Kaspersky Lab Total Security – multi-device s rozšířenou dětskou ochranou

5. 4. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky Lab)
Řešení Kaspersky Lab Total Security – multi-device nechrání pouze soukromí a informace uživatelů, ale díky funkci Safe Kids umožňuje rodičům lépe monitorovat aktivitu svých dětí na internetu, najít jejich polohu nebo je ochránit před návštěvou nevhodných webů.

Zařízení s připojením k internetu dnes používají už tříleté děti. Vzhledem k nízkému věku je pro mnoho rodičů důležité, aby jejich potomci prozkoumávali digitální svět bezpečně. Podle výzkumu Kaspersky Lab více než polovina (62 %) českých respondentů věří, že se zvyšuje množství kybernetických hrozeb, kterému jejich děti čelí. Více než dvě pětiny dotázaných (44 %) projevily obavy z nekontrolovaného přístupu dětí k nevhodnému nebo explicitnímu internetovému obsahu. Strach, že děti komunikují s nebezpečnými cizími osobami má 41 % českých rodičů, 35 % dotázaných se obává, že jejich děti na internetu sdílí příliš mnoho osobních informací.

Kaspersky Safe Kids, který je součástí nového Kaspersky Total Security – multi-device, je navržený tak, aby problémy rodičů řešil. Pomáhá jim vytvářet pro jejich děti nové možnosti, jak používat připojená zařízení a surfovat na internetu. Navíc díky funkci Safe Location mají rodiče v reálném čase přehled o poloze svých dětí. V zařízení můžou nastavit bezpečné oblasti a získávat automatická upozornění, pokud se jejich dítě dostane z vymezené zóny.

Technologie anonymního vyhledávání a ochrany webkamery pomáhají zachovat soukromí téměř na jakémkoli zařízení, ať už je to Windows, Mac, Android nebo iPhone. Brání webovým stránkám a aplikacím získávat informace o navštívených webech, vyhledávaných dotazech, poloze, nebo z kterého zařízení uživatel stránku navštívil. Technologie zajistí, že se tyto osobní informace nikdy nedostanou z daného zařízení. Doslova je vystřihne z internetového provozu. Tím se anonymní vyhledávání Kaspersky Lab podstatně liší od podobných vyhledávacích nástrojů.

I když si uživatel myslí, že nemá co schovávat, stejně se najdou nevýhody, které plynou z používání online nástrojů. Ty mohou mít přímou souvislost s financemi. Ceny zboží nebo služeb uvedené na internetu se mohou lišit v závislosti na poloze uživatele a jeho zařízení. Stejně tak může hrát roli i historie vyhledávání produktu nebo služby na daných stránkách.

Další doplněk Kaspersky Lab odhalí a nahlásí každý pokus freewaru přidat jakákoliv rozšíření do zařízení. Funkce Change Control umožňuje uživateli regulovat jakékoli pokusy o změnu domovské stránky, instalaci dalších pluginů nebo změnu konfigurace systému bez jeho souhlasu. Systém nahlásí požadovanou změnu uživateli, který se sám rozhodne, jestli změnu povolí, nebo zamítne.

Správu hesel umožňuje Kaspersky Password Manager, který je součástí Kaspersky Total Security – multi-device. Aplikace vytváří silná hesla a bezpečně je uchovává. Automaticky je synchronizuje a vkládá do uživatelských zařízení.

Štítky: 
Software, Bezpečnost, Kaspersky

Podobné články

Alternativa k Office přináší ověřování dat a digitální podpisy

30. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Onlyoffice )
Vývojáři kancelářského balíčku s otevřeným zdrojovým kódem Onlyoffice vydali verzi 6.2. Nové funkce umožňují generovat seznam obrázků, přináší systém ochrany dokumentů a výrazně rozšiřují možnosti práce s tabulkami. Dokumenty Onlyoffice jsou kancelářskou sadou s bezplatnou komunitní verzí i placenou variantou s profesionálními funkcemi. Čtěte více

CorelDRAW Graphics Suite 2021 se soustředí na spolupráci a produktivitu

10. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Corel)
Nová produktová řada CorelDRAW 2021 zahrnuje profesionální grafický software CorelDRAW Graphics Suite 2021. Sada je k dispozici pro Windows a Mac a s ohledem na neustále se měnící pracoviště je nyní aplikace CorelDRAW.app optimalizována i pro dotykové ovládání a nově dostupná pro iPad. Čtěte více

Cleverlance vstupuje na světový softwarový trh

3. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cleverlance)
Česká technologická společnost Cleverlance zabodovala v každoroční studii globální poradenské společnosti Zinnov, která se zaměřuje na oblast managementu a strategie. V kategorii Zinnov Zones for ER&D Services - 2020 byla Cleverlance umístěna do „breakout“ zóny pro trh podnikového softwaru, což znamená, že se začíná prosazovat na globálním trhu. Čtěte více

Firmy stále podceňují aktualizace softwarů

13. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Mnoho firem se domnívá, že pro zabezpečení práce na dálku stačí nasadit VPN. Jak ale dokládá průzkum společnosti GFI Software, je třeba se zaměřit také na pravidelnou aktualizaci softwaru – 80 % kybernetických útoků v první polovině letošního roku totiž využívalo zranitelností starých tři roky a déle. Čtěte více