Kaspersky má nový partnerský License Management Portal

16. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Kaspersky License Management Portal (LMP) je nový samoobslužný portál pro poskytovatele spravovaných služeb (MSP) a resellery, který jim pomáhá zefektivnit objednávání, správu a vykazování licencí. Portál také nově umožňuje nastavit měsíční tarif s průběžným financováním, díky němuž mohou partneři flexibilněji nabízet své služby zákazníkům.

LMP je součástí partnerského programu Kaspersky United, takže partneři mají na jednom místě přístup ke všem potřebným nástrojům a materiálům.

Spravované služby jsou podle hodnocení Ami Partners jedním z klíčových trendů IT trhu, který rok od roku získává na významu. Zatímco v roce 2016 existovalo celosvětově 48 000 MSP firem, v roce 2021 jich bude již 74 000. Vzhledem k narůstající konkurenci potřebují poskytovatelé služeb zautomatizovat své procesy, tak aby zjednodušili a urychlili prodeje a zefektivnili správu předplatného. Portál Kaspersky License Management Portal poskytuje MSP a resellerům možnost objednávat a spravovat všechna předplatná Kaspersky na jednom místě.

Portál Kaspersky License Management Portal maximálně zkracuje cestu od získání zkušební verze produktu po jeho komerční využití. Nově mohou partneři využít platební model pay-as-you-go. Zkušební licenci lze vygenerovat pro jakýkoliv produkt Kaspersky, ať už jde o cloudový či lokálně nainstalovaný software, takže partneři mohou snadno vyzkoušet všechny jejich funkce, vybudovat své služby a rychleji je dodat zákazníkům. Nový model předplatného umožňuje MSP zvýšit nebo snížit množství odebíraných licencí na základě svých potřeb.

Na hlavním panelu mají reselleři a poskytovatelé spravovaných služeb přehled o všech svých zákaznících, o stavu všech aktivních předplatitelů a informace o využití licencí v reálném čase. Zároveň portál poskytuje také analytiku o poskytovaných službách, prodaných licencích a počtech chráněných zařízení.

„Poskytovatelé spravovaných služeb jsou pro Kaspersky jednou z hlavních priorit. Během posledního roku vykázal kanál Kaspersky MSP dobrý růst. Počet partnerů, kteří se zaregistrovali, a kteří prodávají, se neustále zvyšuje. Výsledkem toho jsou o 60 % vyšší meziroční tržby. Nový Kaspersky License Management Portal jim poskytne všechny potřebné nástroje na jednom místě,“ uvedl Dmitry Golubtsov, ředitel oddělení MSP Business ve společnosti Kaspersky.

LMP je dostupné na Kaspersky United Partner Portal. Zde mají partneři k dispozici všechny informace a služby Kaspersky včetně školení, marketingových a vzdělávacích materiálů, správy licencí nebo testovacích produktů na jedno místě.

Podobné články

Skoro dvě třetiny zaměstnanců se aktivně brání aktualizacím softwaru

16. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Téměř čtvrtina zaměstnanců připustila, že měla nedávno rozepře s IT oddělením firmy ohledně důležitosti nebo četnosti aktualizací softwaru a OS na svém PC. Většina zaměstnanců si navíc podle Kaspersky nakonec prosadila svou a mohla instalaci aktualizací softwaru nebo OS oddálit nebo zcela vynechat. Čtěte více

COVID donutil české „ajťáky“ zapracovat na dovednostech z oblasti IT bezpečnosti

14. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Naprostá většina IT týmů, které v průběhu roku 2020 čelily nárůstu kybernetických útoků (82 % celosvětově, 71 % v České republice) a většímu náporu na zabezpečení (84 % celosvětově, 72 % v České republice), podle průzkumu společnosti Sophos posílila své bezpečnostní dovednosti a znalosti. Čtěte více

Hesla jsou terčem poloviny kybernetických útoků u nás

11. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Nejčastěji se čeští uživatelé setkávají s kybernetickými útoky na hesla uložená v prohlížečích. Ta představují na černém trhu cennou komoditu. Škodlivý kód, prostřednictvím kterého na ně útočníci cílí, se šíří v přílohách e-mailů, které vydávají nejčastěji za faktury. Čtěte více

VMware potvrdil výrazný nárůst útoků cílených na zaměstnance pracující na dálku

10. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware )
Urychlená digitální transformace způsobila, že bezpečnostní týmy čelí nárůstu množství hrozeb ze strany počítačových zločinců, kteří se snaží provádět cílené útoky proti překotně zaváděným inovacím i proti zaměstnancům pracujícím na dálku. Čtěte více