Kamery Hanwha Vision základní řady budou vybaveny technologií AI pro detekci a klasifikaci objektů

24. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Vision)
Kamery základní řady Q od společnosti Hanwha Vision budou nově podporovat technologii AI pro rozpoznávání a klasifikaci objektů, která tak bude dostupnější mnohem širšímu okruhu zákazníků než kdy v minulosti.

Kamery s AI dovolují využívat výhod hlubokého učení a umělé inteligence v nejrůznějších aplikacích od maloobchodu přes malé komerční provozy až po obytné budovy a hotely. Hned několik modelů kamer řady Q s podporou AI navíc disponuje rozlišením 4K, které zprostředkuje širší zorné pole a kvalitnější obraz.

Výhodou kamer řady Q s podporou AI je nejen snížení počtu falešných poplachů, ale i inteligentní analýza video obsahu k detekci překročení virtuální hranice nebo oblasti, rozpoznávání podezřelých postávajících osob nebo vozidel, resp. odhalování případů opuštění nebo vstupu do předdefinovaného prostoru. Díky technologii WiseMD (Wise Motion Detection – inteligentní detekce pohybu) je obsluha přesněji informována o událostech detekce pohybu, kdy zařízení využívá technologii hluboké učení k omezení počtu falešných poplachů.

Po spuštění akce kamerou je obsluha informována prostřednictvím oznámení různého typu, která se zasílají i na další zařízení, aby pozornosti neunikla skutečně žádná důležitá výstraha. Oznámení mohou mít podobu e-mailové zprávy, zvukového klipu (přehrávaného prostřednictvím vestavěného systému Tannoy), FTP, HTTP a externích alarmů.

Kamery disponují různým rozlišením od 2 MPx a 5 MPx až po výjimečně vysoké rozlišení 4K; výhodou jsou i zdokonalené funkce WDR a WiseNRII, kdy zařízení s využitím AI inteligentně rozpoznává pohyb a potlačuje rozostření v zašuměném prostředí se zhoršenou viditelností. Další předností kamer je technologie korekce zkreslení objektivu, která generuje přirozený obraz bez nežádoucích zkreslení, typických pro klasické kamery se širokoúhlým objektivem.

K pocitu jistoty přispívá nová úroveň kybernetické bezpečnosti – data získávaná pomocí kamer řady Q s podporou AI jsou chráněna prostřednictvím autentizace na úrovni uživatele i sítě, zabezpečení komunikace, kontroly přístupu na základě IP adresy a technologie hlubokého šifrování.

Kamery jsou odolné vůči nepříznivým podmínkám prostředí, a to i díky kulatému dome krytu s tvrdou povrchovou úpravou ke zvýšení odolnosti vůči poškrábání, které by mohlo negativně ovlivnit rozlišení. Přístroje jsou kromě toho vybaveny regulací vlhkosti pomocí vestavěné ventilace zamezující kondenzaci tekutin.

Práci montážních pracovníků při instalaci kamer usnadňuje nový typ upevňovací destičky; intuitivní instalaci softwaru pak zajišťuje připojení Wi-Fi pomocí USB adaptéru.

Podobné články

TP-Link vstupuje do segmentu zabezpečení a ostrahy s kamerovým systémem VIGI

29. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link přichází na trh s komplexním metalickým dohledovým řešením vhodným zejména do firemního segmentu. Nabídka zahrnuje síťové kamery, síťové videorekordéry, switche, VMS a platformy pro správu. Na českém trhu budou produkty této značky dostupné u distributorů PCV Computers a ASM, se kterými TP-Link už několik let úspěšně spolupracuje. Čtěte více

Nová generace softwaru Axis pro správu videa nabízí flexibilitu a širší možnosti

22. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis)
Nová generace video managment softwaru (VMS) s AXIS Camera Station vyhoví všem požadavkům a potřebám zákazníků. Software je nyní k dispozici v několika balíčcích pro menší, samostatné lokality, až po větší a náročnější instalace na více lokalitách. AXIS Camera Station lze instalovat a provozovat v privátní síti, v cloudu nebo využít kombinaci obojího. Čtěte více

Arlo uvádí na náš trh novou řadou chytrých bezpečnostních kamer Essential 2

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Arlo)
Společnost Arlo oznámila uvedení své nejnovější řady Essential na tuzemský trh. Nová řada zařízení Essential Outdoor, Essential Outdoor XL nabízí bezpečnostní funkce 4 v 1 a vychází vstříc spotřebitelům, kteří se poohlížejí po cenově dostupném řešení pro bezpečnější domov. Essential 2 poskytuje celou řadu nových funkcí a rozlišení 2K nebo 1 080p. Čtěte více

Hanwha Vision: PTZ kamery XNP-C9310R a XNP-C7310R

7. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Vision)
Společnost Hanwha Vision představila nové kamery AI PTZ Plus, XNP-C9310R a XNP-C7310R. Novinky využívají umělou inteligenci pro rychlé přiblížení a zaostření, což umožňuje lepší přehled o situaci a rychlejší reakci. Čtěte více