Kaspersky Lab uvedl na trh českou verzi servisního balíčku SP1 podnikového KESB

15. 6. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky Lab)
Společnost Kaspersky Lab představila českou verzi servisního balíčku vlajkového podnikového produktu Endpoint Security for Business Service Pack 1 (SP1). Nová verze nabízí snadnější zavedení i správu a vyspělejší možnosti dohledu nad všemi zařízeními připojenými do podnikové sítě.

IT administrátoři stále častěji narážejí na zvyšující se množství a rozmanitost vnějších kybernetických hrozeb. Ani vnitřní hrozby přitom nemizí – roste počet osobních zařízení v práci i množství sdílených informací. To s sebou přináší řadu komplikací a zranitelností ve správy hardwaru a softwaru v síti. Podle loňského průzkumu Kaspersky Lab a B2B International mezi podnikovými IT specialisty 44 % českých respondentů označilo ochranu vysoce citlivých dat jako jednu ze svých nejvyšších priorit. Na 69 % dotázaných z Česka uvedlo, že mezi jejich třemi největšími kybernetickými hrozbami jsou viry, červi a trojské koně, 12 % pak uvedlo, že nějaké kybernetické hrozbě již čelilo.

Kaspersky Endpoint Security for Business spojuje snadné centralizované nasazení, správu a ovládání všech zařízení v podnikové síti s ochranou před kybernetickými hrozbami. S funkcemi, jako je správa mobilních přístrojů (Mobile Device Management, MDM), systémová správa (System Management) a šifrování koncových zařízení (Endpoint Encryption) mohou IT administrátoři odhalit zranitelnosti, tvořit soupis vybavení, instalovat a vyžadovat bezpečnostní opatření a vyhnout se tak ztrátě či krádeži dat.

„Platforma Kaspersky Endpoint Security for Business obsahuje dostatečnou šíři funkcí pro potřeby zabezpečení firem jakékoliv velikosti, bez nutnosti dodatečných finančních a personálních nákladů. IT administrátor díky ní může vidět, spravovat a chránit podnikovou síť pomocí jediné platformy a konzole – včetně zabezpečení, šifrování a nastavení zařízení Windows, Linux a Mac, mobilních přístrojů, ovládání síťového zatížení i e-mailového provozu,“ dodal Jan Sekera, regionální manažer Kaspersky Lab.

Novinky v Kaspersky Endpoint Security for Business

Třicetiprocentní zmenšení balíčku Kaspersky Endpoint Security for Windows SP1 a integrace modulu pro šifrování koncových bodů výrazně snižuje provoz v síti při nasazování a zrychluje procesy instalace a správy. Pokud je třeba instalace aktualizace na vzdálené síti, můžou si IT administrátoři vybrat jeden počítač v síti, aby sloužil jako aktualizační agent, s využitím pokročilé funkce Patch Management. Ke snížení provozu lze poslat všechny aktualizace na tento počítač a z něj je pak rozšířit do celé sítě. Aktualizace lze doručit v manuálním nebo automatickém módu, v jakoukoli dobu a administrátor může stav jejich instalace monitorovat.

Společně s šifrovacím řešením Kaspersky Lab poskytuje dvoufaktorová autentifikace pomocí chytrých karet a tokenů další ochranu před neoprávněným přístupem do sítě. Webová konzole Kaspersky Security Center nyní podporuje MDM a umožňuje vzdáleně kontrolovat soukromá zařízení zaměstnanců, když se připojí do podnikové sítě. Kaspersky MDM také umožňuje přizpůsobit a zavést pomocí rozhraní pro jednoho uživatele široké spektrum bezpečnostních opatření pro zařízení fungující na běžných mobilních platformách Microsoft Exchange Active Sync, Samsung Knox 2.0 a Apple MDM.

Některé úkoly jsou pro snadnější správu delegovány pomocí portálu Self Service na zaměstnance. Jde zejména o stahování a aktivaci bezpečnostních aplikací a vzdálené vymazání dat. Pokud je zařízení odcizeno nebo ztraceno, uživatel jej může lokalizovat, zablokovat nebo z něj odstranit data. Nezbytné klíče a certifikáty se distribuují automaticky pomocí tohoto portálu.

Nástroj Kaspersky Security Center Role-based Access Control umožňuje pro zefektivnění celkové správy systému udělovat práva k různým funkcím (antimalware, kontrola koncových bodů, šifrování, hodnocení zranitelností či správa záplat) mezi IT pracovníky ve firmě. Díky integraci se systémy HP ArcSight a IBM QRadar SIEM nabízí Kaspersky Systems Management SP1 tyto přídavné volby -  automatické spojení na předinstalované klientské systémy SIEM k vysílání logů a dalších dat spojených s IT bezpečností. 

Zákazníci Kaspersky Lab v České republice mohou nyní aktualizovat svůj Kaspersky Endpoint Security 10 se servisním balíčkem SP1. Ostatní se o novém produktu mohou informovat u resellerů a partnerů Kaspersky Lab.

Štítky: 
Bezpečnost, Software, Kaspersky

Podobné články

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více