Investice do ochrany proti únikům dat porostou

14. 10. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Safetica Technologies)
Dle analytiků společnosti Gartner získávají systémy ochrany dat ve střední a východní Evropě stále více pozornosti. Investice směřující do této oblasti by se mohly v následujících čtyřech letech zvýšit téměř o 60 %.

Analytická společnost Gartner ve své aktuální zprávě o IT bezpečnosti ve střední a východní Evropě předpovídá stále větší rozšíření systémů ochrany proti únikům dat.

Mezi sledované poskytovatele zařadila i českou společnost Safetica, jejíž výzkum trhu z roku 2012 uvádí. Dle citovaných údajů z výzkumu Safetica, se mezi lety 2012 a 2013 zvýšilo povědomí o systémech DLP u místních, českých,  CIOs z 25 na 33 %. Gartner však varuje, že nejčastější bariérou širšího uplatnění systémů DLP je malá vůle menších IT oddělení investovat do vysoce specializovaného produktu.

„Jsme rádi, že Gartner vycházel z našeho výzkumu podmínek v IT bezpečnosti na lokálních trzích. V jejich zprávě mimo jiné uvádí, že střední a východní Evropa dlouho zaostávala v oblasti komplexní ochrany firemních dat, a to zejména v pokrizových letech 2008 a dále. To se mění a Gartner předpovídá zrychlený růst mimo jiné právě v  systémech DLP,“ okomentoval situaci Jakub Mahdal, CEO společnosti Safetica Technologies.

Z údajů společnosti Gartner dále vyplývá, že odhadovaný objem investic do systémů DLP ve Východní Evropě naroste v letech 2014 až 2018 o přibližně 59 % z 13,5 milionu dolarů v roce 2014 na 21,5 milionu dolarů v roce 2018. Zavádění bezpečnostních řešení je podle Gartneru pro nejbližší období ovlivněno a urychlováno měnící se legislativou v řadě zemí střední a východní Evropy. Safetica již dříve uvedla, že pod vlivem nového zákona o kybernetické bezpečnosti, se přístup českých firem a organizací k zabezpečení dat bude muset změnit.

Nový zákon o kybernetické bezpečnosti jasně specifikuje povinnosti firem. Ty nekladou na společnosti zbytečné požadavky. Nejde o nesmyslnou vyhlášku, má hlavu a patu. Všem společnostem, které to s bezpečností myslí vážně, jej doporučuji jako slušný návod,“ uvedl Jakub Mahdal.

Štítky: 
Bezpečnost, Safetica Technologies

Podobné články

Celosvětové výdaje na kybernetickou bezpečnost letos vzrostou o 12,2 %

27. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
IDC očekává, že celosvětové výdaje na bezpečnost vzrostou v roce 2025 meziročně o 12,2 %. Rostoucí složitost a četnost kybernetických hrozeb - urychlená umělou inteligencí - nutí organizace přijímat pokročilejší obranná opatření. V důsledku toho se předpokládá, že výdaje na bezpečnost budou po období mezi lety 2023 až 2028 trvale růst až na 377 miliard dolarů. Čtěte více

Stabilní a odolný: Takový byl podle IDC vloni trh s bezpečnostními zařízeními

12. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC byly celkové tržby na trhu s bezpečnostními zařízeními stabilní. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 trh vykázal 1,5% růst v tržbách a dosáhly 5,1 miliardy dolarů (meziroční nárůst 77 milionů dolarů). Z hlediska tržeb si vloni nejlépe vedl region EMEA s meziročním nárůstem o 12,4 %. Dodávky činily 1,2 milionu kusů (2,7% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2023). Čtěte více

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více