Inteligentní venkovní kamera Netatmo nyní podporuje HomeKit Secure Video

23. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netatmo)
Inteligentní venkovní kamery Netatmo (ve variantě se sirénou i bez ní) nově podporují HomeKit Secure Video. Uživatelé si budou moci zobrazit videa na své kameře v aplikaci Apple Home a bezpečně je uchovávat ve službě iCloud.

Tato bezplatná automatická aktualizace softwaru, která je od února 2020 dostupná pro Inteligentní interiérové kamery Netatmo, bude během následujících dní zpřístupněna i všem venkovním kamerám, a to včetně těch již zakoupených.

Inteligentní venkovní kamery Netatmo okamžitě upozorní uživatele na vloupání do domácnosti. Dokáží rozlišit osobu, zvíře, automobil i neškodný pohyb a v případě, že zachytí podezřelou aktivitu, okamžitě na ni uživatele upozorní.

„Uživatelé jsou zvláště citliví, jedná-li se o ochranu jejich bezpečnostních videí. Chtějí mít jistotu, že jsou jejich videa chráněná před třetími osobami. Abychom vyhověli jejich přání, navrhli jsme kameru s místním úložištěm. Chtěli jsme zákazníkům nabídnout i jiné možnosti a současně zachovat ochranu jejich údajů, proto jsme se rozhodli integrovat podporu zabezpečeného videa Apple HomeKit. Díky tomu mohou uživatelé Netatmo ve službě iCloud bezpečně uchovávat záznamy aktivit zachycené Inteligentní Venkovní Kamerou. Uživatelé Netatmo si teď navíc mohou vybrat mezi tři způsoby zálohování: Apple HomeKit Secure Video, osobní účet služby Dropbox nebo osobní FTP server,“uvedl zakladatel společnosti Netatmo Fred Porter.

Pomocí HomeKit Secure Video mohou uživatelé chránit své domácnosti

Uživatelé produktů Apple si nyní mohou v aplikaci Apple Home na zařízeních iPhone, iPad či iMac zobrazovat bezprostředně zaznamenávaná videa, stejně jako i deset dní staré záznamy aktivit nahrané Inteligentní Venkovní Kamerou. Mají-li uživatelé nastavenou Apple TV, HomePod nebo iPad jako home hub, HomeKit Secure Video využívá inteligenci zařízení k bezpečné analýze záznamů činností zachycené Inteligentní Venkovní Kamerou a jejich následnému roztřízení (osoba, zvíře, vozidlo atd.). Videa jsou bezpečně uložena ve službě iCloud, kde je mohou zobrazovat pouze uživatelé.

S rozšířením o HomeKit Secure Video přicházejí i nové funkce. Uživatelé mohou vytvářet automatizované úkony: např. pokud kamera zaznamená osobu, okamžitě se rozsvítí venkovní osvětlení.

Aby mohl uživatel využívat HomeKit Secure Video, potřebuje mít na úložišti iCloud volných alespoň 200 GB. Jednu kameru lze přidat zdarma. Ti, kdo mají předplacené úložiště o velikosti 2 TB, mohou přidat až pět kamer, aniž by došlo k omezení velikosti úložiště iCloud.s

Cena a dostupnost

Venkovní inteligentní kamera se sirénou Netamto je za 9 199,99 Kč. Inteligentní venkovní kamera bez sirény přijde na 7 999,99 Kč.

Všechny funkce Inteligentních venkovních kamer jsou dostupné zcela zdarma. Pro používání kamer nebo povolení přístupu k údajům není potřeba žádné další předplatné či dodatečné poplatky.

Štítky: 

Podobné články

Z bezpečnostních kamer se stávají senzory umělé inteligence

30. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Securitas)
Online workshop společnosti Securitas ČR ukázal, že základním prvkem moderního zabezpečení se i v Česku stává IP kamera s umělou inteligencí. Kamery dnes slouží spíš jako detektory, které z videa automaticky extrahují metadata, a český systém umělé inteligence dokáže rozpoznat tvář s pravděpodobností jedna ku milionu i v případě, že je zakryta rouškou. Čtěte více

Axis: IP kamery řady P32

25. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis)
Společnost Axis uvedla na trh nové přírůstky v sérii síťových kamer P32. Fixní varifokální kopulovité kamery nabízejí cenově výhodnou instalaci a jsou vhodné pro dohled v celé řadě míst, včetně datových a logistických center, nebo prémiových maloobchodních prodejen. K dispozici je i verze s duální čipovou sadou navržená pro analytiku s umělou inteligenci a hlubokým učením. Čtěte více
Robert Jaroš, obchodní ředitel společnosti Express Alarm Czech

Express Alarm Czech: Nezávislý distributor bezpečnostních technologií se specializací na značku Hikvision

9. 2. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Robert Jaroš, obchodní ředitel ve společnosti Express Alarm Czech, nám prozradil, co všechno společnost na českém trhu nabízí i to, kam se bude trh s bezpečnostními systémy ubírat v dohledné době. Řeč byla také o značce Hikvision a novém bezdrátovém bezpečnostním systému AX PRO, jehož je společnost Express Alarm Czech exkluzivním distributorem. Čtěte více

Evolveo: kamerový systém Detective WN8

31. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Evolveo)
Společnost Evolveo uvedla na český trh ucelený bezpečnostní kamerový systém, který se skládá z osmikanálového Wi-Fi NVR rekordéru a čtyř venkovních IP kamer. Mezi výhody řešení patří snadná dostupnost i jednoduchá instalace a obsluha. Čtěte více