Jak integrovat nabídku dvou výrobců v IT bezpečnosti?

13. 10. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a GFI)
Svět IT je jedním z vůbec nejdynamičtějších a nejrychleji se měnících odvětví. Trendy se rychle střídají, firmy se přejmenovávají, dělí a slučují a jedna vlna start-upů následuje druhou. Nikdo se již nediví, že pomalu každý den přicházejí zprávy o prodeji či akvizicích IT dodavatelů.

To, co je pak obvykle skryto pod povrchem, jsou důsledky pro distributory a resellery na lokálních trzích. Někteří přijdou o významnou značku, jiným zase díky akvizici nová přibude. V každém případě to pro daného prodejce znamená starost navíc a potřebu přenastavit svou obchodní strategii. Pojďme si na příkladu nedávné akvizice produktů Kerio společností GFI Software prakticky představit koexistenci dvou portfolií řešení v oblasti IT bezpečnosti.

Po oznámení akvizice stála před resellery GFI a Kerio velká výzva – jak zapracovat novou značku do svých portfolií a vytvořit ucelenou nabídku, která jejich zákazníkům poskytne vyšší přidanou hodnotu. Že jde o úkol řešitelný, ukazuje příklad společnosti Amenit.

Firma Amenit se zabývá vývojem zakázkového softwaru (primárně na platformách Microsoft), dodávkou bezpečnostních a antivirových produktů a správou sítí s využitím dlouholetých zkušeností. Svým zákazníkům nabízí řadu bezpečnostních produktů, z nichž produkty GFI Software a Kerio prodává již 12 let.

Dle zkušeností společnosti Amenit vnímají zákazníci GFI a Kerio jako uznávané značky a jsou s nimi spokojeni. Zatímco z produktů GFI Amenit prodává hlavně antispam GFI MailEssentials a archivační produkt GFI Archiver, u produktů Kerio mají největší podíl Kerio Connect a Kerio Control. Řešení GFI firma prodává převážně větším zákazníkům, s produkty Kerio  oslovuje spíše ty menší. Kombinovaný nárůst prodeje obou značek ve firmě Amenit činil v posledních třech letech 15 %.

V poslední době firma pociťuje trend, že zákazníci hledají v oblasti IT bezpečnosti komplexnější řešení. „Zákazníci už pomalu začínají brát IT bezpečnost vážně a přibývá tak možnost prodeje dalších typů softwaru pro ochranu podnikových sítí. Přidáváním funkcí a doplňků se ceny dodávaných řešení postupně zvyšují, což vede k vyššímu obratu i profitu,“ uvedl Tomáš Kocourek, obchodní ředitel společnosti Amenit.

Jako prodejce, který je založen na širší nabídce bezpečnostních produktů, Amenit tento trend vítá, protože mu umožňuje prostřednictvím komplementárních produktů GFI a Kerio uspokojovat poptávku po komplexních řešeních. Vzhledem k dalším plánům GFI Software, které počítají s integrací produktů Kerio do ucelených komunikačních a bezpečnostních nabídek, dokáže svým zákazníkům dodat jak dílčí produkty, tak nově pokrýt potřeby komplexních bezpečnostních řešení v jednom balíčku.

„Akvizice GFI a Kerio je pro nás příležitostí, jak rozšířit naši nabídku produktů a služeb o novou přidanou hodnotu a dále zvýšit obrat z prodeje obou značek. Protože GFI a Kerio nejsou stejné produkty, dokážeme do budoucna díky jejich integraci pokrýt i ty požadavky na komplexní řešení, na které jsme dříve nedosáhli. Jako další pozitiva vidím jednotnou komunikaci s výrobcem a větší respekt ke značce GFI software mezi českými zákazníky,“ dodal Tomáš Kocourek.

Štítky: 
Téma měsíce, Bezpečnost, GFI, Kerio Technologies

Podobné články

Trendy v tiskárnách a multifunkcích v polovině roku 2020

29. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Tiskárny a multifunkce jsou nedílnou součástí drtivé většiny firem, úřadů i domácností. Spolu se spotřebním materiálem jsou navíc také velmi důležitým prodejním artiklem. Jak se trh vyvíjí a jaké trendy můžeme v době, kterou stále výrazně ovlivňuje současná koronavirová situace, sledovat nebo již brzy očekávat? Čtěte více

Trendy v segmentu ukládání a zálohování dat – co nás čeká a nemine?

1. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Práce s daty je široká oblast rozprostírající se napříč různými segmenty produktů a služeb. V případě hardwaru se kromě NAS serverů a specializovaných úložišť stále setkáváme také s páskovými řešeními, ale jednoznačným trendem je růst důležitosti cloudu, softwaru a služeb… Čtěte více

Internet věcí v roce 2020: Jaký je a kam se bude ubírat

12. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
IoT lze bez nadsázky označit za jednu z nejrychleji se rozšiřujících a rozvíjejících ICT technologií dneška. Celá oblast internetu věcí v sobě skrývá obrovský potenciál pro všechny zúčastněné, ať již hovoříme o výrobcích a dodavatelích, poskytovatelích služeb, partnerech či implementátorech nebo koncových zákaznících. Na současnost a budoucnost IoT jsme se ptali odborníků z různých oborů české IT scény. Čtěte více

Téma měsíce: Monitory 2020

10. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Které trendy budou v nejbližších měsících v segmentu monitorů hlavním tahounem vývoje a pokroku? Po jakých parametrech a vlastnostech dnes zákazníci nejvíce volají a co je pro ně rozhodující při výběru? Na odpovědi od těch nejpovolanějších, tedy přímo od výrobců monitorů, se můžete těšit na následujících řádcích. Čtěte více