HPE rozšiřuje možnosti řešení GreenLake VDI pro práci na dálku

10. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise vylepšila infrastrukturu virtuálních desktopů (VDI) v řešení HPE GreenLake. Inovované služby nabízejí osvědčenou sadu technologií, které se díky zjednodušené správě, rychlejšímu zajištění produktivity, většímu zabezpečení a úsporám finančních nákladů rychle přizpůsobí požadovanému počtu zaměstnanců.

Nové cloudové služby využívají technologie klíčových partnerů HPE, jako je Citrix, Nutanix, NVIDIA a VMware.

Podle analytické společnosti IDC mělo v předkoronavirové době pouze 20 % firem zaměstnance na home officu. Aktuálně už více než polovina firem očekává, že na konci roku 2020 budou mít velkou část svých zaměstnanců pracujících z domova. Nedávná studie společnosti Gartner také ukázala, že téměř polovina zaměstnavatelů dnes uznává práci na dálku jako součást své strategie – před pandemií to přitom byla necelá třetina – a přibližně 80 % zaměstnanců by chtělo mít i nadále možnost někdy pracovat na dálku.

Virtuální řešení pro 100 i 1 000 zaměstnanců

HPE poskytuje cloudové služby a řešení, které organizacím dávají možnost zprostředkovat zaměstnancům práci z domova a na mobilních zařízeních, přičemž jim i nadále poskytuje bezpečné a produktivní uživatelské prostředí. HPE již v dubnu podpořila iniciativu VDI a díky tomu v poslední době přivítala nové zákazníky z celé řady průmyslových odvětví. Současné oznámení má posílit specializované nabídky VDI a dále rozšiřovat partnerství, která poskytnou zákazníkům kompletní řešení.

HPE nabízí zákazníkům kombinaci počítačů a zařízení a poskytuje služby v modulech optimalizovaných pro každého uživatele formou služby. Nově navržené VDI konfigurace v HPE GreenLake jsou optimalizovány pro každý typ vzdálené práce. Konfigurace jsou cenově dostupné, sestavené a dodávané v předdefinovaných velikostech – pro 100, 300, 500 nebo 1 000 uživatelů. Zákazník prostřednictvím předplatného platí na základě toho, kolik uživatelů VDI využívá, podle potřeby je možné konfiguraci škálovat. To umožňuje bezpečnou práci na dálku optimalizovanou pro všechny typy pracovníků v organizaci:

  • Power users, jako jsou vývojáři aplikací, kteří používající více kancelářských aplikací, ale nemají příliš velké nároky na grafiku či více obrazovek, mohou nyní získat své aplikace v trvalém nebo non-perzistentním modelu prostřednictvím HPE ProLiant serverů nebo HPE Nimble Storage dHCI hyperkonvergovanými systémy a NVIDIA GPU v kombinaci se softwarem NVIDIA Virtual PC.
  • Techničtí specialisté, kteří využívají CAD/CAE systémy, případně zaměstnanci ve financích, kteří jsou nároční na grafiku nebo analýzu dat, mají nyní k dispozici více výpočetních výkonů díky podpoře GPU a ukládání dat do vysoce výkonného úložiště umístěného v blízkosti výpočetních prostředků, čímž je minimalizována latence. Děje se tak prostřednictvím serverů HPE ProLiant nebo hyperkonvergovanými systémy HPE Nimble Storage dHCI a NVIDIA GPU v kombinaci se softwarem NVIDIA Virtual Workstation.
  • Běžní uživatelé využívající běžné kancelářské aplikace a prohlížeč mohou být nově až stovky tisíc. Zajistí to model využívající servery HPE ProLiant, HPE Nimble Storage dHCI nebo hyperkonvergované systémy HPE SimpliVity.
  • Zaměstnanci zpracovávající úlohy, jako jsou zástupci kontaktních center, kteří obvykle používají malý počet aplikací s nízkým výpočetním výkonem, nyní mohou využívat servery HPE ProLiant nebo HPE Nimble Storage dHCI hyperkonvergované systémy. 

„Naši zákazníci se potýkají s neočekávaným přechodem na práci z domova způsobeným pandemií Covid-19,“ řekl Keith White, senior viceprezident a generální ředitel HPE GreenLake Cloud Services. „Kromě počátečních opatření, která jsme všichni museli přijmout, nyní organizace přemýšlejí strategičtěji v novém normálním postpandemickém pracovním světě a žádají o naši pomoc při formování toho, jak bude vypadat budoucí pracoviště. S HPE GreenLake pro VDI můžeme poskytovat standardizovaná, prověřená řešení jako službu, která zlepšují bezpečnost a produktivitu a zároveň snižují náklady a zjednodušují správu,“ dodává.

Rozšíření partnerského ekosystému

Společnost HPE prostřednictvím svého ekosystému partnerů rozšiřuje počet kanálů, kterými si lze řešení HPE GreenLake pro VDI pořídit. K řešení VDI dostupného od společnosti Citrix nově přibylo řešení VMware Horizon.

Partnerský ekosystém HPE je složen z předních systémových integrátorů, kteří implementovali do svých systémů HPE GreenLake. Díky tomu partneři jako Wipro a Accenture nyní nabízejí své vlastní pokročilé služby využívající řešení HPE GreenLake. Cloudové služby HPE GreenLake poskytují zákazníkům výkonný základ pro řízení digitální transformace prostřednictvím elastické platformy jako služby, která může běžet jako on-premise či na okraji sítě nebo v kolokačním centru.

HPE GreenLake kombinuje jednoduchost a agilitu cloudu s řízením, která je součástí hybridního IT. HPE GreenLake nabízí řadu cloudových služeb, které urychlují inovace, včetně cloudových služeb zaměřených na výkon, správu kontejnerů, ochranu dat, HPC, operace strojového učení, sítě, SAP HANA a úložiště, VDI a virtuální počítače.

Představené novinky budou k dispozici v prosinci 2020.

Štítky: 
Cloud computing, Virtualizace, Hewlett Packard Enterprise

Podobné články

Sedm statečných roku 2021

18. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam Software)
V současnosti procházíme velkými technologicko-ekonomickými změnami. Technologické společnosti de facto přebírají celá odvětví, kde bez ohledu na oblast podnikání firmy přecházejí na strategie digitální transformace, aby byly schopné zvyšovat svoji provozní výkonnost, pružně reagovat na potřeby trhu a zároveň zajistit bezpečnost sobě i svým zákazníkům. Čtěte více

Pětice nejdůležitějších trendů ve videodohledu v roce 2021

7. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Společnost Hanwha Techwin představila pět klíčových trendů, které podle jejího názoru budou vévodit odvětví videodohledu v průběhu roku 2021. Jmenovitě jde o řešení na bázi umělé inteligence v periferních částech sítě, otevřenou platformu, cloudová řešení, kybernetickou bezpečnost a problematiku ochrany dat a soukromí. Čtěte více

Co se stane technologickými klíči k budoucnosti?

6. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Jak ukázala pandemie, je naprosto nezbytné, abychom byli připraveni na nečekané. Začít je třeba u vysoce odolné, globálně škálovatelné infrastruktury, která zajistí bezpečnost a flexibilitu, díky nimž podnik dokáže překonat případné překážky a využít nové příležitosti. Bezpočet technických iniciativ a inovací slibuje, že v novém roce přinesou velké změny. Čtěte více

Jan Joska (HPE): Chceme být pro partnery atraktivnější a flexibilnější

22. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S channel manažerem společnosti Hewlett Packard Enterprise Janem Joskou jsme hovořili o inovovaném partnerském programu, jehož primárním cílem je, „aby se partnerům s firmou spolupracovalo ještě lépe.“ Pokud se chcete blíže seznámit s novinkami a možnostmi, které vám z nich vyplývají, jste na nejlepším možném místě. Čtěte více