Interaktivní velkoformátové displeje BenQ získaly certifikaci EDLA

14. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ získala certifikaci EDLA pro nejnovější řadu interaktivních velkoformátových displejů pro vzdělávací segment. BenQ Boards Pro RP04 a Master RM04 zaručují plnou podporu Google Mobile Services (GMS) včetně aplikací a API.

Google Enterprise Devices Licensing Agreement (EDLA) je program společnosti Google, který poskytuje sadu pokročilých bezpečnostních funkcí pro zařízení se systémem Android.

Nová generace BenQ Boards nabízí školám snadný přístup k oficiálním službám Googlu včetně Google Play a Google Classroom. Poskytuje také pohodlné možnosti přes vyhledávání Googlu a další aplikace určené pro systém Android, a to přímo v rozhraní velkoformátového dotykového displeje.

Vylepšené možnosti výuky díky Googlu

Všechny BenQ Boards řady RP04 a RM04 nyní nabízí základní aplikace od Googlu, jakou jsou Drive, Maps, Meet a YouTube. Školy, které chtějí využívat služeb Google Workspace, jako jsou Classroom, Docs, Sheets či Slides si je mohou nainstalovat přímo z Google Play.

Součástí nové integrace je také přepracované uživatelské rozhraní, které je lépe přizpůsobeno výuce. Nechybí vyhledávací panel na domovské obrazovce, stejně jako používané BenQ widgety pro digitální výuku a další možnosti přizpůsobení.

Interaktivní sdílená výuka

BenQ Boards řady RP04 a RM04 nabízí speciální výukové nástroje EZWrite 6 a InstaShare 2. Aplikace EZWrite 6 je inovativní umožňuje pedagogům lepší řízení výuky, pořizování poznámek, importování obsahu a používání široké škály speciálních nástrojů pro různé předměty.

Bezdrátové sdílení obrazovky přes InstaShare 2 umožňuje až devíti studentům současně sdílet a ovládat displej z notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu. Tento nástroj také dokáže rozdělit obrazovku podle počtu zařízení, takže se studenti mohou plynule střídat, aniž by narušili průběh výuky.

Další nástroje

Nová generace displejů BenQ Boards, resp. její funkce, zpřístupňují výuku širšímu okruhu uživatelů.

Díky převodu textu na řeč (Text-To-Speech) se mohou zapojit zrakově postižení studenti. Vícejazyčný překlad pak umožňuje pedagogům a studentům lépe porozumět materiálům originálně napsaným v jiném jazyce.

Další užitečnou funkcí je optické rozpoznávání znaků (OCR), která pomáhá studentům a učitelům převádět obrázky a dokumenty s bloky znaků na upravitelný text, díky čemuž lze připravovat různé předlohy či učební materiály z tištěných zdrojů.

Chytřejší správa uživatelů a zařízení

Školy, které již mají existující účty Googlu, mohou snadno přejít na výuku na tabulích od BenQ bez jakéhokoli dalšího nastavování. Systém správy účtů BenQ (AMS) umožňuje správcům synchronizovat adresář pracovního prostoru Googlu a okamžitě zkopírovat uživatelské účty a jejich nastavení do ekosystému BenQ. Synchronizace adresářů je nabízená pro školy využívající LDAP, Microsoft Entra ID (dříve Azure Active Directory), ClassLink a další poskytovatele identit založených na SAML.

Učitelé se mohou přihlásit pomocí synchronizovaného účtu na Googlu přímo na BenQ Boardu, a to pomocí svých školních přihlašovacích údajů. Pro rychlejší přihlášení lze naskenovat QR kód na svém telefonu nebo použít přihlášení jedním kliknutím pomocí školou vydaných NFC karet.

Řešení pro správu zařízení BenQ (DMS) umožňuje správcům sítě vzdáleně a efektivně ovládat nastavení displejů. Pomocí DMS lze sledovat stav zařízení, spravovat aplikace, posílat aktualizace a konfigurovat nastavení.

Vylepšené zabezpečení díky GMS

Velkoformátové displeje BenQ Board běží na operačním systému Android 13, který je oficiálně podporovaný GMS. Školy se tak mohou spolehnout na integrované bezpečnostní prvky, které je ochrání před škodlivými aplikacemi, phishingovými útoky, možnými úniky dat i jejich ztrátou.

BenQ pak umocňuje bezpečnost šifrováním síťové komunikace a zabezpečením na úrovni proxy. Své cloudové služby pak BenQ hostuje na zabezpečené cloudové infrastruktuře AWS.

Technologie ClassroomCare znamená zdravější výuku

Displeje BenQ jsou jediné interaktivní velkoformátové displeje určené pro vzdělávací segment s plnohodnotnou sadou ClassroomCare zaměřenou na zdraví uživatelů.

Řady Pro i Master jsou vybaveny certifikovanými displeji Eyesafe 2.0, které chrání oči studentů i pedagogů před škodlivým modrým světelným spektrem, které prokazatelně způsobuje únavu očí a dlouhodobé problémy se zrakem.

Modelová řada BenQ Board Pro je vybavena senzory kvality vzduchu, které monitorují úroveň CO2, PM2.5 a dalších škodlivin v učebně. To má za následek větší pozornost studentů, zlepšení kognitivních vlastností a ochranu zdraví dýchacích cest. Model RP04 jde ještě o krok dál díky vestavěnému ionizátoru vzduchu, který pomáhá snižovat množství pevných částic.

Obě řady pak mají certifikované antimikrobakteriální displeje, které snižují riziko přenosu bakterií.

Podobné články

ViewSonic v 1. čtvrtletí 2024 ovládl prodej interaktivních displejů

29. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ViewSonic)
Společnost ViewSonic si podle nejnovější zprávy společnosti Futuresource Consulting v prvním čtvrtletí roku 2024 udržela pozici největšího světového dodavatele interaktivních displejů (bez Číny) a zvýšila svůj podíl na trhu na 15,7 %. Výjimečný mezikvartální růst o 38,6 % výrazně předčil celkový oslovitelný trh (TAM), který zaznamenal pokles o 1,9 %. Čtěte více

Samsung představil nové displeje pro oblast podnikání a vzdělávání

15. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Nové displeje Flip Pro, QMC series 55” a The Wall od Samsungu představují inovativní řešení pro segment podnikání a vzdělávání. Nové interaktivní panely Flip Pro zaujmou možnostmi psaní a kreslení i schopností vícedotykové ovládání až dvaceti uživatelům. Benefitem série QMC je ultra tenký profil a realistické zobrazením a modely Samsung The Wall vyniknou svou modulární konstrukcí. Čtěte více

Nová řada Philips Public LED 5000 cílí na nástěnné a stropní instalace ve veřejných prostorách

7. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: PPDS)
Nová základní řada PPDS Philips LED přináší nové příležitosti pro podniky, jejichž cílem je zlepšit zážitky ze sledování pro návštěvníky a zákazníky – ať už s tradiční nástěnnou montáží, nebo nyní také s dvLED s montáží na strop. Čtěte více

Velkoformátový displej střední třídy NEC MultiSync M981 nabídne zrcadlení obrazovky AirServer

27. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sharp/NEC)
Displeje Sharp/NEC řady M a ME s vestavěným serverem AirServer představují elegantní kombinaci intuitivního displeje s profesionální zobrazovací technologií pro zasedací místnosti a prostory pro konání porad. Čtěte více