Kaspersky Lab firmám zdarma nabízí nástroj proti ransomwaru

17. 8. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky Lab)
Společnost Kaspersky Lab představila bezplatný software Anti-Ransomware Tool for Business, který nabízí kompletní ochranu proti ransomwaru pro korporátní uživatele. Díky technologiím Kaspersky Security Network (KSN) a System Watcher rozpozná schémata chování ransomwaru a ochrání koncové body v operačním systému Windows.

Technologie System Watcheru navíc umožňí například blokovat nebo napravit škodlivé změny.

Z výsledků průzkumu společnosti Kaspersky Lab vyplývá, že se v posledních dvanácti měsících stalo obětí ransomwaru téměř 42 % středních a malých podniků. Více než třetina (34 %) z nich zaplatila výkupné, přesto každý pátý podnik v průzkumu svá data stejně nedokázal obnovit. Výzkum Kaspersky Lab založený na výsledcích statistiky z KSN také ukázal, že počet útoků ransomwaru na firmy vzrostl téměř šestkrát (z 27 000 v období 2014 – 2015 na 158 600 v období 2015 – 2016).

Odlehčený nástroj Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business poskytuje ochranu i společnostem, které nevyužívají pokročilá řešení Kaspersky Lab. Je schopný vyřešit jeden z největších bezpečnostních problémů, který u středních a malých podniků vede k finančním ztrátám. Nejnebezpečnější forma ransomwaru – crypto-malware – způsobuje zašifrování firemních dokumentů a podniky nutí zaplatit výkupné za obnovení přístupu k jejich datům. Kaspersky Lab Anti-Ransomware Tool for Business dokáže tomuto problému čelit. Koncové body ve Windows chrání pomocí dvou stěžejních technologií:

  • Kaspersky Security Network je cloudová služba, která zpracovává depersonalizovaná data o kybernetické bezpečnosti od milionů dobrovolníků z celého světa. Bezpečnostní informace jsou díky KSN předávány v řádu několika vteřin. To zaručuje velmi rychlou reakci na událost a vysoký stupeň ochrany.
  • System Watcher je pokročilá proaktivní bezpečnostní technologie, která monitoruje všechny důležité události v systému, včetně vytváření a modifikace souborů operačního systému a konfigurací, fungování programu a výměny dat v rámci sítě. Všechny události jsou nahrávány a analyzovány a v případě, kdy technologie zaznamená, že program provádí škodlivé operace, dokáže tyto kroky zastavit a vrátit zpátky. Zabrání tak širšímu napadení sítě.

Nástroj Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business je kompatibilní s řešeními třetích stran, která jsou do počítačů naistalována, a může posloužit jako další software pro ještě vyšší zabezpečení proti crypto-ransomwaru.

Anti-Ransomware Tool for Business lze stáhnout zde.

Štítky: 
Bezpečnost, Malware, Kaspersky

Podobné články

Sophos představil skenování zranitelností kontejnerů

8. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Novinka od Sophosu identifikujte zranitelnosti před nasazením obrazů kontejnerů. S cílem urychlit migraci do cloudu při udržení nejvyšší možné míry zabezpečení, zpřístupnil nyní Sophos v řešení Cloud Optix pokročilou správu cloudového zabezpečení pro podniky všech velikostí a v různých fázích adopce cloudu. Čtěte více

České firmy stále nechrání své řídící systémy

7. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Soitron)
Jen od začátku roku 2021 do dnešních dnů podle společnosti Soitron počet různých zařízení dostupných z internetu stoupl o 40 %. Průmyslové systémy se stávají lákadlem pro hackery, kteří mohou zneužít slabin nedostatečného zabezpečení, získat data a omezit provoz nejen soukromých firem, ale i důležitých vodních zdrojů a elektráren. Čtěte více

Cisco představilo nabídku svých řešení formou služby a další novinky

7. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco na konferenci Cisco Live oznámila řadu inovací, které zákazníkům pomohou modernizovat aplikace, vybavit pracovníky efektivními nástroji, ochránit podnik před hrozbami a transformovat infrastrukturu. Čtěte více

Pouze 6 % obětí ransomwaru v Česku vloni zaplatilo výkupné

6. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Češi jsou velmi disciplinovaní v otázce, zda platit či neplatit výkupné za odšifrování dat zablokovaných ransomwarem. V loňském roce získali kybernetičtí vyděrači platby pouze od 6 % obětí v České republice. Z celosvětového hlediska přitom za odšifrování dat zaplatila více než polovina napadených (56 %). Čtěte více