Jarní Zoner Photo Studio X se soustředí na podporu HDR

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zoner Software)
Nejoblíbenější český editor na úpravu fotek přichází s plnou podporu práce s HDR fotografií. Od jarní aktualizace je tak možné využívat plného dynamického rozsahu moderních monitorů podporujících HDR obsah. Uživatelé se však dočkají i dalších nových funkcí pro úpravy snímků i videí a řadou dalších vylepšení.

HDR nahrazuje tradiční metody jako tone-mapping nebo exposure bracketing, které však potřebný efekt pouze emulují. Zoner Photo Studio X umožňuje uložit běžná i HDR data do jednoho snímku pro plnou zpětnou kompatibilitu s běžnými monitory a prohlížeči. Dobrou zprávou je, že zdroj HDR dat má mnoho fotografů již doma v podobě svých rawů.

„Během vývoje jsme navíc strávili stovky hodin testováním různých displejů schopných zobrazit HDR obsah, aby výsledná práce s HDR fotkami, a hlavně samotné výsledky byly co nejlepší,” dodal Jan Kupčík, produktový manažer Zoner Photo Studia.

Kompletní odstranění chromatické aberace

Do arzenálu ZPS X přibyla možnost odstranit barevný lem, typ chromatické aberace objevující se na roztřepených nezaostřených okrajích kontrastních předmětů. Díky tomu je odstranění chromatické aberace v ZPS X kompletní.

Výstupní 3D LUT pro finální doladění barev

Na základě přání uživatelů vývojáři přidali efektové 3D LUT také na konec procesu úpravy. Jejich výstup už není ovlivněný dalšími úpravami, hodí se proto na finální doladění barevného podání.

Nová správa klávesových zkratek

Pro pohodlnější a zejména rychlejší ovládání programu přináší jarní Zoner Photo Studio X vylepšenou správu klávesových zkratek se zaměřením na kontext zkratek a jejich využití napříč moduly. Vylepšena byla také podpora navigace v programu upravením chování tabulátoru a enteru při přecházení mezi složkami a náhledy.

Zamítnutí nevybraných fotek

Další vylepšení pro rychlejší zpracování většího objemu fotek představuje označování fotek hodnocením Zamítnuto. Tyto fotky lze pak rychle najednou smazat a věnovat se pouze těm, které jsou výhodné pro další úpravu nebo archivaci.

Nové videopřechody a značky

Jarní aktualizace přináší šestkrát více moderních přechodových efektů do video editoru, barevné značky s popisky pro rozsáhlejší editační práce a také vylepšenou práci s klíčovými snímky.

Podpora nových objektivů a fotoaparátů

Rozšířena byla podpora objektivů a nových fotoaparátů, například o Canon EOS R100 a R10, Nikon Z8, Sony α9 III a α6700, Fujifilm X-S20 a X-H2, Panasonic Lumix DC-G9 II a DC-S1H, OM-1 Mark II, OM-5 a další.

Štítky: 
Software, Fotoaparáty, Fotografie, HDR, Zoner software

Podobné články

Více než třetina českých firem plánuje zvýšit investice do vývoje softwaru zaměřeného na člověka

23. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Progress Flowmon)
Průzkum společnosti Progress mezi technologickými profesionály po celém světě se zabýval rostoucím významem vývoje softwaru, který do centra zájmu staví samotného uživatele. Účelem průzkumu bylo zmapovat aktuální přístupy a úroveň připravenosti firem při vývoji aplikací zaměřených na člověka. Zejména s ohledem na rostoucí význam tématu zajištění přístupnosti. Čtěte více

Rok 2023 potvrdil kontinuální růst počtu zranitelností

8. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Podle aktuálních údajů z katalogu zjištěných zranitelností CVE bylo v loňském roce zjištěno rekordních 29 065 zranitelností, tedy o 12,6 % více než v roce 2022. K výrobcům s největším počtem zranitelností se zařadili Google, Microsoft a Adobe, nejohroženějším softwarem zůstávají operační systémy, zejména ty mobilní. Čtěte více

ASBIS CZ se stal distributorem softwaru ABBYY

4. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASBIS CZ)
Navázání této spolupráce mezi ABBYY a ASBIS CZ umožní zákazníkům vybírat z nabídky řešení vytvořených speciálně pro podniky, které chtějí zvýšit svoji efektivitu a využít AI k automatizaci ve velkém měřítku. ASBIS CZ je připraven poskytnout zákazníkům také servis a podporu při výběru a nákupu produktů. Čtěte více

ALSO Czech Republic oživí úspěšný projekt Power Platform Club, který umožní partnerům vytvářet byznysové aplikace pro jejich klienty

28. 11. 2023. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: ALSO Czech Republic)
Od 6. prosince budou probíhat pravidelná měsíční setkání Power Platform Clubu. Přední odborníci na tvorbu aplikací společnosti Microsoft, které zlepšují řízení procesů ve firmách, se zde podělí o své know-how s partnery z České republiky a Slovenska. Partneři se také dozvědí, jak automatizovat práci pomocí AI asistenta Microsoft Copilot. Čtěte více