Interaktivní velkoformátové displeje BenQ získaly certifikaci EDLA

14. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ získala certifikaci EDLA pro nejnovější řadu interaktivních velkoformátových displejů pro vzdělávací segment. BenQ Boards Pro RP04 a Master RM04 zaručují plnou podporu Google Mobile Services (GMS) včetně aplikací a API.

Google Enterprise Devices Licensing Agreement (EDLA) je program společnosti Google, který poskytuje sadu pokročilých bezpečnostních funkcí pro zařízení se systémem Android.

Nová generace BenQ Boards nabízí školám snadný přístup k oficiálním službám Googlu včetně Google Play a Google Classroom. Poskytuje také pohodlné možnosti přes vyhledávání Googlu a další aplikace určené pro systém Android, a to přímo v rozhraní velkoformátového dotykového displeje.

Vylepšené možnosti výuky díky Googlu

Všechny BenQ Boards řady RP04 a RM04 nyní nabízí základní aplikace od Googlu, jakou jsou Drive, Maps, Meet a YouTube. Školy, které chtějí využívat služeb Google Workspace, jako jsou Classroom, Docs, Sheets či Slides si je mohou nainstalovat přímo z Google Play.

Součástí nové integrace je také přepracované uživatelské rozhraní, které je lépe přizpůsobeno výuce. Nechybí vyhledávací panel na domovské obrazovce, stejně jako používané BenQ widgety pro digitální výuku a další možnosti přizpůsobení.

Interaktivní sdílená výuka

BenQ Boards řady RP04 a RM04 nabízí speciální výukové nástroje EZWrite 6 a InstaShare 2. Aplikace EZWrite 6 je inovativní umožňuje pedagogům lepší řízení výuky, pořizování poznámek, importování obsahu a používání široké škály speciálních nástrojů pro různé předměty.

Bezdrátové sdílení obrazovky přes InstaShare 2 umožňuje až devíti studentům současně sdílet a ovládat displej z notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu. Tento nástroj také dokáže rozdělit obrazovku podle počtu zařízení, takže se studenti mohou plynule střídat, aniž by narušili průběh výuky.

Další nástroje

Nová generace displejů BenQ Boards, resp. její funkce, zpřístupňují výuku širšímu okruhu uživatelů.

Díky převodu textu na řeč (Text-To-Speech) se mohou zapojit zrakově postižení studenti. Vícejazyčný překlad pak umožňuje pedagogům a studentům lépe porozumět materiálům originálně napsaným v jiném jazyce.

Další užitečnou funkcí je optické rozpoznávání znaků (OCR), která pomáhá studentům a učitelům převádět obrázky a dokumenty s bloky znaků na upravitelný text, díky čemuž lze připravovat různé předlohy či učební materiály z tištěných zdrojů.

Chytřejší správa uživatelů a zařízení

Školy, které již mají existující účty Googlu, mohou snadno přejít na výuku na tabulích od BenQ bez jakéhokoli dalšího nastavování. Systém správy účtů BenQ (AMS) umožňuje správcům synchronizovat adresář pracovního prostoru Googlu a okamžitě zkopírovat uživatelské účty a jejich nastavení do ekosystému BenQ. Synchronizace adresářů je nabízená pro školy využívající LDAP, Microsoft Entra ID (dříve Azure Active Directory), ClassLink a další poskytovatele identit založených na SAML.

Učitelé se mohou přihlásit pomocí synchronizovaného účtu na Googlu přímo na BenQ Boardu, a to pomocí svých školních přihlašovacích údajů. Pro rychlejší přihlášení lze naskenovat QR kód na svém telefonu nebo použít přihlášení jedním kliknutím pomocí školou vydaných NFC karet.

Řešení pro správu zařízení BenQ (DMS) umožňuje správcům sítě vzdáleně a efektivně ovládat nastavení displejů. Pomocí DMS lze sledovat stav zařízení, spravovat aplikace, posílat aktualizace a konfigurovat nastavení.

Vylepšené zabezpečení díky GMS

Velkoformátové displeje BenQ Board běží na operačním systému Android 13, který je oficiálně podporovaný GMS. Školy se tak mohou spolehnout na integrované bezpečnostní prvky, které je ochrání před škodlivými aplikacemi, phishingovými útoky, možnými úniky dat i jejich ztrátou.

BenQ pak umocňuje bezpečnost šifrováním síťové komunikace a zabezpečením na úrovni proxy. Své cloudové služby pak BenQ hostuje na zabezpečené cloudové infrastruktuře AWS.

Technologie ClassroomCare znamená zdravější výuku

Displeje BenQ jsou jediné interaktivní velkoformátové displeje určené pro vzdělávací segment s plnohodnotnou sadou ClassroomCare zaměřenou na zdraví uživatelů.

Řady Pro i Master jsou vybaveny certifikovanými displeji Eyesafe 2.0, které chrání oči studentů i pedagogů před škodlivým modrým světelným spektrem, které prokazatelně způsobuje únavu očí a dlouhodobé problémy se zrakem.

Modelová řada BenQ Board Pro je vybavena senzory kvality vzduchu, které monitorují úroveň CO2, PM2.5 a dalších škodlivin v učebně. To má za následek větší pozornost studentů, zlepšení kognitivních vlastností a ochranu zdraví dýchacích cest. Model RP04 jde ještě o krok dál díky vestavěnému ionizátoru vzduchu, který pomáhá snižovat množství pevných částic.

Obě řady pak mají certifikované antimikrobakteriální displeje, které snižují riziko přenosu bakterií.

Podobné články

Sharp/NEC představil nové kolaborativní displeje řady LA Series

3. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sharp NEC Display Solutions Europe )
Společnost Sharp NEC Display Solutions Europe uvedla na trh kolaborativní displeje Sharp řady LA ve velikostech 65", 75" a 86". Díky své komplexní sadě funkcí je řada LA (Advanced) vhodná pro organizace z různých odvětví, včetně automobilového průmyslu, finančnictví, státní správy, poradenství, obrany, energetiky a veřejných služeb. Čtěte více

Matěj Kopecký (Epson): Projektorům ještě neodzvonilo

16. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson a DCD Publishing)
V posledních pěti letech ušla projekční technika velký kus cesty. Ukázala, že má stále co nabídnout, ale i co zlepšovat a kde růst. Z mého pohledu je projekční technika odvětví, kde jsou možnosti potenciálu a kreativity stále nevyčerpané. Čtěte více

ViewSonic představil 135" skládací LED displeje

9. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: ViewSonic)
Skládací 135" all-in-one LED displej poskytuje velkoplošnou obrazovku a rychlé bezproblémové nastavení. Nabízí lepší mobilitu bez problémů spojených s velkými obrazovkami, což z něj činí ideální řešení pro zajištění lepšího pohodlí, flexibility a vynikajících vizuálních efektů pro různé typy akcí. Čtěte více

Sharp/NEC představil lehký digitální kinoprojektor pro flexibilní instalace

9. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sharp NEC Display Solutions Europe )
Společnost Sharp NEC Display Solutions Europe uvedla na trh svůj nejnovější digitální kinoprojektor NEC NC1503L. Novinka je kompaktní, lehká a tichá a ačkoli má stejné rozměry jako model NC1402L, zvyšuje díky laserové technologii RB světelný výkon až na 14 000 lumenů. Čtěte více