IBM se rozdělí na dvě společnosti

13. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IBM)
Firma IBM oznámila svůj plán rozdělit se na dvě samostatné veřejně obchodovatelné společnosti. Stát by se tak mělo do konce příštího roku a firmě jako takové by to mělo přinést větší flexibilitu a možnost se lépe zaměřit na oblasti generující vyšší zisky.

Pokud vše proběhne podle avizovaných plánů, vzniknou do konce příštího roku na „původních základech“ dvě nové společnosti, s tím, že obě by měly být lídry ve svých segmentech:

  • První, která nadále ponese jméno IBM, se bude orientovat na více výdělečné oblasti jako (hybridní) cloud computing, digitální transformace a umělá inteligence, a její očekávané tržby činí asi 59 miliard USD ročně s tím, že se očekávají výrazné růstové příležitosti.
  • Druhá, jejíž jméno bude upřesněno, se bude zabývat oblastí infrastruktury datových center a souvisejících služeb. Její tržby by se měly pohybovat okolo 19 miliard USD ročně.

Za tímto záměrem nestojí nikdo jiný než šéf IBM Arvind Krishna, který prosadil akvizici společnosti Red Hat, na kterou bude jedna z původních částí IBM, zaměřená na cloud a AI, v nemalé míře spoléhat, protože právě Red Hat hraje na globálním trhu (hybridního) cloudu velmi důležitou roli.

IBM předpokládá, že náklady na rozdělení se vyšplhají na částku pohybující se kolem pěti miliard amerických dolarů. V současné chvíli IBM zaměstnává po celém světě asi 350 000 lidí, z nichž by se asi 90 000 mělo přesunout do té části, která se zaměření na „původní technologie“.

Štítky: 

Podobné články

Nová verze Acronis Cyber Infrastructure přináší o 50 % vyšší výkon a přidává funkce

19. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis představil významnou aktualizaci svého řešení softwarově definované infrastruktury Acronis Cyber Infrastructure 4.0. Nová verze řešení přináší vyšší úroveň dostupnosti, bezpečnosti a jednodušší správu. Čtěte více

Jednoduché a cenově dostupné úložiště nové generace pro SMB sektor od HPE

19. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise uvedla na trh šestou generaci HPE Modular Smart Array (MSA). Malým a středním podnikům s napjatými rozpočty pomáhá v akceleraci podnikání, a nabízí řešení datového úložiště základní úrovně, které poskytuje výkon, automatizaci a hybridní-flash pole. Čtěte více

Buďte v „IT obraze“ s ATC webináři – 43. týden

19. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
ATC pro vás neustále sleduje IT svět a v tomto týdnu vám opět přinese souhrn toho nejzajímavějšího, co se událo a co se chystá. Své novinky na samostatných webinářích odprezentují ve středu a ve čtvrtek i zástupci výrobců Epson, Acer a Turris. Čtěte více

Huawei představila novou generaci chytrého kancelářského ekosystému

15. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Inteligentní technologická novinka IdeaHub je navržena tak, aby usnadnila týmovou spolupráci v moderním pracovním prostředí, a spojuje v sobě funkce interaktivní tabule s nástroji umožňujícími videokonference, multi-screen spolupráci mezi mobilním a PC zařízením, vzdálený přístup i inteligentní psaní založené na dotykové technologii. Čtěte více