Jabra představila nová inteligentní videokonferenční řešení

29. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Jabra)
Společnost Jabra představila dvě nová zařízení navržená se zřetelem na aktuální požadavky hybridních pracovních prostředí. Zatímco PanaCast 50 je první inteligentní videokonferenční řešení připravené na současné i budoucí výzvy, PanaCast 20 poslouží jako univerzální osobní kamera.

Hybridní styl práce je současným aktuálním trendem. Pracovní týmy spolupracují intenzivně, ale také různorodě. Z kanceláře, domova, odloučených pracovišť a dalších lokalit. Od počátku globální pandemie lze sledovat mimořádný nárůst komunikace prostřednictvím videa – 66 % administrativních pracovníků dříve používalo buď samostatnou nebo vestavěnou kameru a nyní můžeme pozorovat, že stejným způsobem komunikuje více než 86 % pracovníků z domova. Řada Jabra PanaCast byla navržena tak, aby pomohla podnikům reagovat na současné požadavky hybridního způsobu práce. Kombinuje video, zvukové technologie a umělou inteligenci takovým způsobem, že vnáší nový pohled na schůzky a spolupráci.

V oblasti kancelářských řešení byly společnosti dosud nuceny volit mezi vynikajícím zvukem a videem ve vysokém rozlišení. Jabra PanaCast 50 nyní nabízí řešení s okamžitou funkčností ihned po připojení, které dokáže poskytnout pohlcující zvukový a obrazový zážitek nesrovnatelný s jinými dalšími zařízeními na trhu.

Jabra PanaCast 50 – pohlcující obraz i zvuk

PanaCast 50 efektivně přebírá roli režiséra schůzky – inteligentně upravuje obraz tak, aby se přizpůsobil průběhu akcí na schůzce. Funkce virtuálního režiséra využívá proprietární algoritmy umělé inteligence pro zpracování obrazu i zvuku, vyvinuté značkou Jabra k automatické úpravě obrazu podle toho, co se na schůzce děje. To dovoluje kameře Jabra PanaCast 50 detekovat aktivní řečníky a sledovat tok konverzace takovým způsobem, že vzdálený účastník získává pocit aktivní přítomnosti na schůzce.

Tři 13megapixelové kamery integrované v těle systému vytvářejí 4K panoramatický obraz se 180° zorným polem, díky čemuž je možné pokrýt celou místnost od zdi ke zdi. Patentovaná technologie spojování obrazu využívá pokročilé algoritmy k rozhodnutí o správném způsobu živého spojení obrazu z jednotlivých kamer v reálném čase s nízkou latencí.

Videokonferenční systém Jabra PanaCast 50 je vybaven celkem devíti procesory včetně dvou nejmodernějších Edge AI procesorů navržených speciálně pro zpracování obrazu a zvuku. Tato pokročilá architektura dovoluje provádět složité operace s obrazem i zvukem v reálném čase.

Jabra PanaCast umožňuje přenášet dva video streamy současně. Zatímco jeden stream je využitý pro přenos obrazu účastníků schůzky, může být druhý použit k zaměření na konkrétní oblast zájmu v místnosti. Podpora dvou streamů také dovoluje podporu funkce snímání a přenosu obsahu tabule, která je integrována přímo do zařízení a dovoluje zachytit a vylepšit obraz tabule v reálném čase. Každý účastník schůzky pak může vidět obsah tabule a přispět do diskuse, čímž se zamezí znevýhodnění vzdálených účastníků schůzky.

Aktuální přehledy využití

Kromě duálních video streamů poskytuje PanaCast 50 nezávislý datový proud se 180° pokrytím, který dovoluje anonymizované počítání osob v reálném čase. Díky 180° zornému poli dochází ke 100% pokrytí jednací místnosti a dokáže spočítat všechny účastníky schůzky. Tyto informace jsou anonymní: zařízení pouze počítá osoby, nedochází k jejich rozpoznávání.

Funkce počítání osob umožňuje systému porovnat aktuální počet účastníků s limitem kapacity definovaným zákazníkem a dovoluje okamžitě určit, zda je využití místnosti nad její kapacitu. Pokud je limit překročen, poskytne zařízení vizuální a zvukovou odezvu, která dovolí zajistit bezpečný průběh schůzky. Prostřednictvím síťových rozhraní jsou navíc k dispozici dlouhodobější analytická data, která umožňují přijímat rozhodnutí o efektivním využití jednacích prostor.

Výkonné ozvučení

Jabra PanaCast 50 je osazen osmi pěnově uloženými mikrofony s přesnou detekcí zdroje a směru zvuku, které jsou navíc podpořeny inteligentními algoritmy pro odstranění rušivého hluku. Čtyři stereofonní reproduktory – dva 50 mm hloubkové a dva 20 mm výškové – s antivibračním uložením naplňují místnost zvukem ve vysokém rozlišení. Nejnovější duplexní zvuková technologie poskytuje přirozený pocit z konverzace. Kromě přímé podpory pro Microsoft Teams a Zoom jsou také splněny požadavky pro Microsoft Teams Rooms a Zoom Rooms.

Jabra PanaCast 20: špičková bezpečnost spolupráce s videem do kapsy

Díky Jabra PanaCast 20 mohou pracovníci využívat kvalitní a bezpečnou spolupráci s videem bez ohledu na to, kde jsou. Kompaktní, elegantně navržené zařízení je vybaveno umělou inteligencí, která zpracovává data prostřednictvím procesoru Edge přímo v zařízení. Nedochází tak k přenosu dat pro jejich zpracování do cloudu a není nutné instalovat další programové vybavení. Díky tomu se snižuje riziko úniku dat na minimum a zároveň je zajištěna vyšší rychlost, přesnost a kvalita komunikace. Kamera má posuvný kryt objektivu, což zajišťuje vyšší míru soukromí a zabraňuje případnému náhodnému spuštění.

Pro pracovníky mimo kancelář jsou důležité nejen bezpečnostní požadavky, ale hlavně kvalita obrazu a videa. Kamera Jabra PanaCast 20 tyto požadavky plní prostřednictvím podpory 4K Ultra HD HDR videa, personalizovaného inteligentního zoomu a automatické korekci světla.

Business Solutions

Distribuce ČR: 
Video : 

Podobné články

Poly Studio X52

HP | Poly představilo nová řešení s funkcemi využívajícími umělou inteligenci

12. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost Poly představila nová videokonferenční řešení se softwarem využívajícím umělou inteligenci. K novinkám patří např. univerzální videokonferenční zařízení Poly Studio X52, headset Poly Voyager Surround 80 UC s certifikací Microsoft Open Office nebo aktualizace Poly Video OS 4.1 s technologiemi Poly DirectorAI Perimeter a Sound Reflection Reduction. Čtěte více

Lenovo: řešení ThinkSmart View Plus

8. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo uvedla na tuzemský trh řešení ThinkSmart View Plus určené pro týmovou spolupráci. Tento samostatný přístroj s certifikací pro Microsoft Teams Display a vestavěnou počítačovou jednotkou rozšiřuje možnosti hybridní práce. Výsledkem nasazení tohoto zařízení je vyšší produktivita a flexibilita a efektivnější práce v týmu. Čtěte více

Videokonference Zoom míří do televizorů Sony Bravia

4. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sony)
Společnost Zoom rozšíří své služby na televizory Sony Bravia, které jsou kompatibilní se systémem Bravia CAM. Nové partnerství umožní uživatelům snadné spojení s přáteli, rodinou a kolegy při videohovorech a schůzkách z pohodlí jejich obývacího pokoje. Čtěte více

BenQ uvedlo na trh bezdrátový prezentační set InstaShow VS20

7. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Řešení BenQ InstaShow VS20 integruje 4K kameru, mikrofon a možnost sdílení obrazovky do intuitivního bezdrátového prezentačního systému. Nová platforma rozšiřuje možnosti výbavy zasedacích místností a nabízí vysoký stupeň zabezpečení informací na úrovni routeru pro efektivní hybridní schůzky. Čtěte více