisco dnes průměrná firma užívá přes 20 bezpečnostních technologií. Ačkoli neustále pokračuje konsolidace dodavatelů, kdy 86 % oslovených subjektů využívá řešení od 1 až 20 různých výrobců, přes 20 % dotázaných (o 8 % více než v roce 2017) se domnívá, že správa multidodavatelského prostředí je velmi náročná. Čtěte více