Jabra představila nová inteligentní videokonferenční řešení

29. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Jabra)
Společnost Jabra představila dvě nová zařízení navržená se zřetelem na aktuální požadavky hybridních pracovních prostředí. Zatímco PanaCast 50 je první inteligentní videokonferenční řešení připravené na současné i budoucí výzvy, PanaCast 20 poslouží jako univerzální osobní kamera.

Hybridní styl práce je současným aktuálním trendem. Pracovní týmy spolupracují intenzivně, ale také různorodě. Z kanceláře, domova, odloučených pracovišť a dalších lokalit. Od počátku globální pandemie lze sledovat mimořádný nárůst komunikace prostřednictvím videa – 66 % administrativních pracovníků dříve používalo buď samostatnou nebo vestavěnou kameru a nyní můžeme pozorovat, že stejným způsobem komunikuje více než 86 % pracovníků z domova. Řada Jabra PanaCast byla navržena tak, aby pomohla podnikům reagovat na současné požadavky hybridního způsobu práce. Kombinuje video, zvukové technologie a umělou inteligenci takovým způsobem, že vnáší nový pohled na schůzky a spolupráci.

V oblasti kancelářských řešení byly společnosti dosud nuceny volit mezi vynikajícím zvukem a videem ve vysokém rozlišení. Jabra PanaCast 50 nyní nabízí řešení s okamžitou funkčností ihned po připojení, které dokáže poskytnout pohlcující zvukový a obrazový zážitek nesrovnatelný s jinými dalšími zařízeními na trhu.

Jabra PanaCast 50 – pohlcující obraz i zvuk

PanaCast 50 efektivně přebírá roli režiséra schůzky – inteligentně upravuje obraz tak, aby se přizpůsobil průběhu akcí na schůzce. Funkce virtuálního režiséra využívá proprietární algoritmy umělé inteligence pro zpracování obrazu i zvuku, vyvinuté značkou Jabra k automatické úpravě obrazu podle toho, co se na schůzce děje. To dovoluje kameře Jabra PanaCast 50 detekovat aktivní řečníky a sledovat tok konverzace takovým způsobem, že vzdálený účastník získává pocit aktivní přítomnosti na schůzce.

Tři 13megapixelové kamery integrované v těle systému vytvářejí 4K panoramatický obraz se 180° zorným polem, díky čemuž je možné pokrýt celou místnost od zdi ke zdi. Patentovaná technologie spojování obrazu využívá pokročilé algoritmy k rozhodnutí o správném způsobu živého spojení obrazu z jednotlivých kamer v reálném čase s nízkou latencí.

Videokonferenční systém Jabra PanaCast 50 je vybaven celkem devíti procesory včetně dvou nejmodernějších Edge AI procesorů navržených speciálně pro zpracování obrazu a zvuku. Tato pokročilá architektura dovoluje provádět složité operace s obrazem i zvukem v reálném čase.

Jabra PanaCast umožňuje přenášet dva video streamy současně. Zatímco jeden stream je využitý pro přenos obrazu účastníků schůzky, může být druhý použit k zaměření na konkrétní oblast zájmu v místnosti. Podpora dvou streamů také dovoluje podporu funkce snímání a přenosu obsahu tabule, která je integrována přímo do zařízení a dovoluje zachytit a vylepšit obraz tabule v reálném čase. Každý účastník schůzky pak může vidět obsah tabule a přispět do diskuse, čímž se zamezí znevýhodnění vzdálených účastníků schůzky.

Aktuální přehledy využití

Kromě duálních video streamů poskytuje PanaCast 50 nezávislý datový proud se 180° pokrytím, který dovoluje anonymizované počítání osob v reálném čase. Díky 180° zornému poli dochází ke 100% pokrytí jednací místnosti a dokáže spočítat všechny účastníky schůzky. Tyto informace jsou anonymní: zařízení pouze počítá osoby, nedochází k jejich rozpoznávání.

Funkce počítání osob umožňuje systému porovnat aktuální počet účastníků s limitem kapacity definovaným zákazníkem a dovoluje okamžitě určit, zda je využití místnosti nad její kapacitu. Pokud je limit překročen, poskytne zařízení vizuální a zvukovou odezvu, která dovolí zajistit bezpečný průběh schůzky. Prostřednictvím síťových rozhraní jsou navíc k dispozici dlouhodobější analytická data, která umožňují přijímat rozhodnutí o efektivním využití jednacích prostor.

Výkonné ozvučení

Jabra PanaCast 50 je osazen osmi pěnově uloženými mikrofony s přesnou detekcí zdroje a směru zvuku, které jsou navíc podpořeny inteligentními algoritmy pro odstranění rušivého hluku. Čtyři stereofonní reproduktory – dva 50 mm hloubkové a dva 20 mm výškové – s antivibračním uložením naplňují místnost zvukem ve vysokém rozlišení. Nejnovější duplexní zvuková technologie poskytuje přirozený pocit z konverzace. Kromě přímé podpory pro Microsoft Teams a Zoom jsou také splněny požadavky pro Microsoft Teams Rooms a Zoom Rooms.

Jabra PanaCast 20: špičková bezpečnost spolupráce s videem do kapsy

Díky Jabra PanaCast 20 mohou pracovníci využívat kvalitní a bezpečnou spolupráci s videem bez ohledu na to, kde jsou. Kompaktní, elegantně navržené zařízení je vybaveno umělou inteligencí, která zpracovává data prostřednictvím procesoru Edge přímo v zařízení. Nedochází tak k přenosu dat pro jejich zpracování do cloudu a není nutné instalovat další programové vybavení. Díky tomu se snižuje riziko úniku dat na minimum a zároveň je zajištěna vyšší rychlost, přesnost a kvalita komunikace. Kamera má posuvný kryt objektivu, což zajišťuje vyšší míru soukromí a zabraňuje případnému náhodnému spuštění.

Pro pracovníky mimo kancelář jsou důležité nejen bezpečnostní požadavky, ale hlavně kvalita obrazu a videa. Kamera Jabra PanaCast 20 tyto požadavky plní prostřednictvím podpory 4K Ultra HD HDR videa, personalizovaného inteligentního zoomu a automatické korekci světla.

Business Solutions

Distribuce ČR: 
Video : 

Podobné články

Řešení pro asynchronní videokomunikaci od Cisca vyřeší problémy s kolizí kalendářů i časovými pásmy

13. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Řešení pro asynchronní videokomunikaci Vidcast uživatelům dává volnost řídit si čas podle svého a zároveň zajišťuje efektivní průběžnou komunikaci a spolupráci celého týmu. Vidcast pracuje s videonahrávkami, které lze okamžitě sdílet, a omezuje tak vyrušování od práce a odstraňuje nutnost slaďovat plány uživatelů v různých časových pásmech. Čtěte více

Huawei IdeaHub dodá nový rozměr meetingům i videokonferencím

24. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a DNS)
Společnost DNS u svých zákazníků boduje s nabídkou videokonferenčního řešení Huawei IdeaHub, které je aktuálně i na českém a slovenském trhu dostupné hned v několika variantách. Ačkoli nemusejí být konferenční řešení od Huawei oproti své některé konkurenci tolik známá, rozhodně mají co nabídnout a v mnohém dokonce příjemně překvapí. Čtěte více

Tech Data přináší firemní all-in-one videokonferenci od Bose

13. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Divize Maverick AV Solutions společnosti Tech Data zahájila distribuční spolupráci se společností Bose Professional. Jako vůbec první produkt uvede na český trh Bose Videobar VB1, který přináší do zasedacích místností audio a video v jediném kompaktním konferenčním zařízení s připojením přes USB. Čtěte více

Webex se naučil překládat videokonference do češtiny v reálném čase

11. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila funkci překladu v reálném čase ve své platformě pro videokonference a vzdálenou spolupráci Webex. Součástí inovace je rozšíření knihovny jazyků na více než 100 včetně češtiny. Čtěte více