IBM nabízí servery SoftLayer na bázi OpenPower

12. 3. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: IBM)
Při konfiguraci cloudové IT infrastruktury od SoftLayer tak mohou zákazníci zvolit fyzické servery na bázi OpenPower. Servery byly vytvořeny tak, aby pomohly lépe spravovat datově intenzivní pracovní zátěž ve veřejných i privátních cloudech.

Privátní i veřejné cloudové technologie umožňují v čím dál větší míře rozšiřovat dosavadní infrastrukturu. Servery postavené na architektuře OpenPower jsou navrženy tak, aby tuto proměnu usnadnily.

Servery na bázi OpenPower doplňují možnosti procesorových technologií Power, jež IBM licencuje, a představují inovace vyplývající z otevřené spolupráce mezi členy OpenPower Foundation, kterou nyní tvoří přes 100 předních technologických firem z celého světa.

Nabídka přináší nové možnosti také rychle rostoucí komunitě vývojářů, kteří přispívají do ekosystému Power, i nezávislým prodejcům softwaru, kteří podporují vývoj aplikací Linux on Power a migrují aplikace z x86 do architektury postavené na bázi Power.

Fyzické servery na technologii OpenPower jsou postavené na otevřených technologických standardech, které začínají už na úrovni čipu. Jsou vytvořené tak, aby pomáhaly podnikům, jež mají zájem budovat na zakázku vytvářená řešení hybridního, privátního a veřejného cloudu na základě otevřené technologie. Otevřenost platformy doplňuje operační systém Linux, který bude na OpenPower provozován.

Fyzické servery OpenPower se začlení do rozrůstajícího se portfolia systémů Power společnosti SoftLayer. Ta využila systémy Power Systems poprvé v roce 2014, aby podpořila cloudové portfolio IBM Watson.

Podobné články

Gartner: Výdaje na cloudová (video)konferenční řešení letos vzrostou o čtvrtinu

5. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Omezení způsobená pandemií koronaviru a zvýšenou nutností pracovat na dálku podle Gartneru v letošním roce zvýší poptávku koncových zákazníků po cloudově založených webových konferenčních řešeních téměř o 25 %. Čtěte více

Nejzajímavější novinky z konference Microsoft Build 2020

27. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Hlavní myšlenkou letošní konference Microsoft Build 2020 byla podpora vývojářům, kteří budou hrát ústřední roli při přetváření světa, ve kterém žijeme. Právě vývojářská komunita by mohla pomoci urychlit naši cestu ze současné krize prostřednictvím obnovy fungování organizací, průmyslových odvětví a komunit, a tak nakonec posunout celou společnost dopředu. Čtěte více

Dell Technologies PowerStore pro ukládání dat zaujme výkonem a flexibilitou

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell EMC PowerStore je moderní infrastrukturní platforma určená pro náročné požadavky datové éry. Řešení je až sedmkrát rychlejší a vykazuje třikrát kratší odezvu než předchozí midrange storage systém Dell EMC. Zároveň jde o jediné zařízení, na kterém lze díky funkci AppsON provozovat virtualizované workloady VMware a softwarové aplikace přímo na diskovém poli. Čtěte více

Arrow distributorem cloudových bezpečnostních řešení Cyren

18. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Arrow ECS)
Globální technologický dodavatel Arrow Electronics uzavřel se společností Cyren distribuční smlouvu pro region EMEA na distribuci jejích cloudových internetových bezpečnostních řešení. Na bezpečnostní řešení firmy Cyren přitom aktuálně globálně spoléhá asi 1,3 miliardy uživatelů. Čtěte více