Kaspersky přidává zabezpečení SharePoint Online a Microsoft Teams

1. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Nová verze bezpečnostního produktu Kaspersky Security for Microsoft Office 365 rozšiřuje ochranu na aplikace pro spolupráci zaměstnanců. Již stávající ochranu nástrojů Exchange Online a OneDrive tak doplňuje zabezpečení SharePoint Online a bezpečné sdílení souborů přes Microsoft Teams.

Řešení chrání nejen doručenou poštu před škodlivým phishingem, ale nově také zajistí, že budou prostřednictvím SharePoint Online sdíleny pouze nezávadné soubory. To umožní IT bezpečnostním manažerům definovat rozsah kontrolovaných webů. Společnost Kaspersky chce zároveň firmám pomoct se zabezpečením vzdálené práce, a proto prodloužila bezplatnou zkušební verzi produktu na šest měsíců.

Phishing zůstává pro firemní uživatele vážnou hrozbou. Podle statistik společnosti Kaspersky za celý loňský rok zaútočilo na korporátní uživatele 186 milionů škodlivých spamových zpráv, což je o 54 milionů více než v předešlém roce. Jednou z nejúčinnějších phishingových technik toku 2019 byly e-maily, které se vydávaly za automatická upozornění existujících služeb, například Microsoftu Outlook. Uživatelé byli v těchto e-mailech vyzýváni k tomu, aby zadali své přihlašovací údaje k firemním e-mailům, čímž poskytli hackerům možnost, jak na firmu zaútočit.

V průběhu ledna a února tohoto roku řešení Kaspersky Security for Microsoft Office 365 zablokovalo v průměru jeden pokus o otevření phishingového odkazu v každé e-mailové schránce. Vylepšení, které je nyní k dispozici, zvyšuje ochranu před phishingem prostřednictvím speciální anti-spoofing funkce. Ta chrání firemní uživatele před zacílenými phishingovými e-maily, které jsou zdánlivě odeslány kolegou nebo dodavatelem. Ve skutečnosti ale používají pozměněné (spoofed) domény. Tato nová funkcionalita umožňuje zákazníkovi vytvořit seznam důvěryhodných firemních a dodavatelských domén, díky němuž následně produkt sám rozpozná potenciálně škodlivý e-mail zaslaný z falešné domény.

Díky rozšířené ochraně si nyní zákazníci mohou být jistí, že se malware do jejich sítě nedostane skrz služby SharePoint Online. Produkt totiž detekuje škodlivý soubor ihned po jeho nahrání. Následně ho přesune do karantény a prostřednictvím ovládacího panelu poskytne správci zabezpečení IT report o detekci a potřebné statistiky. Administrátoři dále mohou spravovat a upřesňovat rozsah kontroly firemních SharePointů. Mohou tak například přidávat ochranu pouze vybraným stránkám, nebo všem najednou.

Řešení nyní umožňuje celkově bezpečnější spolupráci a sdílení souborů v rámci Microsoft Teams. I když se tedy škodlivý soubor dostane do koncového zařízení zaměstnance, a ten se jej nevědomě pokusí sdílet s ostatními prostřednictvím chatu nebo dalších kanálů, řešení ho ihned odhalí a umístí do karantény. Ostatní uživatelé jej tak nebudou mít ani možnost otevřít, čímž by došlo k infekci jejich zařízení.

„Firmy, které přesouvají značnou část svých procesů do cloudu a využívají moderní komunikační nástroje, jako je Microsoft Teams, chtějí mít svá data pod kontrolou, zabezpečená a dostupná všem zaměstnancům. Proto jdeme těmto společnostem naproti a rozšiřujeme ochranu balíčku Microsoft Office 365 tak, aby zahrnovala všechny přidružené aplikace. Zákazníci tak mají jistotu, že je jejich cloud chráněn a případné hrozby neovlivní práci zaměstnanců,“ řekl Sergej Martsynkyan, head of B2B produkt marketing v Kaspersky.

Více informací získáte na této stránce.

Štítky: 

Podobné články

Ekonomika SOC: Jaká je návratnost investice do bezpečnostního centra?

28. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Security)
Investice do Security Operations Center (SOC) může představovat značné počáteční náklady pro mnoho organizací. V dnešní digitální éře však mohou náklady na kybernetické incidenty rychle narůst. Jak tedy vyčíslit návratnost investice (ROI) do SOC a jaká je skutečná ekonomická hodnota takového centra? Čtěte více

Objem DDoS útoků na české firmy po měsících stagnace vzrostl

28. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita po několika měsících stagnace v únoru trojnásobně narostly. Sice zatím ani zdaleka nedosahují objemu z loňského léta, přesto hrozby a způsobené škody neklesají. Jak totiž trend posledních měsíců jednoznačně ukázal, útoky jsou stále kvalitnější a intenzivnější útoky. Nejvíce útoků přitom již od července loňského roku míří z Ruska. Čtěte více

Podniky k přechodu na MSP služby motivují hlavně výpadky IT

27. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Podle více než 60 % českých a slovenských prodejců společnosti Zebra systems, distributor je hlavní motivací zákazníků k přechodu na MSP služby nepříjemná zkušenost s výpadky IT provozu. Stále více IT dodavatelů tak nabízí svým zákazníkům vedle tradičních také MSP služby. Čtěte více
Jan Pinta, manažer rozvoje byznysu ve společnosti Thein Security

Všechny typy phishingu pohromadě

26. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Security)
Phishing, česky rybaření, je úspěšný nástroj útočníků při chytání oběti za účelem krádeží osobních údajů, přihlašovacích jmen a hesel, údajů z platebních karet i řady dalších věci. Slovo samotné vychází z mechanismu, kdy rybář nahodí digitální udičku a oběť na ni ochotně naskočí. Čtěte více