Inovovaná zálohovací a bezpečnostní řešení Dell Technologies

23. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies představila nová integrovaná zařízení řady Dell EMC PowerProtect DP a inovovaný software PowerProtect Data Manager, jejichž cílem je pomoci zákazníkům lépe chránit, spravovat a obnovovat data z tradičních i moderních aplikací v datových centrech, okrajových prostředích a veřejných cloudech.

Dell také představil řešení PowerProtect Cyber Recovery – první datový trezor doporučovaný organizací Sheltered Harbor k posílení kybernetické odolnosti finančního sektoru.

„Jak ukazuje studie Global Data Protection Index Snapshot společnosti Dell Technologies, firmy spravují v průměru téměř o 40 % větší objem dat než před rokem. Vedle exponenciálního růstu objemu dat vznikají nové komplikace v souvislosti s rozmachem multicloudových strategií a moderních aplikací,“ řekl Jeff Boudreau, prezident a generální ředitel divize infrastrukturních řešení společnosti Dell Technologies. „Na ochranu dat neexistuje univerzální řešení, které by vyhovovalo všem. Společnost Dell Technologies neustále rozvíjí své portfolio integrovaných zařízení a softwarově definovaných řešení na ochranu dat, díky nimž mohou být zákazníci připravení na dnešní i budoucí situace.“

Moderní integrovaná ochrana dat

Dell EMC PowerProtect DP je nová generace integrovaných zařízení na ochranu dat, která kompletně zajišťují zálohování, obnovu, replikaci, deduplikaci a dlouhodobé uchovávání dat ve veřejném cloudu i cloudovou disaster recovery. Zařízení řady PowerProtect DP pomáhají zákazníkům zvládat explozivní nárůst objemu dat, snižovat náklady a omezovat komplexitu.

Tato zařízení nabízí:

  • Vysoký výkon: Až o 38 % rychlejší zálohování a až o 45 % rychlejší obnovu. PowerProtect DP také poskytuje okamžitý přístup a obnovu s výkonem oproti předchozí generaci až o 50 % vyšším, měřeno v IOPS (vstupně-výstupních operací za sekundu). To zákazníkům umožňuje snadno a rychle obnovit životně důležitá data.
  • Vyšší efektivitu: Poskytuje až 1 petabyte využitelné kapacity s logickou kapacitou o 30 % vyšší a s redukcí dat až 65:1. Umožňuje tedy pomocí nákladově efektivnějších systémů uložit na stejném prostoru větší objem dat.
  • Úsporu energie: Spotřebovává až o 23 % méně energie oproti předchozí generaci a dosahuje tedy výrazné úspory nákladů.

Dell EMC PowerProtect Cyber Recovery

Řešení PowerProtect Cyber Recovery chrání zákazníky proti kybernetickým hrozbám, od vyděračského softwaru po interní útoky. Analytické schopnosti a systém strojového učení CyberSense umožňují zákazníkům monitorovat integritu dat a průběžně zajišťovat jejich kvalitu. Forenzní nástroje umožňují odhalovat, diagnostikovat a neutralizovat probíhající útoky. Schválení oborové organizace znamená, že finanční instituce v USA mohou s důvěrou nasadit doporučované trezorové řešení na ochranu kriticky důležitých dat svých zákazníků před kybernetickými hrozbami.

PowerProtect Data Manager

Nástroj PowerProtect Data Manager přináší nové možnosti uživatelům zařízení PowerProtect, kteří provozují cloudová prostředí, prostředí VMware či Kubernetes. Data Manager nyní chrání pracovní zátěže v cloudech Microsoft Azure a AWS a nabízí zákazníkům širší možnosti volby a větší flexibilitu při zavádění softwaru.

PowerProtect Data Manager nyní spolupracuje také s řešeními VMware Tanzu a chrání tak i moderní aplikace. Díky novým možnostem jde první řešení na trhu, které poskytuje nativní integraci se správou úložišť na základě pravidel (SPBM) v nástroji vCenter na ochranu virtuálních strojů. To zákazníkům umožňuje ušetřit čas a lépe chránit virtuální stroje díky využití pracovních postupů dobře známých z prostředí vSphere k nastavení pravidel na ochranu dat. PowerProtect Data Manager nyní navíc nabízí řešení certifikované společností VMware na ochranu infrastrukturní vrstvy VMware Cloud Foundation. 

Data Manager také poskytuje konzistentní komplexní ochranu bez použití agenta pro kontejnerizované moderní aplikace v prostředích Kubernetes, včetně open-sourcových databází jako PostgreSQL nebo Apache Cassandra. Zákazníci nyní mohou využít služby Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS) a Azure Kubernetes Service (AKS) k zálohování prostředků Kubernetes na úrovni klastru.

Profilová karta firmy

Dell EMC

Dell EMC

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Tech Data startuje Cisco Business Univerzitu

22. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Společnost Tech Data spouští první ročník Cisco Business Univerzity (CBU). Úvodní webináře 21. a 28. jsou budou zaměřené na novinky a inovace v Cisco Business portfoliu a následná dvoudenní osobní setkání už provedou účastníky oblastí síťové infrastruktury pro menší podniky od A do Z. Prakticky, interaktivně a zábavně. Čtěte více

Pavel Minařík byl jmenován technologickým ředitelem společnosti Kemp

20. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Společnost Kemp, lídr na poli řešení pro nepřetržitou dostupnost aplikací, jmenovala Pavla Minaříka novým CTO. Minařík je zodpovědný nejen za rozvoj řešení Flowmon, které Kemp získal nedávnou akvizicí, ale i za vývoj řešení Kemp Loadmaster a globální technologickou strategii. Čtěte více

První počítačový vir vznikl před 35 lety. Měl chránit před paděláním disket

20. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
První počítačový vir Brain vznikl v roce 1986 v Pákistánu. Tehdejší viry se šířily na disketách, často měly jen humornou funkci nebo dokazovaly schopnosti vývojáře. První pokusy vydělat na virech se objevily až v relativně nedávné době. Čtěte více

Fortinet kupuje dodavatele řešení pro monitoring a diagnostiku sítí Panopta

20. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Společnost Fortinet převzala společnost Panopta. Ta je dodavatelem platformy, která je poskytována formou služby a která zajišťuje ucelený přehled a automatizovanou správu podnikové sítě – včetně serverů, síťových prvků, kontejnerů, aplikací, databází, virtuálních zařízení a cloudové infrastruktury. Čtěte více