Inovovaný partnerský program Cisco: Jednoduchost, akceschopnost, růst

10. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco na konferenci Partner Summit oznámila největší změny v partnerském programu za posledních deset let. Nový jednotný program zohledňuje a odměňuje role, ve kterých partneři vystupují u zákazníků. Cisco zároveň spouští novou digitální platformu, kde partner nalezne vše potřebné ke spolupráci.

V příštích 12 až 18 měsících společnost Cisco zjednoduší strukturu svého partnerského programu. Dojde ke sloučení zhruba desítky samostatných partnerských programů do jediného, který nabídne více příležitostí k odlišení různých aspektů podnikání, od přeprodeje přes řízené služby po vývoj a poradenství.

Jak bude vypadat jednotný partnerský program Cisco?

Nový partnerský program společnosti Cisco je založený na čtyřech základních rolích, v nichž mohou partneři vystupovat: integrátor, poskytovatel služeb, vývojář a konzultant. Partneři se mohou rozhodnout pro kteroukoli z rolí nebo všechny – přesně jak vyhovuje jejich obchodnímu zaměření. Základem nového programu je varianta Gold. U úrovní Premier a Select dochází k úpravám, které zajistí, že partneři budou mít potřebnou volnost ke vzájemnému odlišení svých nabídek. Stávající partneři nebudou muset začínat znovu v novém programu, protože ten je koncipovaný tak, aby odrážel jejich rozsáhlé zkušenosti a dlouhodobé partnerství se společností Cisco.

Nový partnerský program Cisco:

  • Podporuje flexibilitu a akceschopnost partnerů tím, že zohledňuje jejich různé role, v nichž u svých zákazníků vystupují – jako prodejci, poskytovatelé řízených služeb, vývojáři nebo konzultanti. Cisco nezařazuje partnery do striktně vymezených kategorií, aby neomezovala jejich schopnost nabídnout jedinečnou hodnotu.
  • Zvyšuje relevantnost na trhu rozšířením rolí nad rámec tradičního prodeje a nabízí více způsobů, jak předvést schopnosti v oblasti řízených služeb, vývoje a poradenství.
  • Nabízí nové příležitosti ke zvýšení profitability díky posunu důrazu na životní cyklus produktu a k opakovaným výnosům od zákazníka. Z tohoto hlediska bude klíčová specializace na zákaznickou zkušenost. Ta se bude započítávat u role integrátora i poskytovatele a v druhé polovině roku 2021 se stane nutným předpokladem k získání statutu Gold Integrator. 

Nová partnerská platforma (PXP)

Vedle změn v partnerském programu spouští Cisco také svoji první digitální platformu, která poskytne vše, co partner potřebuje ke spolupráci. Platforma Partner Experience Platform (PXP) je odrazem firemní kultury, která staví partnery na první místo. Nabídne vyšší komfort a umožní jim spolupracovat v provázaném ekosystému, inovovat a prodávat společně na jedné digitální platformě.

Hlavní přínosy PXP pro partnery jsou následovné:

  • Jednoduchost: PXP sloučí více než 100 nástrojů, aplikací a portálů. V přehledné nabídce na jednom místě se partneři snáze zorientují.
  • Produktivita: Nová platforma nabídne vyšší efektivitu, např. rychlejší přihlašování do programů nebo lepší možnosti společného prodeje se společností Cisco.
  • Růst a profitabilita: PXP bude poskytovat přehled aktuálních příležitostí, umožní optimalizovat pobídky a sledovat výkonnost partnerů. 
  • Plány na rok 2021: V průběhu roku bude docházet k postupným vylepšením, včetně zavedení funkce porovnávání výkonnosti, rychlejšího zapojování do programů a vzniku digitální komunity pro vzájemnou spolupráci mezi partnery.

 Změny v partnerském programu budou zaváděny celosvětově v průběhu roku 2021.

Platforma Partner Experience Platform (PXP) bude k dispozici všem globálním partnerům od 30. listopadu 2020.

 Další informace (v angličtině):

Video : 
Štítky: 
Partnerské programy, Cisco systems

Podobné články

Partnerský program Dell Technologies přinese nové příležitosti

26. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies představila novou podobu svého partnerského programu pro rok 2024. Nově je kladen ještě větší důraz na spolupráci, akvizice a investice do zásadních oblastí růstu. Cílem je navázat na loňský úspěch, kdy se partneři podíleli na přibližně 50 % čistých příjmů společnosti Dell a stáli za více než 60 % všech nových a reaktivovaných kupujících. Čtěte více

Ingram Micro rozšířil věrnostní partnerský program

20. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ingram Micro Czech Republic)
Společnost Ingram Micro Czech Republic rozšířila věrnostní partnerský program „Sbírejte body & Vybírejte odměny“ o poukázky Givery. Program, který běží již od roku 2021, vám nabízí možnost získat různé benefity za nákup produktů prostřednictvím e-shopu IngramMicro24.com. Čtěte více

Red Hat transformuje spolupráci s partnery

29. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Red Hat oznámil transformaci svého globálního partnerského programu s cílem nabídnout spolupracujícím partnerům větší flexibilitu, možnosti volby a zjednodušení procesů. Nový model zapojení partnerů poskytuje zjednodušené a transparentní možnosti spolupráce, které podporují obchodní výsledky zákazníků. Čtěte více

TD SYNNEX spouští podporu pro Microsoft 365 Copilot

25. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: TD SYNNEX)
Společnost TD SYNNEX výrazně posiluje svoji nabídku pro využití generativní umělé inteligence. Pouhý měsíc po spuštění programu „Enablement Journey for Microsoft 365 Copilot“ se do projektu celosvětově zapojilo přes 2 000 partnerů. Čtěte více