HPE získalo lídra v oblasti správy a nepřetržité ochrany dat v cloudu

8. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) dokončila akvizici izraelské firmy Zerto, která se zabývá managementem a ochranou dat v cloudu. HPE přidává špičkovou ochranu dat do své rychle rostoucí platformy GreenLake.

Akvizice edge-to-cloud platformě HPE GreenLake dodá robustní řešení zajišťující nepřetržitou ochranu dat, a HPE pomůže v dalším rozvoji v oblasti cloudových nativních softwarových datových služeb.

„Data jsou tím nejdůležitějším aktivem každé firmy a jsou nezbytná pro fungování v nové éře digitální ekonomiky,“ řekl Tom Black, senior viceprezident a generální ředitel HPE Storage, a dodal: „Naši zákazníci i nadále čelí složitým výzvám při správě a ochraně svých dat. Právě společnost Zerto je tahounem této oblasti. Naší platformě pro ukládání dat poskytne nejen zabezpečení, ale také dodá disaster recovery, tedy nejrobustnější řešení pro obnovu dat pro jakékoliv úložné zařízení, jakoukoliv aplikaci, jakýkoliv cloud a jakékoliv SLA (Storage Service Level Agreement). Navíc zmírňuje hrozby pocházející z ransomware a dalších kybernetických útoků. Z tohoto důvodu jsme velmi nadšeni, že Zerto můžeme přivítat v rodině HPE. Pomůže nám urychlit inovace a škálování našich nabídek, abychom našim zákazníkům pomohli se správou a ochranou jejich dat od okraje sítě až po cloud“.

Zerto přináší technologii pro datovou éru

Software pro správu a ochranu dat v cloudu společnosti Zerto bude i nadále k dispozici jako samostatná služba, ale nově se objeví i formou služby pro platformu HPE GreenLake a jako konzole pro správu datových služeb v cloudu. Technologie nepřetržité ochrany dat založená na žurnálu nabízí zotavení po havárii, zálohování a přístup k datům přes mobil, a to v jediném jednoduchém softwarovém řešení. A to jak pro místní, hybridní, ale i multicloudová prostředí.

Služby společnosti Zerto se sídlem v izraelské Herzliji a pobočkou v americkém Bostonu využívá 9 000 zákazníků a více než 350 poskytovatelů IT služeb. Zerto zaměstnává přibližně 500 lidí. HPE a Zerto dohromady disponují skvělou kombinací technologií, cloudových služeb a spojením dávají podnikům možnost, jak posunout své IT do nové éry, a především zjednodušit správu ukládání dat v cloudu s permanentní ochranou.

Detaily transakce

Společnost HPE získala Zerto za 374 milionů dolarů v hotovosti. Očekává se, že HPE díky tomu ročně navýší příjem ze softwaru o 130 milionů USD. Třetina z této částky by měla tvořit zisk, který má přispět k růstu společnosti HPE.

Štítky: 

Podobné články

Absence bezpečnostního auditu se stává rizikem

10. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Společnost GFI Software uvedla, že se vzhledem k tomu, že se terčem kybernetických útoků stalo již 56 % SMB organizací, vyplatí provádět pravidelný bezpečnostní audit i malým a středním organizacím. Jeho cílem je odhalit zranitelnosti ve firemních sítích dříve, než se k nim dostanou útočníci, a tím minimalizovat rizika napadení firemních systémů. Čtěte více

Spojení Avastu a NortonLifeLock bylo (předběžně) schváleno

9. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: https://www.gov.uk/)
Britský antimonopolní úřad (CMA) po měsících zkoumání předběžně schválil loni oznámenou fúzi antivirových společností Avast a NortonLifeLock. Transakce v hodnotě více než 8,5 miliardy USD tak již čeká jen na finální potvrzení tohoto rozhodnutí. Čtěte více

Sophos Cloud Native Security ochrání všechny typy serverů

8. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Společnost Sophos představila nové řešení Sophos Cloud Native Security, které přináší komplexní zabezpečení napříč prostředími, úlohami a identitami. Řešení umožňuje chránit všechny servery, od lokáních až po multi-cloudová prostředí, od Windows po Linux, vše plně integrované v platformě Sophos Central. Čtěte více

České organizace čelily doposud nejvyššímu počtu kyberútoků

4. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Na začátku roku čelila v průměru jedna česká organizace 1 100 kyberútokům za týden, v souvislosti s rusko-ukrajinskou válkou ale došlo k dramatickému skoku až k rekordní hranici 1 800 útoků. V květnu a červnu jsme sice viděli lehké výkyvy, jak ale vyplývá z dat kyberbezpečnostní společnosti Check Point, druhé čtvrtletí přineslo zatím nejvyšší počet kyberútoků na české organizace. Čtěte více