Inovativní nabídky VMwaru pomáhají zákazníkům s orientací v multicloudovém světě

30. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware )
SpolečnostVMware představila nové služby a rozšířená partnerství, která podpoří její úsilí pomáhat zákazníkům orientovat se a prosperovat v dnešním multicloudovém světě. Podniky se neustále vyvíjejí a digitalizují, aby dokázali rychleji inovovat a lépe obsluhovat své zákazníky. VMware a jeho partnerský ekosystém jim za tímto účelem pomáhají zvolit správný cloud pro správnou aplikaci.

Ať je váš podnik vyzývatel zrozený v cloudu nebo zavedený hráč, konečným cílem je multicloudové prostředí, které vašim týmům umožňuje urychlit digitální inovace,“ uvedl Raghu Raghuram, generální ředitel společnosti VMware. „Na konferenci VMware Explore společnost VMware spolu se svými partnery představují rozšíření technologické nabídky, která pomůže zákazníkům získat výhody díky chytrému přístupu ke cloudu.“

Mnoho z nových funkcí a vlastností je postaveno na službách VMware Cross-Cloud představených na konferenci VMworld 2021 a koncipováno tak, aby podnikům poskytovaly strategické výhody díky přístupu cloud-smart. Se zvyšováním počtu cloudů, které podnik využívá, aby urychlil dosažení svých obchodních cílů, vzrůstá i komplikovanost provozu IT. Služby VMware Cross-Cloud poskytují jednotný a zjednodušený způsob tvorby, provozu, přístupu a lepšího zabezpečení jakékoli aplikace v jakémkoli cloudu, z jakéhokoli zařízení. Zahrnují aplikační platformu, cloudovou správu, cloudovou a edge infrastrukturu, sítě, pokročilé zabezpečení a aplikační prostředí dostupné kdekoli.

Urychlení cloudové transformace podniku

Společnost VMware představuje cloudová a edge infrastrukturní řešení, která pomáhají podnikům urychlit cloudovou transformaci a umožňují jim lépe provozovat, škálovat a zabezpečovat aplikační prostředí v privátních a veřejných cloudech a edge prostředí. Společnost VMware a její partnerští poskytovatelé veřejných cloudových služeb také nadále pomáhají zákazníkům migrovat a provozovat tato aplikační prostředí ve veřejném cloudu podle jejich výběru. Společnost VMware navíc představila inovace v oblasti sítí a zabezpečení, které zákazníkům pomohou zavádět a rozvíjet cloudový provozní model.

Mezi hlavní novinky patří:

 • VMware vSphere 8 přináší novou éru výpočetních systémů – podporuje datové procesory (DPU) spolu s hlavními procesory (CPU) a grafickými jednotkami (GPU) a podnikům tak umožňuje využít nejmodernější infrastrukturu. vSphere 8 také zásadně zvýší výkon aplikačních prostředí, zlepší provozní efektivitu a produktivitu IT, urychlí inovace u DevOps a přinese i další výhody.
 • V podobě úložné platformy nové generace optimalizované pro moderní hardware s hyperkonvergovanou infrastrukturou přináší VMware vSAN 8 špičkový výkon a mimořádnou efektivitu. Nová architektura vSAN Express Storage Architecture zlepší výkon, efektivitu úložiště, ochranu dat a správu vSAN běžících na úložných zařízeních nejnovější generace.
 • VMware Cloud Foundation+ představuje na cloud napojenou architekturu pro správu a provoz kompletního řešení HCI v datových centrech.
 • VMware Edge Compute Stack 2 vychází vstříc požadavkům zákazníků na jednoduchost a škálovatelnost edge prostředí včetně podpory menších velikostí klastrů pro efektivní provoz kontejnerů na komerčním, běžně dostupném hardwaru menšího rozsahu.
 • Projekt Northstar, preview významného vylepšení platformy VMware NSX v oblasti sítí, zabezpečení a komplexního přehledu v multicloudových prostředích.
 • Projekt Watch, nový přístup k multicloudovým sítím a zabezpečení, který poskytne pokročilé řízení pravidel pro komunikaci mezi aplikacemi a pomůže s průběžným vyhodnocováním rizik a souladu s předpisy.

Škálování provozu Cloud Native platformy

Společnost VMware dále pomáhá zákazníkům zabezpečovat, provozovat a spravovat veškeré nativně cloudové aplikace. Novinky v portfoliu VMware Tanzu zvyšují produktivitu vývojářů, poskytují komplexní zabezpečení od sestavení po produkční nasazení a umožňují bezpečné multicloudové operace ve velkém rozsahu, bez ohledu na to, jak je podnik ve využití Kubernetes pokročilý. Společnost VMware také představila nové portfolio pro správu multicloudu pod názvem VMware Aria. To nabízí ucelený soubor řešení pro správu Cloud Native aplikací a infrastruktury.

Nové nabídky pomohou zákazníkům řídit náklady, výkon, konfiguraci a poskytování prostředků ve veřejných i privátních cloudech. Hlavní zprávy:

 • Nástroje VMware Tanzu pro provoz Kubernetes – včetně VMware Tanzu Mission Control, VMware Aria Operations pro aplikace a VMware Tanzu Kubernetes Grid — zjednoduší poskytování, zefektivní správu a zvýší spolehlivost Kubernetes.
 • Nové funkce VMware Tanzu Mission Control rozšiřují a optimalizují možnosti Kubernetes z hlediska správy vícero cloudů a vícero klastrů. To zahrnuje technické preview správy životního cyklu klastrů Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS), integraci s VMware Aria Automation, nepřetržitou a konzistentní správu životního cyklu klastrů prostřednictvím GitOps a zajištění spolehlivosti aplikací pomocí zálohování a obnovy mezi různými klastry.
 • VMware Aria Graph, technologie ukládání dat založená na grafech, která omezí složitost multicloudu s libovolnými cloudy a aplikacemi a pro správce i uživatele.
 • VMware Aria Hub, dříve projekt Ensemble, který bude poskytovat centralizovaný přehled a ovládací prvky pro správu celého multicloudového prostředí, a využívá VMware Aria Graph k poskytování společné definice aplikací, prostředků, rolí a účtů.

 Zlepšení podmínek pro hybridní pracovní sílu

Zákazníci stále hledají způsoby, jak umožnit bezpečnou a bezproblémovou práci odkudkoli. Vylepšení platformy VMware Anywhere Workspace vnáší automatizaci do prostředí této platformy využívané koncovými zákazníky podniků, což týmům IT umožní zvládnout více s menšími náklady.

Hlavní aktualizace:

 • Nová generace řešení VMware Horizon Cloud, které do multicloudových prostředí vnáší akceschopnost a flexibilitu.
 • Vylepšení digitální zkušenosti zaměstnanců rozšířením funkcí, které přesahují sadu funkcí zařízení doposud spravovaných pomocí Workspace ONE UEM, zahrnutím VMware Horizon a spravovaných i nespravovaných zařízení třetích stran.
 • Rozšíření Workspace ONE Freestyle Orchestrator na mobilní zařízení a aplikace třetích stran, pro víceplatformní automatizaci a orchestraci.
Video : 

Podobné články

Komunikace pomocí cloudu vytváří spokojenější zákazníky i věrnější zaměstnance

3. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Soitron)
Získat, a hlavně udržet zákazníka v konkurenčním prostředí představuje náročný oříšek. Kvalitní produkt či služba v současné době – více než kdy jindy – představuje sice nutnou, ale nikoliv postačující podmínku. O tom, jestli spotřebitel zůstane, nebo odejde ke konkurenci, v první řadě rozhoduje, zákaznická zkušenost. A ta se rodí z komunikace. Čtěte více

Jediná továrna na výrobu počítačových pamětí v Evropě otevřela novou výrobní halu

3. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Wilk Elektronik)
Wilk Elektronik SA, polský výrobce SSD, pamětí RAM a paměťových karet značek GoodRam a IRDM, slavnostně otevřel novou výrobní halu a sklad. Rozšiřování továrny trvalo rok a půl od oficiálního zahájení v květnu 2021. Byla tak dokončena první a hlavní etapa rozšíření továrny na výrobu pamětí Goodram a IRDM. Čtěte více

Cashback na tiskárny HP ušetří zákazníkům až 1 200 Kč

1. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP odstartovala v České republice cashback akci, během které lze s výraznou slevou pořídit vybrané typy inkoustových i laserových tiskáren. Pokud se zákazníci po jejich koupi zaregistrují, získají část vynaložených prostředků zpět. Čtěte více

Dokumentové skenery FUJITSU budeme od dubna potkávat pod značkou Ricoh

31. 1. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Infomatic)
Dokumentové skenery FUJITSU, které mají největší podíl na celosvětovém trhu, budou od dubna 2023 nosit značku Ricoh. Čtěte více