HPE získalo lídra v oblasti správy a nepřetržité ochrany dat v cloudu

8. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) dokončila akvizici izraelské firmy Zerto, která se zabývá managementem a ochranou dat v cloudu. HPE přidává špičkovou ochranu dat do své rychle rostoucí platformy GreenLake.

Akvizice edge-to-cloud platformě HPE GreenLake dodá robustní řešení zajišťující nepřetržitou ochranu dat, a HPE pomůže v dalším rozvoji v oblasti cloudových nativních softwarových datových služeb.

„Data jsou tím nejdůležitějším aktivem každé firmy a jsou nezbytná pro fungování v nové éře digitální ekonomiky,“ řekl Tom Black, senior viceprezident a generální ředitel HPE Storage, a dodal: „Naši zákazníci i nadále čelí složitým výzvám při správě a ochraně svých dat. Právě společnost Zerto je tahounem této oblasti. Naší platformě pro ukládání dat poskytne nejen zabezpečení, ale také dodá disaster recovery, tedy nejrobustnější řešení pro obnovu dat pro jakékoliv úložné zařízení, jakoukoliv aplikaci, jakýkoliv cloud a jakékoliv SLA (Storage Service Level Agreement). Navíc zmírňuje hrozby pocházející z ransomware a dalších kybernetických útoků. Z tohoto důvodu jsme velmi nadšeni, že Zerto můžeme přivítat v rodině HPE. Pomůže nám urychlit inovace a škálování našich nabídek, abychom našim zákazníkům pomohli se správou a ochranou jejich dat od okraje sítě až po cloud“.

Zerto přináší technologii pro datovou éru

Software pro správu a ochranu dat v cloudu společnosti Zerto bude i nadále k dispozici jako samostatná služba, ale nově se objeví i formou služby pro platformu HPE GreenLake a jako konzole pro správu datových služeb v cloudu. Technologie nepřetržité ochrany dat založená na žurnálu nabízí zotavení po havárii, zálohování a přístup k datům přes mobil, a to v jediném jednoduchém softwarovém řešení. A to jak pro místní, hybridní, ale i multicloudová prostředí.

Služby společnosti Zerto se sídlem v izraelské Herzliji a pobočkou v americkém Bostonu využívá 9 000 zákazníků a více než 350 poskytovatelů IT služeb. Zerto zaměstnává přibližně 500 lidí. HPE a Zerto dohromady disponují skvělou kombinací technologií, cloudových služeb a spojením dávají podnikům možnost, jak posunout své IT do nové éry, a především zjednodušit správu ukládání dat v cloudu s permanentní ochranou.

Detaily transakce

Společnost HPE získala Zerto za 374 milionů dolarů v hotovosti. Očekává se, že HPE díky tomu ročně navýší příjem ze softwaru o 130 milionů USD. Třetina z této částky by měla tvořit zisk, který má přispět k růstu společnosti HPE.

Štítky: 

Podobné články

Kyberzločinci zneužívají nové zranitelnosti o 43 % rychleji než v 1. pololetí loňského roku

20. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Studie FortiGuard Labs Global Threat Landscape Report za 2. pololetí 2023 zdůrazňuje potřebu, aby dodavatelé dodržovali osvědčenou praxi ve zveřejňování zranitelností a aby podniky zlepšily kybernetickou hygienu a správu oprav softwaru. Čtěte více

Nová služba Acronis MDR přináší integrovanou obnovou po útoku a další možnosti

14. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Nová služba Acronis Managed Detection and Response (MDR), dostupná poskytovatelům MSP využívajícím Acronis Cyber Protect Cloud, umožňuje nabízet bezpečnostní monitoring, rychlou detekci, investigaci, eliminaci hrozeb, reakci na incidenty a nápravu kybernetických útoků na profesionální úrovni bez nutnosti udržovat kvalifikovaný tým a specializovanou sadu nástrojů. Čtěte více

Platby výkupného za ransomware vzrostly za poslední rok na pětinásobek

10. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Podle výroční zprávy State of Ransomware 2024 společnosti Sophos se průměrná výše výkupného za poslední rok zvýšila na pětinásobek. Organizace, které zaplatily výkupné, uvádějí průměrnou platbu ve výši dvou milionů dolarů, oproti 400 000 dolarů v průzkumu z roku 2023. Výkupné je ale pouze částí celkových nákladů. Čtěte více

Obavy o zabezpečení cloudů má 96 % firem

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Neustálý vývoj a zavádění nových cloudových aplikací komplikuje zabezpečení podnikového IT. Podle průzkumu společnosti Fortinet například 96 % respondentů uvádí, že mají střední nebo velké obavy o cloudovou bezpečnost. Podle 93 % dotazovaných je vážným problémem zejména všeobecný nedostatek odborníků na zabezpečení cloudů. Čtěte více