Inteligentní venkovní kamera Netatmo nyní podporuje HomeKit Secure Video

23. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netatmo)
Inteligentní venkovní kamery Netatmo (ve variantě se sirénou i bez ní) nově podporují HomeKit Secure Video. Uživatelé si budou moci zobrazit videa na své kameře v aplikaci Apple Home a bezpečně je uchovávat ve službě iCloud.

Tato bezplatná automatická aktualizace softwaru, která je od února 2020 dostupná pro Inteligentní interiérové kamery Netatmo, bude během následujících dní zpřístupněna i všem venkovním kamerám, a to včetně těch již zakoupených.

Inteligentní venkovní kamery Netatmo okamžitě upozorní uživatele na vloupání do domácnosti. Dokáží rozlišit osobu, zvíře, automobil i neškodný pohyb a v případě, že zachytí podezřelou aktivitu, okamžitě na ni uživatele upozorní.

„Uživatelé jsou zvláště citliví, jedná-li se o ochranu jejich bezpečnostních videí. Chtějí mít jistotu, že jsou jejich videa chráněná před třetími osobami. Abychom vyhověli jejich přání, navrhli jsme kameru s místním úložištěm. Chtěli jsme zákazníkům nabídnout i jiné možnosti a současně zachovat ochranu jejich údajů, proto jsme se rozhodli integrovat podporu zabezpečeného videa Apple HomeKit. Díky tomu mohou uživatelé Netatmo ve službě iCloud bezpečně uchovávat záznamy aktivit zachycené Inteligentní Venkovní Kamerou. Uživatelé Netatmo si teď navíc mohou vybrat mezi tři způsoby zálohování: Apple HomeKit Secure Video, osobní účet služby Dropbox nebo osobní FTP server,“uvedl zakladatel společnosti Netatmo Fred Porter.

Pomocí HomeKit Secure Video mohou uživatelé chránit své domácnosti

Uživatelé produktů Apple si nyní mohou v aplikaci Apple Home na zařízeních iPhone, iPad či iMac zobrazovat bezprostředně zaznamenávaná videa, stejně jako i deset dní staré záznamy aktivit nahrané Inteligentní Venkovní Kamerou. Mají-li uživatelé nastavenou Apple TV, HomePod nebo iPad jako home hub, HomeKit Secure Video využívá inteligenci zařízení k bezpečné analýze záznamů činností zachycené Inteligentní Venkovní Kamerou a jejich následnému roztřízení (osoba, zvíře, vozidlo atd.). Videa jsou bezpečně uložena ve službě iCloud, kde je mohou zobrazovat pouze uživatelé.

S rozšířením o HomeKit Secure Video přicházejí i nové funkce. Uživatelé mohou vytvářet automatizované úkony: např. pokud kamera zaznamená osobu, okamžitě se rozsvítí venkovní osvětlení.

Aby mohl uživatel využívat HomeKit Secure Video, potřebuje mít na úložišti iCloud volných alespoň 200 GB. Jednu kameru lze přidat zdarma. Ti, kdo mají předplacené úložiště o velikosti 2 TB, mohou přidat až pět kamer, aniž by došlo k omezení velikosti úložiště iCloud.s

Cena a dostupnost

Venkovní inteligentní kamera se sirénou Netamto je za 9 199,99 Kč. Inteligentní venkovní kamera bez sirény přijde na 7 999,99 Kč.

Všechny funkce Inteligentních venkovních kamer jsou dostupné zcela zdarma. Pro používání kamer nebo povolení přístupu k údajům není potřeba žádné další předplatné či dodatečné poplatky.

Štítky: 

Podobné články

Panasonic představil novou řadu PTZ kamer s pohonem direct drive

18. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Společnost Panasonic rozšířila svou nejúspěšnější řadu PTZ kamer o pět nových modelů, které reagují na nové požadavky trhu. Všechny kamery mají nový patentovaný systém pohonu „direct drive“ založený na vlastní technologii společnosti Panasonic, který zajišťuje tichý a plynulý chod ve vertikálním i horizontálním směru. Čtěte více

Příležitost pro vývojáře: IP kamery Axis nabídnou výkonnější čip a vylepšenou platformu pro vývoj aplikací

15. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnost Axis Communications představila 8. generaci svého čipu navrženého výhradně pro síťové kamery. Společnost zároveň představila novou generaci platformy AXIS Camera Application Platform (ACAP) nabízející nové příležitosti vývojářům, kteří chtějí vytvářet software pro zařízení Axis. Na platformě ACAP už úspěšně založilo svůj byznys i několik českých softwarových firem. Čtěte více

Axis: kamery XPQ1785 a XPQ1798

2. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnost Axis Communications oznámila dvě nové kamery s ochranou proti výbuchu, které jsou navrženy tak, aby monitorovaly rozsáhlé oblasti a odeslaly upozornění, kdykoli je detekován požár nebo kouř. Jsou vhodné pro využití v oblasti zdraví, bezpečnosti a životního prostředí (HSE) v potenciálně hořlavých oblastech a mají celosvětovou certifikaci Ex. Čtěte více

Wisenet: PTZ kamery řady Wisenet Q

5. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Nové interiérové a venkovní PTZ kamery o rozlišení 2 MPx přinášejí řadu pokrokových a praktických funkcí, jako např. ukládání úpravy ohniska s možností aplikace až na 32 předdefinovaných oblastí, čímž je zajištěno rychlé zaostření kamery ihned po změně polohy. Čtěte více