Huawei představila novou generaci chytrého kancelářského ekosystému

15. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Inteligentní technologická novinka IdeaHub je navržena tak, aby usnadnila týmovou spolupráci v moderním pracovním prostředí, a spojuje v sobě funkce interaktivní tabule s nástroji umožňujícími videokonference, multi-screen spolupráci mezi mobilním a PC zařízením, vzdálený přístup i inteligentní psaní založené na dotykové technologii.

Novinka nabízí tři klíčové vlastnosti – otevřený ekosystém pro cloudové videokonference, inovativní a jednoduchý design namísto tradičního komplexního hardwaru a technologii umělé inteligence (AI). IdeaHub je tedy perfektním řešením pro všechny moderní firmy, které chtějí přetvořit své kanceláře ve skutečně inteligentní prostory připravené na každou situaci.

Huawei IdeaHub podporuje cloudové videokonferenční služby a platformy třetích stran, což výrazně usnadňuje proces videokonferencí. Zároveň díky rozlišení 1 080p HD a sdílení obsahu v kvalitě 4K zajišťuje příjemnější a více realistický zážitek ze schůzky vedené prostřednictvím videokonference.

Elegantní a minimalistický design získal společnosti Huawei ocenění Red Dot Award 2020, ale i v tomto případě má design své praktické opodstatnění. Všechny kabely byly sloučeny do jednoho, díky čemuž je připojení a užívání zařízení svižné a energeticky méně náročné. Produkt byl navržen tak, aby mohl chytrou kancelář přinést do jakéhokoliv prostředí, ať již jde o konferenční místnost, open office nebo prostory domácnosti. Díky své multifunkčnosti snadno nahradí tabuli, projektor i videokonferenční zařízení.

IdeaHub je zároveň vybaven funkcemi AI, jako je například virtuální pomůcka Acoustic Baffle, která blokuje nadbytečný hluk. Praktický nástroj AutoFrame automaticky upravuje záběr a úhel kamery na základě prostorového rozvržení konferenční místnosti a počtu účastníků. Pomocí dvanácti v řadě rozmístěných mikrofonů a 4K kamery zvládne IdeaHub automaticky lokalizovat hlas mluvčího v okruhu osmi metrů. Širší frekvence zvukového přenosu zajišťuje naprosto čistý zvuk v celém prostoru.

„Naším cílem je poskytovat univerzální 4K a AI v celé řadě technologických zařízení určených pro týmovou spolupráci, stejně tak jako ty nejlepší nástroje na podporu produktivity. To vše s cílem zlepšit produktivitu a efektivitu ve firmách. Všichni zaměstnanci by měli mít možnost zažít radost, kterou přináší týmová spolupráce bez jakýchkoliv omezení,“ uvedl Pcheng Li, prezident divize Cloud & AI Huawei pro region CEE a severské země. Pandemie koronaviru Covid-19 vedla firmy i jednotlivce po celém světě k hledání nových způsobů výkonu svého zaměstnání. Koncept vzdálené kanceláře se stává novým normálem a čím dál více bude vyžadována efektivní komunikace z flexibilního a inteligentního pracoviště. „Vizí společnosti Huawei je přinést digitalizaci každému člověku, domácnosti a organizaci, abychom společně mohli vytvořit plně propojený, chytrý svět. S tímto cílem budeme pomáhat čím dál většímu počtu společností k vytvoření chytřejších pracovních prostor,“ dodal Pcheng Li.

Video : 

Podobné články

dTest vyzkoušel aplikace pro virtuální meetingy: Jak si vedly?

18. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: dTest)
Videokonference mají za sebou nevídaný boom, a i po rozvolnění preventivních opatření zůstávají oblíbeným komunikačním nástrojem. Jedenáct softwarů pro internetové videokonference podrobila praktickým zkouškám nezávislá spotřebitelská organizace dTest. Jak si vedly a jaké byly odhaleny slabiny? Čtěte více

Gartner: Výdaje na cloudová (video)konferenční řešení letos vzrostou o čtvrtinu

5. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Omezení způsobená pandemií koronaviru a zvýšenou nutností pracovat na dálku podle Gartneru v letošním roce zvýší poptávku koncových zákazníků po cloudově založených webových konferenčních řešeních téměř o 25 %. Čtěte více

Prodej videokonferencí za březen vylétl na dvacetinásobek

24. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lifesize)
V době aktuálního masivního přesunu zaměstnanců na home office strmě vylétl zájem o videokonference. Např. americká společnost Lifesize, která v ČR nabízí profesionální videokonferenční řešení, registruje téměř 20x více prodejů než v předchozích letech. Čtěte více

NAS servery QNAP nabízejí chytré videokonference

7. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila chytré videokonferenční řešení pro NAS KoiMeeter. Systém má celou řadu funkcí a zahrnuje bezdrátovou prezentaci, transkripci a překlad na bázi AI v reálném čase a místní úložiště pro záznam videohovorů, což z něj činí ideální a nákladově efektivní videokonferenční řešení pro podniky, malé a střední podniky a studia. Čtěte více