IBM přichází s novými All-Flash diskovými poli z rodiny FlashSystem

6. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Rodinu diskových polí řady IBM FlashSystem rozšířily tři nové modely. Jsou jimi nové verze IBM FlashSystem 5015, IBM FlashSystem 5035 a zcela nový produkt IBM FlashSystem 5200. Novinky jsou určeny pro každého, kdo potřebuje rychlý a bezpečný přístup ke svým datům s možností škálovatelnosti.

Představené novinky jsou vhodné pro každou společnost, která chce co nejvyšší kvalitu za dostupnou cenu.

IBM FlashSystem 5015 – Základní model plnohodnotného diskového pole za bezkonkurenční cenu. Nabízí pokročilé funkce, jako jsou například Snapshoty a klony či MultiTiering. Dále přináší širokou škálu rozhraní (FC, SAS, iSCSI) a maximální velikost cache 64 GB.

IBM FlashSystem 5035 – Diskové pole pro náročnější operace se skvělým poměrem cena/výkon. Toto pole nabízí pokročilé funkce, jako jsou datová redukce, šifrování, vysoká dostupnost, automatický failover (Hyperswap), deduplikace či in-line komprese. Samozřejmostí je Thin Provisioning nebo Multi Tiering. Rozhraní o cache jsou stejná jako u modelu IBM FlashSystem 5015 (FC, SAS, iSCSI).

IBM FlashSystem 5200 – Model pro náročnější klienty o velikosti U. Stejně jako jako v případě FlashSystem 7200 a 9200 je kladen větší důraz na výkon. Nechybí možnost rozšíření na čtyřnodový cluster. Úložiště je postaveno na NVMe architektuře a nabízí též možnost externí virtualizace. Kromě klasických SSD lze pole osadit IBM vyvinutými flashovými moduly (FCM). Tyto disky umožňují HW kompresi minimálně 2:1 s delší životností a nízkou latencí. Maximální velikost FCM je 38,4 TB. Interface je stejný jako v případě předchozích dvou modelů (FC, SAS, iSCSI). Velikost cache je možné rozšířit až na 512 GB.

Dodání a financování zajistí Tech Data

S volbou vhodného řešení mohou ve spolupráci s obchodním partnerem zákazníkům pomoct také specialisté Tech Data. Součástí služeb je i zajištění financování. „Chápeme, že investice do správy dat je pro klienty důležité rozhodnutí s mnohaletým dopadem. Proto jednou z velkých výhod, kterou společnost Tech Data svým klientům nabízí, je možnost zřízení DEMO služby. V ní si klienti mohou zcela bezplatně zařízení zapůjčit a vyzkoušet,“ uvedla Tereza Jirsová, IBM System Storage Manager v Tech Data.

Tech Data dokáže zajistit flexibilní doručení zboží dle požadavku zákazníka, a to už od dvou týdnů.

Profilová karta firmy

Tech Data (Distribution + AS)

Tech Data (Distribution + AS)

Společnost Tech Data je jedním z největších celosvětových distributorů informačních technologií. Pomáháme společnostem jako HP, Dell, IBM, Microsoft — a stovkám dalších — uvádíme jejich produkty na trh a nabízíme širokou řadu služeb technické a prodejní podpory.

Pro naše obchodní partnery zajišťujeme certifikace, školení, instruktáže, podporu a pomáháme jim provádět konfigurace, instalace a financování zakoupených řešení. Mnoho hardwarových i softwarových řešení, která používáme každý den, prošlo při cestě na trh našimi logistickými centry.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

QNAP a DataCore přinesou efektivnější práci s daty v hybridním cloudu

23. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnosti QNAP a DataCore uzavřely partnerství s cílem poskytnout nákladově efektivní globální systém souborů, který podnikům využívajícím rozptýlené hybridní cloudové prostředí umožní lokální automatizovaný přenos souborů a jejich archivaci, centralizované ukládání dat, maximalizaci efektivity úložiště a jednodušší přístup k datům z různých lokalit. Čtěte více

Dell EMC: úložiště PowerStore 500

30. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies zvyšuje výkon a rozšiřuje schopnosti podnikových úložných systémů Dell EMC PowerStore novým softwarem a možnostmi automatizace. Představuje také nízkonákladový model PowerStore 500 s výkonem a funkcemi podnikové třídy vhodný pro širší okruh podniků a způsobů využití. Čtěte více

Pure Storage přináší novou definici úložišť pro moderní aplikace

18. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pure Storage)
Nová verze Portworx Enterprise 2.8 přináší úložiště ve formě kódu, řízené jako celek z platformy Kubernetes. Úložiště tak funguje konzistentně v libovolném hybridním prostředí, nezávisle na konkrétní infrastruktuře nebo konkrétním cloudu Čtěte více

HPE představilo nová řešení pro ukládání dat s konceptem „jako služba“

7. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise představila inovace, které transformují úložiště HPE Storage v softwarově definovanou datovou službu. Nová platforma pro datové služby spravované i z cloudu řeší nárůst objemů dat vznikajících na okrajích sítí až po ty nacházející se v cloudu, a pomáhá tak urychlit digitální transformaci podniků. Čtěte více