HPE získalo lídra v oblasti správy a nepřetržité ochrany dat v cloudu

8. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) dokončila akvizici izraelské firmy Zerto, která se zabývá managementem a ochranou dat v cloudu. HPE přidává špičkovou ochranu dat do své rychle rostoucí platformy GreenLake.

Akvizice edge-to-cloud platformě HPE GreenLake dodá robustní řešení zajišťující nepřetržitou ochranu dat, a HPE pomůže v dalším rozvoji v oblasti cloudových nativních softwarových datových služeb.

„Data jsou tím nejdůležitějším aktivem každé firmy a jsou nezbytná pro fungování v nové éře digitální ekonomiky,“ řekl Tom Black, senior viceprezident a generální ředitel HPE Storage, a dodal: „Naši zákazníci i nadále čelí složitým výzvám při správě a ochraně svých dat. Právě společnost Zerto je tahounem této oblasti. Naší platformě pro ukládání dat poskytne nejen zabezpečení, ale také dodá disaster recovery, tedy nejrobustnější řešení pro obnovu dat pro jakékoliv úložné zařízení, jakoukoliv aplikaci, jakýkoliv cloud a jakékoliv SLA (Storage Service Level Agreement). Navíc zmírňuje hrozby pocházející z ransomware a dalších kybernetických útoků. Z tohoto důvodu jsme velmi nadšeni, že Zerto můžeme přivítat v rodině HPE. Pomůže nám urychlit inovace a škálování našich nabídek, abychom našim zákazníkům pomohli se správou a ochranou jejich dat od okraje sítě až po cloud“.

Zerto přináší technologii pro datovou éru

Software pro správu a ochranu dat v cloudu společnosti Zerto bude i nadále k dispozici jako samostatná služba, ale nově se objeví i formou služby pro platformu HPE GreenLake a jako konzole pro správu datových služeb v cloudu. Technologie nepřetržité ochrany dat založená na žurnálu nabízí zotavení po havárii, zálohování a přístup k datům přes mobil, a to v jediném jednoduchém softwarovém řešení. A to jak pro místní, hybridní, ale i multicloudová prostředí.

Služby společnosti Zerto se sídlem v izraelské Herzliji a pobočkou v americkém Bostonu využívá 9 000 zákazníků a více než 350 poskytovatelů IT služeb. Zerto zaměstnává přibližně 500 lidí. HPE a Zerto dohromady disponují skvělou kombinací technologií, cloudových služeb a spojením dávají podnikům možnost, jak posunout své IT do nové éry, a především zjednodušit správu ukládání dat v cloudu s permanentní ochranou.

Detaily transakce

Společnost HPE získala Zerto za 374 milionů dolarů v hotovosti. Očekává se, že HPE díky tomu ročně navýší příjem ze softwaru o 130 milionů USD. Třetina z této částky by měla tvořit zisk, který má přispět k růstu společnosti HPE.

Štítky: 

Podobné články

Avast představil nové vize, produkty i vizuální identitu

17. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avast)
Avast chce více podporovat občanská práva uživatelů digitálního světa a obnovit zdravý vztah k internetu. Firma zároveň představila bezplatnou platformu kybernetické ochrany Avast One i novou vizuální identitu. Čtěte více

Netgear vylepšil nástroj Armor pro zabezpečení domácích síťových zařízení

16. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear rozšířila své bezpečnostní řešení pro domácí síť Armor o další možnosti ochrany osobních údajů a nová pokročilá zabezpečení včetně detekce hrozeb v chytré domácnosti. Čtěte více

Lidé si stále častěji zkouší vynutit, aby jim bylo sníženo zabezpečení

15. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Nová zpráva o kybernetické bezpečnosti od HP odhaluje, že 91 % IT týmů je vystaveno tlaku na snížení nároků na zabezpečení. Apatičtí, frustrovaní a stále odbojnější, takoví jsou zaměstnanci, což se projevuje ve vzniku znepokojivých trendů v přístupu k informační bezpečnosti. Čtěte více

Acronis True Image se mění na Acronis Cyber Protect Home Office

13. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Cyber Protect Home Office je novým názvem oceňovaného programu Acronis True Image, jež odráží integraci širokého spektra funkcí nutných ke komplexní ochraně před současnými kybernetickými riziky. Spolu s názvem Acronis upravil také licenční politiku. Čtěte více