Inovovaný partnerský program Cisco: Jednoduchost, akceschopnost, růst

10. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco na konferenci Partner Summit oznámila největší změny v partnerském programu za posledních deset let. Nový jednotný program zohledňuje a odměňuje role, ve kterých partneři vystupují u zákazníků. Cisco zároveň spouští novou digitální platformu, kde partner nalezne vše potřebné ke spolupráci.

V příštích 12 až 18 měsících společnost Cisco zjednoduší strukturu svého partnerského programu. Dojde ke sloučení zhruba desítky samostatných partnerských programů do jediného, který nabídne více příležitostí k odlišení různých aspektů podnikání, od přeprodeje přes řízené služby po vývoj a poradenství.

Jak bude vypadat jednotný partnerský program Cisco?

Nový partnerský program společnosti Cisco je založený na čtyřech základních rolích, v nichž mohou partneři vystupovat: integrátor, poskytovatel služeb, vývojář a konzultant. Partneři se mohou rozhodnout pro kteroukoli z rolí nebo všechny – přesně jak vyhovuje jejich obchodnímu zaměření. Základem nového programu je varianta Gold. U úrovní Premier a Select dochází k úpravám, které zajistí, že partneři budou mít potřebnou volnost ke vzájemnému odlišení svých nabídek. Stávající partneři nebudou muset začínat znovu v novém programu, protože ten je koncipovaný tak, aby odrážel jejich rozsáhlé zkušenosti a dlouhodobé partnerství se společností Cisco.

Nový partnerský program Cisco:

  • Podporuje flexibilitu a akceschopnost partnerů tím, že zohledňuje jejich různé role, v nichž u svých zákazníků vystupují – jako prodejci, poskytovatelé řízených služeb, vývojáři nebo konzultanti. Cisco nezařazuje partnery do striktně vymezených kategorií, aby neomezovala jejich schopnost nabídnout jedinečnou hodnotu.
  • Zvyšuje relevantnost na trhu rozšířením rolí nad rámec tradičního prodeje a nabízí více způsobů, jak předvést schopnosti v oblasti řízených služeb, vývoje a poradenství.
  • Nabízí nové příležitosti ke zvýšení profitability díky posunu důrazu na životní cyklus produktu a k opakovaným výnosům od zákazníka. Z tohoto hlediska bude klíčová specializace na zákaznickou zkušenost. Ta se bude započítávat u role integrátora i poskytovatele a v druhé polovině roku 2021 se stane nutným předpokladem k získání statutu Gold Integrator. 

Nová partnerská platforma (PXP)

Vedle změn v partnerském programu spouští Cisco také svoji první digitální platformu, která poskytne vše, co partner potřebuje ke spolupráci. Platforma Partner Experience Platform (PXP) je odrazem firemní kultury, která staví partnery na první místo. Nabídne vyšší komfort a umožní jim spolupracovat v provázaném ekosystému, inovovat a prodávat společně na jedné digitální platformě.

Hlavní přínosy PXP pro partnery jsou následovné:

  • Jednoduchost: PXP sloučí více než 100 nástrojů, aplikací a portálů. V přehledné nabídce na jednom místě se partneři snáze zorientují.
  • Produktivita: Nová platforma nabídne vyšší efektivitu, např. rychlejší přihlašování do programů nebo lepší možnosti společného prodeje se společností Cisco.
  • Růst a profitabilita: PXP bude poskytovat přehled aktuálních příležitostí, umožní optimalizovat pobídky a sledovat výkonnost partnerů. 
  • Plány na rok 2021: V průběhu roku bude docházet k postupným vylepšením, včetně zavedení funkce porovnávání výkonnosti, rychlejšího zapojování do programů a vzniku digitální komunity pro vzájemnou spolupráci mezi partnery.

 Změny v partnerském programu budou zaváděny celosvětově v průběhu roku 2021.

Platforma Partner Experience Platform (PXP) bude k dispozici všem globálním partnerům od 30. listopadu 2020.

 Další informace (v angličtině):

Video : 
Štítky: 
Partnerské programy, Cisco systems

Podobné články

Přehled nejdůležitějších novinek z konference Microsoft Inspire 2021

23. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Virtuální partnerská konference společnosti Microsoft i letos umožnila přinesla řadu zajímavých novinek, které byly často výrazně poznamenány uplynulým rokem plným nebývalých změn, urychlených inovací a digitální transformace. Pojďme se proto společně za konferencí poohlédnout a připomenout si to nejzajímavější, co v jejím průběhu zaznělo. Čtěte více

Novinka od Oraclu umožňuje zákazníkům zrychlit migraci do cloudu a snížit náklady

9. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Oracle)
Nový program Oracle Support Rewards má zákazníkům pomoci urychlit migraci do cloudu a zároveň jim snížit náklady na podporu softwarových licencí. Pokud se zákazníci nově rozhodnou k nákupu služeb Oracle Cloud Infrastructure (OCI), mohou nyní získat odměny, které sníží nebo dokonce zcela vykompenzují jejich platby za podporu u licencí softwaru Oracle v režimu on-premise (lokálně). Čtěte více

ATC oživilo nabídku motivačního programu Žiju si/Užívaj si

16. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers podstatně oživila motivační program Žiju si/Užívaj si. Katalog dárků je doplněn o množství nových produktů, ze kterých si vybere opravdu každý. Čtěte více

HP rozšiřuje partnerský program HP Amplify na retail a etail prodejce

17. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. oznámila rozšíření svého programu HP Amplify — na rozsáhlý ekosystém, tvořený více než 1 350 maloobchodními partnery, kteří se rekrutují z online byznysu a kamenných prodejen. Optimalizace programu má podněcovat dlouhodobý růst a digitální transformaci v souladu s měnícím se spotřebitelským prostředím. Čtěte více