Inovovaný partnerský program Cisco: Jednoduchost, akceschopnost, růst

10. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco na konferenci Partner Summit oznámila největší změny v partnerském programu za posledních deset let. Nový jednotný program zohledňuje a odměňuje role, ve kterých partneři vystupují u zákazníků. Cisco zároveň spouští novou digitální platformu, kde partner nalezne vše potřebné ke spolupráci.

V příštích 12 až 18 měsících společnost Cisco zjednoduší strukturu svého partnerského programu. Dojde ke sloučení zhruba desítky samostatných partnerských programů do jediného, který nabídne více příležitostí k odlišení různých aspektů podnikání, od přeprodeje přes řízené služby po vývoj a poradenství.

Jak bude vypadat jednotný partnerský program Cisco?

Nový partnerský program společnosti Cisco je založený na čtyřech základních rolích, v nichž mohou partneři vystupovat: integrátor, poskytovatel služeb, vývojář a konzultant. Partneři se mohou rozhodnout pro kteroukoli z rolí nebo všechny – přesně jak vyhovuje jejich obchodnímu zaměření. Základem nového programu je varianta Gold. U úrovní Premier a Select dochází k úpravám, které zajistí, že partneři budou mít potřebnou volnost ke vzájemnému odlišení svých nabídek. Stávající partneři nebudou muset začínat znovu v novém programu, protože ten je koncipovaný tak, aby odrážel jejich rozsáhlé zkušenosti a dlouhodobé partnerství se společností Cisco.

Nový partnerský program Cisco:

  • Podporuje flexibilitu a akceschopnost partnerů tím, že zohledňuje jejich různé role, v nichž u svých zákazníků vystupují – jako prodejci, poskytovatelé řízených služeb, vývojáři nebo konzultanti. Cisco nezařazuje partnery do striktně vymezených kategorií, aby neomezovala jejich schopnost nabídnout jedinečnou hodnotu.
  • Zvyšuje relevantnost na trhu rozšířením rolí nad rámec tradičního prodeje a nabízí více způsobů, jak předvést schopnosti v oblasti řízených služeb, vývoje a poradenství.
  • Nabízí nové příležitosti ke zvýšení profitability díky posunu důrazu na životní cyklus produktu a k opakovaným výnosům od zákazníka. Z tohoto hlediska bude klíčová specializace na zákaznickou zkušenost. Ta se bude započítávat u role integrátora i poskytovatele a v druhé polovině roku 2021 se stane nutným předpokladem k získání statutu Gold Integrator. 

Nová partnerská platforma (PXP)

Vedle změn v partnerském programu spouští Cisco také svoji první digitální platformu, která poskytne vše, co partner potřebuje ke spolupráci. Platforma Partner Experience Platform (PXP) je odrazem firemní kultury, která staví partnery na první místo. Nabídne vyšší komfort a umožní jim spolupracovat v provázaném ekosystému, inovovat a prodávat společně na jedné digitální platformě.

Hlavní přínosy PXP pro partnery jsou následovné:

  • Jednoduchost: PXP sloučí více než 100 nástrojů, aplikací a portálů. V přehledné nabídce na jednom místě se partneři snáze zorientují.
  • Produktivita: Nová platforma nabídne vyšší efektivitu, např. rychlejší přihlašování do programů nebo lepší možnosti společného prodeje se společností Cisco.
  • Růst a profitabilita: PXP bude poskytovat přehled aktuálních příležitostí, umožní optimalizovat pobídky a sledovat výkonnost partnerů. 
  • Plány na rok 2021: V průběhu roku bude docházet k postupným vylepšením, včetně zavedení funkce porovnávání výkonnosti, rychlejšího zapojování do programů a vzniku digitální komunity pro vzájemnou spolupráci mezi partnery.

 Změny v partnerském programu budou zaváděny celosvětově v průběhu roku 2021.

Platforma Partner Experience Platform (PXP) bude k dispozici všem globálním partnerům od 30. listopadu 2020.

 Další informace (v angličtině):

Video : 
Štítky: 
Partnerské programy, Cisco systems

Podobné články

HPE vylepšilo partnerský program o řadu novinek

25. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise vylepšila partnerský program HPE Partner Ready. Cílem je pomoci partnerům poskytovat dále lepší služby v segmentu malých a středních podniků. Program je navržen tak, aby nabídl partnerům kompenzační výhody, umožnil výhodnější přístup k financování projektů, a poskytl pestré možnosti k dalším obchodním příležitostem. Čtěte více

Fujitsu představilo nástroj pro stimulaci a urychlení partnerské spolupráce

24. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fujitsu)
Společnost Fujitsu ohlásila Ecosystem Platform, nejnovější krok ve vývoji svého partnerského programu SELECT. Tato platforma je navržena tak, aby pomohla partnerům uspět v dnešní náročné datové éře, a poskytuje dynamický prostor, kde mohou zákazníci a stávající i noví partneři spolupracovat, inovovat a vytvářet nové hodnoty. Čtěte více

HP rozšiřuje program Planet Partners a pokračuje v úsilí o snížení množství plastů v oceánech

11. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. rozšířila programu pro opětovné využití a recyklaci spotřebního materiálu Planet Partners na 68 zemí včetně Argentiny, Chile a Papuy-Nové Guineje. HP rozšířením programu na další trhy potvrzuje své odhodlání přispět společně s partnery a zákazníky k rozvoji cirkulární ekonomiky a k podpoře nízkouhlíkového hospodářství. Čtěte více

HPE představuje inovované partnerské programy a cloudové služby

8. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise spustila nabídku nových služeb pomáhajících partnerům rozšířit pokrytí trhu, akcelerovat dodávky a transformovat vztahy s klienty pomocí cloudových služeb GreenLake a softwarové platformy HPE. Společnost navíc vylepšila integraci partnerů do řešení HPE GreenLake Central a aktualizovala partnerské vzdělávací programy HPE Pro Series. Čtěte více