Intel uvedl nová mobilní SoC a řešení pro LTE

5. 3. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Intel)
Mezi novinky společnosti Intel patří nová řada procesorů Atom x3 (určených pro levné chytré telefony, phablety a tablety), x5 a x7 (určených pro standardní a prémiové tablety a zařízení 2 v 1 s malým displejem). Intel rovněž představil LTE řešení XMM 7360 s podporou stahování rychlostí až 450 Mbps.
Brian Krzanich, CEO společnosti Intel, při představení novinek

„Vývoj mobilního prostředí a růst chytrých, připojených zařízení vedl k silnější poptávce po vyšší konektivitě a ochraně dat na těchto zařízeních v reálném čase,” řekl Krzanich. „Všechny tyto faktory ženou vpřed transformaci sítě tak, aby bylo možné v co nejkratší době nabídnout novou úroveň uživatelského komfortu, nové služby a funkce, které zároveň nabídnou vyšší úroveň zabezpečení. Intel je jednou z mála společností na světě, jež dokáží svou nabídkou pokrýt komplexní škálu mobility.”

Intel představil řadu procesorů Atom x3 (dříve kódově označovaných „SoFIA”). Jde o vůbec první integrovanou komunikační platformu pro cenově dostupné tablety, phablety a chytré telefony. SoC kombinuje 64bitový vícejádrový procesor Intel Atom s konektivitou 3G nebo 4G LTE. Nabízí procesor pro aplikace, procesor pro obrazová čidla, grafiku, audio, komponenty pro konektivitu a napájení – to vše v jedné systémové čipové sadě. Integrace umožňuje výrobcům zařízení nabízet vybavené tablety, phablety a chytré telefony za dostupné ceny a reagovat tak na poptávku v rychle rostoucím segmentu základních a levných přístrojů.

Mobilní portfolio, jehož rozsah sahá od vstupního segmentu až po ten nejnáročnější, doplňuje první 14nm Intel Atom SoC: procesorové řady Atom x5 a x7 (dříve pod kódovým označením „Cherry Trail”) pro tablety a počítače 2 v 1 nové generace. Řady Intel Atom x5 a x7 nabízejí 64bitovou podporu pro Windows a Android, grafiku Intel Gen 8 a možnost propojení s připojením LTE Advanced.

Intel rovněž oznámil třetí generaci pětimódového LTE Advaced Category 10 modemu. Intel XMM 7360 podporuje agregaci až tří operátorů a rychlost stahování až 450 Mbps. Díky kompaktní velikosti a energetické nenáročnosti může být použit v řadě zařízení, od chytrých telefonů a phabletů až po tablety a osobní počítače.

Štítky: 
Intel