Jednoduché a cenově dostupné úložiště nové generace pro SMB sektor od HPE

19. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise uvedla na trh šestou generaci HPE Modular Smart Array (MSA). Malým a středním podnikům s napjatými rozpočty pomáhá v akceleraci podnikání, a nabízí řešení datového úložiště základní úrovně, které poskytuje výkon, automatizaci a hybridní-flash pole.

V dnešní digitální ekonomice jsou výdaje na technologie pro většinu SMB podniků omezené. Díky HPE MSA si však mohou ponechat hotovost prostřednictvím modernizovaného řešení pro ukládání dat, které se díky novým datovým službám a moderní architektuře stále zlepšuje. HPE MSA tak umožňuje SMB podnikům zajistit, aby jejich data byla v bezpečí a snadno přístupná zaměstnancům bez ohledu na to odkud pracují. Prostřednictvím nových datových služeb a modernizované architektury umožňuje HPE MSA zákazníkům zprostředkovat to, co požadují – včetně streamování médií a on-line vzdělávání – a nabízí jim snadnější správu distribuovaných aplikací a úloh.

„Společnost HPE nepřetržitě staví a zdokonaluje produktovou rodinu MSA, přičemž se zaměřuje na rovnováhu mezi výkonem a cenovou dostupností, stejně jako na jednoduchost a uživatelskou zkušenost,“ řekl Chris Powers, viceprezident a generální ředitel pro big data a kolaborativní vývoj platformy ve společnosti HPE. HPE MSA šesté generace pomáhá malým a středním podnikům poskytovat výkon a nabízí automatizaci, kterou potřebují ke svému podnikání.

Vylepšení architektury HPE MSA Gen 6

Aktualizace HPE MSA přináší řadu výhod, které pomáhají uspokojit potřeby SMB podnikům. Mezi nové funkce patří:

  • Automatický storage tiering, který přináší vyšší efektivitu pracovního vytížení, zlepšuje výkon a nabízí nižší latencí. Tato funkce v porovnání s konfigurací obsahující pouze HDD zvyšuje výkon až čtyřnásobně a umožňuje pružnou reakci v závislosti na aktuálních potřebách, a to tak, že přesouvá nejpoužívanější data na nejrychlejší média. Díky tomu dochází v reálném čase k efektivnější maximalizaci výkonu SSD a optimálního využití kapacit HDD na základě pracovních potřeb.
  • Nová úroveň ochrany dat v poli s novým MSA Data Protection Plus (MSA DP+) chrání všechny disky a eliminuje ty bez zátěže, aby se zlepšila celková účinnost a výkon systému. V případě poruchy diskové jednotky došlo k 25× urychlení času pro opětovného nasazení, čímž se dramaticky minimalizoval čas, kdy bylo pole ve zhoršeném stavu nebo zranitelnější.
  • Vylepšený nástroj MSA Health Check eliminuje běžné příčiny nedostupnosti. Tento cloudový nástroj snižuje řízení lokální správy sledováním údajů ze senzorů o již známých problémech a dodržuje osvědčené postupy.
  • Integrace s HPE Cloud Volumes Backup představuje jednoduchou a levnou cestu k cloudové ochraně dat a zároveň šetří peníze na samostatném zálohování zařízení. SMB podniky mohou začít okamžitě zálohovat do cloudu s využitím HPE Recover Manager Central, aniž by měnily jakékoliv stávající úlohy zálohování. Cloudové služby HPE Cloud Volumes Backup jsou nyní také k dispozici prostřednictvím HPE GreenLake.

„HPE MSA je ideální pro zákazníky, jejichž byznys vyžaduje spolehlivé, jednoduché a cenově dostupné úložiště, které dokáže reagovat na dnešní pracovní požadavky. Navíc nabízí škálovatelnost s růstem výkonu a kapacity podle potřeb,“ řekl Sky Cumming, produktový manažer společnosti Dicker Data, IT distributor a partner HPE a dodal: „Možnosti automatického tieringu poskytují plynulý výkon potřebný pro provoz aplikací, a úložiště díky tomu představuje flexibilní řešení pro podniky za základní cenu. Nový nástroj HPE MSA Health Check navíc chrání před útoky a předpovídá selhání dříve, než k němu dojde.“

Společnost HPE má rozsáhlé portfolio řešení pro SMB podniky, včetně nedávno ohlášené služby na bázi měsíčního předplatného nabízející bezpečná a snadno použitelná IT řešení prostřednictvím partnerské kanálu HPE a HPE MicroServer, který poskytuje v kompaktním podobě malým kancelářím kompletní technologie.

Video : 

Podobné články

HPE přináší díky novým procesorům AMD vyšší výkon v celém portfoliu svých produktů

13. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise rozšířila svou nabídku výpočetních řešení založených na procesorech AMD, která svým výkonem překonává konkurenční řešení až o 39 %. Společnost HPE použitím nově na trh uvedených procesorů AMD Epyc 7003 Series navíc překonala více než 30 světových výkonových rekordů. Čtěte více

Trh s externími úložišti v regionu EMEA vykazoval mírné oživení

11. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej externích úložných systémů vykázal podle IDC během 3. čtvrtletí roku 2020 propad v tržbách. Vyjádřeno v dolarové hodnotě činil meziroční propad 5,4 %, v eurové hodnotě šlo dokonce o 10% pokles. Čtěte více

PowerScale: Místo, kde chtějí být vaše nestrukturovaná data

16. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DNS)
Nestrukturovaná data představují data, která nejsou uložena v relačních databázích, virtuálních strojích apod., nýbrž uložena ve formě souborů či objektů a přistupuje se k nim prostřednictvím souborových systémů, např. SMB, NFS či prostřednictvím API, např. S3. (Advertoriál) Čtěte více

Jakub Kulič (Samsung): Na naše disky je spoleh

8. 7. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Jakub Kulič, product manager ve společnosti Samsung, představil nová SSD řady 870, která přicházejí na trh. Prozradil také, komu jsou nové disky určeny, ale také co globální technologický lídr chystá a proč by se o spolupráci měli zajímat reselleři. Čtěte více