Kamery Hanwha Vision základní řady budou vybaveny technologií AI pro detekci a klasifikaci objektů

24. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Vision)
Kamery základní řady Q od společnosti Hanwha Vision budou nově podporovat technologii AI pro rozpoznávání a klasifikaci objektů, která tak bude dostupnější mnohem širšímu okruhu zákazníků než kdy v minulosti.

Kamery s AI dovolují využívat výhod hlubokého učení a umělé inteligence v nejrůznějších aplikacích od maloobchodu přes malé komerční provozy až po obytné budovy a hotely. Hned několik modelů kamer řady Q s podporou AI navíc disponuje rozlišením 4K, které zprostředkuje širší zorné pole a kvalitnější obraz.

Výhodou kamer řady Q s podporou AI je nejen snížení počtu falešných poplachů, ale i inteligentní analýza video obsahu k detekci překročení virtuální hranice nebo oblasti, rozpoznávání podezřelých postávajících osob nebo vozidel, resp. odhalování případů opuštění nebo vstupu do předdefinovaného prostoru. Díky technologii WiseMD (Wise Motion Detection – inteligentní detekce pohybu) je obsluha přesněji informována o událostech detekce pohybu, kdy zařízení využívá technologii hluboké učení k omezení počtu falešných poplachů.

Po spuštění akce kamerou je obsluha informována prostřednictvím oznámení různého typu, která se zasílají i na další zařízení, aby pozornosti neunikla skutečně žádná důležitá výstraha. Oznámení mohou mít podobu e-mailové zprávy, zvukového klipu (přehrávaného prostřednictvím vestavěného systému Tannoy), FTP, HTTP a externích alarmů.

Kamery disponují různým rozlišením od 2 MPx a 5 MPx až po výjimečně vysoké rozlišení 4K; výhodou jsou i zdokonalené funkce WDR a WiseNRII, kdy zařízení s využitím AI inteligentně rozpoznává pohyb a potlačuje rozostření v zašuměném prostředí se zhoršenou viditelností. Další předností kamer je technologie korekce zkreslení objektivu, která generuje přirozený obraz bez nežádoucích zkreslení, typických pro klasické kamery se širokoúhlým objektivem.

K pocitu jistoty přispívá nová úroveň kybernetické bezpečnosti – data získávaná pomocí kamer řady Q s podporou AI jsou chráněna prostřednictvím autentizace na úrovni uživatele i sítě, zabezpečení komunikace, kontroly přístupu na základě IP adresy a technologie hlubokého šifrování.

Kamery jsou odolné vůči nepříznivým podmínkám prostředí, a to i díky kulatému dome krytu s tvrdou povrchovou úpravou ke zvýšení odolnosti vůči poškrábání, které by mohlo negativně ovlivnit rozlišení. Přístroje jsou kromě toho vybaveny regulací vlhkosti pomocí vestavěné ventilace zamezující kondenzaci tekutin.

Práci montážních pracovníků při instalaci kamer usnadňuje nový typ upevňovací destičky; intuitivní instalaci softwaru pak zajišťuje připojení Wi-Fi pomocí USB adaptéru.

Podobné články

Axis: panoramatické IP kamery řady P37

2. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Pro příznivce efektivních řešení uvádí společnost Axis Communications tři nové panoramatické kamery řady AXIS P37, které nabízejí čtyři streamy v rozlišení až 4K na kanál a poskytují tak vynikající panoramatický přehled i detailní záběry. Jsou určené k dohledu nad rozsáhlými oblastmi a disponují ostrým obrazem se všemi detaily i při nízkém osvětlení nebo díky 360° IR přísvitu také v úplné tmě. Čtěte více

Michal Šotek (Konica Minolta): Chytré kamery nabízejí neomezené možnosti

1. 12. 2023. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing a Konica Minolta)
Michala Šotka, ředitele divize Video Solution Services ve společnosti Konica Minolta, jsme se zeptali, jaký je současný vývoj a možnosti využití chytrých kamer. Čím se liší kamerová řešení Konica Minolta, jak je to s GDPR a kde vidí příležitosti pro resellery a integrátory? Čtěte více

Domácí kamery TP-Link Tapo C212 a C211

24. 11. 2023. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: TP-Link)
Nové domácí Wi-Fi kamery Tapo C212, jež disponují ethernetovým portem, a Tapo C211, první Tapo kamera v černé barvě, v sobě ukrývají osvědčené funkce zabezpečení, ale nabízejí i další vychytávky, které oceníte v každodenních situacích. Čtěte více

TP-Link: domácí Wi-Fi kamera Tapo C212

18. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Dohledová kamera Tapo C212 od TP-Linku nabízí velkorysé prostorové vidění, kvalitní obraz, noční režim nebo možnost obousměrné komunikace, což ocení nejen rodiny s dětmi, ale i ostatní zájemci o zabezpečení bytu či domu. Díky možnosti připojení přes Wi-Fi síť i ethernetový port se z kamery stává univerzální řešení pro ochranu vnitřních prostor. Čtěte více