IT svět hlásí dvě nové akvizice

26. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veracomp)
Vánoční svátky se nesou nejenom ve znamení nákupů dárků, ale tentokrát se nakupují i firmy. Svůj záběr na trhu se nyní rozhodly zajímavým způsobem rozšířit společnosti Infoblox a Proofpoint.

Společnost Infoblox se vydala cestou výrazného posílení v oblasti cloudových řešení – zakoupila společnost SnapRoute, která vyvinula Cloud-Native Network Operating System. Jde o první systém svého druhu na světě a Infoblox si od tohoto kroku slibuje posílení vlastní cloudové platformy BloxOne.

Díky akvizici technologií SnapRoute urychlí Infoblox vývoj a distribuci dalších doplňků a služeb ke své platformě. Zároveň se tak připravuje na budoucnost, která bude podle analytiků ve znamení cloudu a SaaS. Řešení tak nabídne zákazníkům flexibilní a snadno škálovatelnou službu na míru jejich potřebám.

Uvědomujeme si, že budoucnost je v cloudu a pro splnění požadavků zákazníků na flexibilitu, škálovatelnost, přizpůsobivost, zvýšenou bezpečnost a rychlost bude stále důležitější, aby síťové a bezpečnostní služby byly nativní,“ okomentoval akvizici Jesper Andersen, prezident a generální ředitel společnosti Infoblox.

Vybudování cloudové platformy je nezbytné pro poskytování škálovatelných a flexibilních služeb, které podniky dnes vyžadují,“ řekl Dom Wilde, generální ředitel SnapRoute. „Infoblox je jedinou společností, která investovala do vybudování skutečně nativní cloudové platformy pro síťové a bezpečnostní služby, které doplňují to, co jsme vytvořili ve SnapRoute.“

Proofpoint kupuje ObserveIT

Celá transakce přijde na 225 milionů USD. Od nákupu si v Proofpointu slibují posílení v oblasti DLP (data loss prevention): end-poin agent a analýza rizik ObserveIT doplní „proofpointí“ nástroje v oblasti ochrany proti pokročilým hrozbám.

„Ochrana dat vyžaduje schopnost odhalit rizikové chování zasvěcených osob a rizikovou aktivitu uživatelů a rychle snížit riziko napříč cloudovými aplikacemi, e-mailem a koncovými body. Jsme jedinou bezpečnostní společností, která poskytuje organizacím hluboký přehled o jejich nejvíce napadených lidech – a díky ObserveIT uvedeme na trh první skutečně inovativní podnikovou nabídku DLP za několik let. Jsme nadšeni, že můžeme přivítat zaměstnance a zákazníky ObserveIT v Proofpoint,“ uvedl k akvizici Gary Steele, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Proofpoint.

„Jsme nadšeni, že se můžeme připojit k týmu Proofpoint a poskytnout zákazníkům ještě výkonnější řešení, jak zmírnit vnitřní hrozby, zkrátit dobu šetření incidentů a zajistit, aby uživatelé náhodně neposílali důvěrné informace z firmy ven,“ prohlásil Mike McKee, generální ředitel ObserveIT.

Štítky: 
Infoblox, Proofpoint, Veracomp