IBM nabízí servery SoftLayer na bázi OpenPower

12. 3. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: IBM)
Při konfiguraci cloudové IT infrastruktury od SoftLayer tak mohou zákazníci zvolit fyzické servery na bázi OpenPower. Servery byly vytvořeny tak, aby pomohly lépe spravovat datově intenzivní pracovní zátěž ve veřejných i privátních cloudech.

Privátní i veřejné cloudové technologie umožňují v čím dál větší míře rozšiřovat dosavadní infrastrukturu. Servery postavené na architektuře OpenPower jsou navrženy tak, aby tuto proměnu usnadnily.

Servery na bázi OpenPower doplňují možnosti procesorových technologií Power, jež IBM licencuje, a představují inovace vyplývající z otevřené spolupráce mezi členy OpenPower Foundation, kterou nyní tvoří přes 100 předních technologických firem z celého světa.

Nabídka přináší nové možnosti také rychle rostoucí komunitě vývojářů, kteří přispívají do ekosystému Power, i nezávislým prodejcům softwaru, kteří podporují vývoj aplikací Linux on Power a migrují aplikace z x86 do architektury postavené na bázi Power.

Fyzické servery na technologii OpenPower jsou postavené na otevřených technologických standardech, které začínají už na úrovni čipu. Jsou vytvořené tak, aby pomáhaly podnikům, jež mají zájem budovat na zakázku vytvářená řešení hybridního, privátního a veřejného cloudu na základě otevřené technologie. Otevřenost platformy doplňuje operační systém Linux, který bude na OpenPower provozován.

Fyzické servery OpenPower se začlení do rozrůstajícího se portfolia systémů Power společnosti SoftLayer. Ta využila systémy Power Systems poprvé v roce 2014, aby podpořila cloudové portfolio IBM Watson.

Podobné články

Výhled IT prodejního kanálu na rok 2024 a dále

11. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eaton)
Navzdory přetrvávajícím problémům vykazuje světový trh s IT po třech letech nepříznivých okolností známky oživení. Předpokládá se, že v roce 2024 vzrostou celosvětové dodávky osobních počítačů o osm procent a o stejné procento se zvýší i výdaje na IT oproti předchozímu roku. Co tedy bude toto oživení trhu znamenat pro IT prodejní kanál v nadcházejících měsících? Čtěte více

CNAPP aneb řízení kybernetické bezpečnosti v době multicloudové

11. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Většina firem v Česku již alespoň část svých systémů či aplikací provozuje v cloudu. Ať už jde o kombinaci privátního a veřejného cloudu, nebo více komerčních dodavatelů. Tento trend bude nadále posilovat, vedle mnoha výhod ale zároveň zvyšuje i nároky na komplexní zabezpečení firemního provozu. Proto se v poslední době stále častěji skloňuje zkratka CNAPP. Čtěte více

Hewlett Packard Enterprise integruje GenAI do platformy Aruba Networking Central

4. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Hostované řešení na cloudové platformě HPE GreenLake získává nové funkce využívající velké jazykové modely (LLM) přinášející optimalizaci a predikci síťového provozu, čímž posouvá správu sítí na novou úroveň. O službu HPE Aruba Networking Central již rozšířila svou nabídku např. společnost Verizon Business. Čtěte více

Deset kybernetických nebezpečí roku 2024: Hrozby, trendy a doporučení

25. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
S každým rokem roste počet a intenzita kybernetických útoků. Do roku 2025 by pak kyberzločinci měli celosvětově způsobit škody za 10,5 bilionu dolarů. Ruku v ruce s tím pak jde rostoucí zájem firem o služby prediktivní bezpečnosti. Vedle „tradičních aktivit“ poroste i závažnost útoků přes kvantové počítače, umělou inteligenci, 5G infrastrukturu nebo virtuální realitu. Čtěte více