Inovativní nabídky VMwaru pomáhají zákazníkům s orientací v multicloudovém světě

30. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware )
SpolečnostVMware představila nové služby a rozšířená partnerství, která podpoří její úsilí pomáhat zákazníkům orientovat se a prosperovat v dnešním multicloudovém světě. Podniky se neustále vyvíjejí a digitalizují, aby dokázali rychleji inovovat a lépe obsluhovat své zákazníky. VMware a jeho partnerský ekosystém jim za tímto účelem pomáhají zvolit správný cloud pro správnou aplikaci.

Ať je váš podnik vyzývatel zrozený v cloudu nebo zavedený hráč, konečným cílem je multicloudové prostředí, které vašim týmům umožňuje urychlit digitální inovace,“ uvedl Raghu Raghuram, generální ředitel společnosti VMware. „Na konferenci VMware Explore společnost VMware spolu se svými partnery představují rozšíření technologické nabídky, která pomůže zákazníkům získat výhody díky chytrému přístupu ke cloudu.“

Mnoho z nových funkcí a vlastností je postaveno na službách VMware Cross-Cloud představených na konferenci VMworld 2021 a koncipováno tak, aby podnikům poskytovaly strategické výhody díky přístupu cloud-smart. Se zvyšováním počtu cloudů, které podnik využívá, aby urychlil dosažení svých obchodních cílů, vzrůstá i komplikovanost provozu IT. Služby VMware Cross-Cloud poskytují jednotný a zjednodušený způsob tvorby, provozu, přístupu a lepšího zabezpečení jakékoli aplikace v jakémkoli cloudu, z jakéhokoli zařízení. Zahrnují aplikační platformu, cloudovou správu, cloudovou a edge infrastrukturu, sítě, pokročilé zabezpečení a aplikační prostředí dostupné kdekoli.

Urychlení cloudové transformace podniku

Společnost VMware představuje cloudová a edge infrastrukturní řešení, která pomáhají podnikům urychlit cloudovou transformaci a umožňují jim lépe provozovat, škálovat a zabezpečovat aplikační prostředí v privátních a veřejných cloudech a edge prostředí. Společnost VMware a její partnerští poskytovatelé veřejných cloudových služeb také nadále pomáhají zákazníkům migrovat a provozovat tato aplikační prostředí ve veřejném cloudu podle jejich výběru. Společnost VMware navíc představila inovace v oblasti sítí a zabezpečení, které zákazníkům pomohou zavádět a rozvíjet cloudový provozní model.

Mezi hlavní novinky patří:

 • VMware vSphere 8 přináší novou éru výpočetních systémů – podporuje datové procesory (DPU) spolu s hlavními procesory (CPU) a grafickými jednotkami (GPU) a podnikům tak umožňuje využít nejmodernější infrastrukturu. vSphere 8 také zásadně zvýší výkon aplikačních prostředí, zlepší provozní efektivitu a produktivitu IT, urychlí inovace u DevOps a přinese i další výhody.
 • V podobě úložné platformy nové generace optimalizované pro moderní hardware s hyperkonvergovanou infrastrukturou přináší VMware vSAN 8 špičkový výkon a mimořádnou efektivitu. Nová architektura vSAN Express Storage Architecture zlepší výkon, efektivitu úložiště, ochranu dat a správu vSAN běžících na úložných zařízeních nejnovější generace.
 • VMware Cloud Foundation+ představuje na cloud napojenou architekturu pro správu a provoz kompletního řešení HCI v datových centrech.
 • VMware Edge Compute Stack 2 vychází vstříc požadavkům zákazníků na jednoduchost a škálovatelnost edge prostředí včetně podpory menších velikostí klastrů pro efektivní provoz kontejnerů na komerčním, běžně dostupném hardwaru menšího rozsahu.
 • Projekt Northstar, preview významného vylepšení platformy VMware NSX v oblasti sítí, zabezpečení a komplexního přehledu v multicloudových prostředích.
 • Projekt Watch, nový přístup k multicloudovým sítím a zabezpečení, který poskytne pokročilé řízení pravidel pro komunikaci mezi aplikacemi a pomůže s průběžným vyhodnocováním rizik a souladu s předpisy.

Škálování provozu Cloud Native platformy

Společnost VMware dále pomáhá zákazníkům zabezpečovat, provozovat a spravovat veškeré nativně cloudové aplikace. Novinky v portfoliu VMware Tanzu zvyšují produktivitu vývojářů, poskytují komplexní zabezpečení od sestavení po produkční nasazení a umožňují bezpečné multicloudové operace ve velkém rozsahu, bez ohledu na to, jak je podnik ve využití Kubernetes pokročilý. Společnost VMware také představila nové portfolio pro správu multicloudu pod názvem VMware Aria. To nabízí ucelený soubor řešení pro správu Cloud Native aplikací a infrastruktury.

Nové nabídky pomohou zákazníkům řídit náklady, výkon, konfiguraci a poskytování prostředků ve veřejných i privátních cloudech. Hlavní zprávy:

 • Nástroje VMware Tanzu pro provoz Kubernetes – včetně VMware Tanzu Mission Control, VMware Aria Operations pro aplikace a VMware Tanzu Kubernetes Grid — zjednoduší poskytování, zefektivní správu a zvýší spolehlivost Kubernetes.
 • Nové funkce VMware Tanzu Mission Control rozšiřují a optimalizují možnosti Kubernetes z hlediska správy vícero cloudů a vícero klastrů. To zahrnuje technické preview správy životního cyklu klastrů Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS), integraci s VMware Aria Automation, nepřetržitou a konzistentní správu životního cyklu klastrů prostřednictvím GitOps a zajištění spolehlivosti aplikací pomocí zálohování a obnovy mezi různými klastry.
 • VMware Aria Graph, technologie ukládání dat založená na grafech, která omezí složitost multicloudu s libovolnými cloudy a aplikacemi a pro správce i uživatele.
 • VMware Aria Hub, dříve projekt Ensemble, který bude poskytovat centralizovaný přehled a ovládací prvky pro správu celého multicloudového prostředí, a využívá VMware Aria Graph k poskytování společné definice aplikací, prostředků, rolí a účtů.

 Zlepšení podmínek pro hybridní pracovní sílu

Zákazníci stále hledají způsoby, jak umožnit bezpečnou a bezproblémovou práci odkudkoli. Vylepšení platformy VMware Anywhere Workspace vnáší automatizaci do prostředí této platformy využívané koncovými zákazníky podniků, což týmům IT umožní zvládnout více s menšími náklady.

Hlavní aktualizace:

 • Nová generace řešení VMware Horizon Cloud, které do multicloudových prostředí vnáší akceschopnost a flexibilitu.
 • Vylepšení digitální zkušenosti zaměstnanců rozšířením funkcí, které přesahují sadu funkcí zařízení doposud spravovaných pomocí Workspace ONE UEM, zahrnutím VMware Horizon a spravovaných i nespravovaných zařízení třetích stran.
 • Rozšíření Workspace ONE Freestyle Orchestrator na mobilní zařízení a aplikace třetích stran, pro víceplatformní automatizaci a orchestraci.
Video : 

Podobné články

Salesforce spouští generativní AI pro zákazníky Slacku

27. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Salesforce)
Společnost Salesforce spustila Slack AI, důvěryhodné a intuitivní prostředí s generativní AI, které je k dispozici nativně ve službě Slack. Zákazníci mohou snadno využívat kolektivní znalosti sdílené ve Slacku prostřednictvím řízených zkušeností pro vyhledávání poháněné AI, rekapitulace kanálů, shrnutí vláken a brzy také funkce digests. Čtěte více
Foto: Datacomp

Datacomp v Bratislave otvoril HP showroom

22. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Slovenskí zákazníci odteraz budú mať príležitosť vidieť a vyskúšať si najnovšie produkty spoločnosti HP na jednom mieste. Vo štvrtok 22. februára 2024 totiž oficiálne otvorí prvý značkový showroom HP v Slovenskej republike. Čtěte více

DATERA zvítězila v soutěži „Hrdinové AI“

21. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: TD SYNNEX)
Prvním „Hrdinou AI“ se v soutěži TD SYNNEX a IBM stala společnost DATERA s nástrojem pro profesionální analýzu dat LISSA. Do soutěže „Hrdinové AI“ mohly firmy přihlásit svá řešení založená na AI a ty nejlepší pak získaly expertní, technologickou i marketingovou podporu pro jejich další rozvoj. Čtěte více

Víc než 150 produktů Axis získalo kyberbezpečnostní certifikaci ETSI EN 303 645

20. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnost Axis Communications získala certifikaci shody s normou pro kybernetickou bezpečnost ETSI EN 303 645. Certifikace platí pro širokou škálu produktů Axis s operačním systémem AXIS OS 11 nebo vyšším a vztahuje se víc než na 150 současných zařízení Axis i na zařízení nová, která uvede trh. Čtěte více