Kaspersky Lab firmám zdarma nabízí nástroj proti ransomwaru

17. 8. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky Lab)
Společnost Kaspersky Lab představila bezplatný software Anti-Ransomware Tool for Business, který nabízí kompletní ochranu proti ransomwaru pro korporátní uživatele. Díky technologiím Kaspersky Security Network (KSN) a System Watcher rozpozná schémata chování ransomwaru a ochrání koncové body v operačním systému Windows.

Technologie System Watcheru navíc umožňí například blokovat nebo napravit škodlivé změny.

Z výsledků průzkumu společnosti Kaspersky Lab vyplývá, že se v posledních dvanácti měsících stalo obětí ransomwaru téměř 42 % středních a malých podniků. Více než třetina (34 %) z nich zaplatila výkupné, přesto každý pátý podnik v průzkumu svá data stejně nedokázal obnovit. Výzkum Kaspersky Lab založený na výsledcích statistiky z KSN také ukázal, že počet útoků ransomwaru na firmy vzrostl téměř šestkrát (z 27 000 v období 2014 – 2015 na 158 600 v období 2015 – 2016).

Odlehčený nástroj Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business poskytuje ochranu i společnostem, které nevyužívají pokročilá řešení Kaspersky Lab. Je schopný vyřešit jeden z největších bezpečnostních problémů, který u středních a malých podniků vede k finančním ztrátám. Nejnebezpečnější forma ransomwaru – crypto-malware – způsobuje zašifrování firemních dokumentů a podniky nutí zaplatit výkupné za obnovení přístupu k jejich datům. Kaspersky Lab Anti-Ransomware Tool for Business dokáže tomuto problému čelit. Koncové body ve Windows chrání pomocí dvou stěžejních technologií:

  • Kaspersky Security Network je cloudová služba, která zpracovává depersonalizovaná data o kybernetické bezpečnosti od milionů dobrovolníků z celého světa. Bezpečnostní informace jsou díky KSN předávány v řádu několika vteřin. To zaručuje velmi rychlou reakci na událost a vysoký stupeň ochrany.
  • System Watcher je pokročilá proaktivní bezpečnostní technologie, která monitoruje všechny důležité události v systému, včetně vytváření a modifikace souborů operačního systému a konfigurací, fungování programu a výměny dat v rámci sítě. Všechny události jsou nahrávány a analyzovány a v případě, kdy technologie zaznamená, že program provádí škodlivé operace, dokáže tyto kroky zastavit a vrátit zpátky. Zabrání tak širšímu napadení sítě.

Nástroj Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business je kompatibilní s řešeními třetích stran, která jsou do počítačů naistalována, a může posloužit jako další software pro ještě vyšší zabezpečení proti crypto-ransomwaru.

Anti-Ransomware Tool for Business lze stáhnout zde.

Štítky: 
Bezpečnost, Malware, Kaspersky

Podobné články

Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více

Únik dat odhalil pozadí čínského kyberšpionážní programu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Únik dat z čínské bezpečnostní společnosti I-Soon částečně odhalil vnitřní fungování čínského národního hackerského programu. Společnost napojená na čínskou vládu aktivně útočila na vlády dalších zemí, ale i na domácí cíle. Ze získaných informací například vyplývá, že společnost byla financována především ze státních peněz. Čtěte více