HPE představilo novinky pro digitální transformaci

1. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) udělala významný pokrok v oblasti své edge-to-cloud platform-as-a-service strategie. Firma prostřednictvím nových cloudových služeb, nové kontejnerové software platformy využívající principů umělé inteligence (AI) a strojového učení (ML) zrychluje nabízená řešení HPE GreenLake.

HPE zákazníkům novinkami pomáhá získat nepřetržitý přístup k podnikovým datům, urychlit jejich inovace a překonat výzvy, kterým čelí při modernizaci svých aplikací a digitální transformaci.

Společnost HPE představila:

  • Cloudové služby HPE GreenLake nové generace – HPE nyní nabízí služby hybridního cloudu pro strojové učení, kontejnery, virtuální prostředí, úložiště, compute, ochranu dat a síťového prostředí.
  • Software portfolio HPE Ezmeral – HPE představuje novou značku softwaru HPE Ezmeral, která zahrnuje kompletní portfolio softwaru pro agilní fungování tradičních i vývoj moderních cloud-native aplikací a jejich dat.
  • HPE GreenLake škálování pro každý podnik – na základě předkonfigurovaných referenčních architektur pro zpracování běžných IT úloh jsou nyní cloudové služby HPE GreenLake k dispozici pro škálování v konfiguracích, které odpovídají velikosti IT zátěže pro daný podnik.

Podle dat IDC, i přes svůj růst, zůstává 70 % aplikací mimo veřejný cloud. V důsledku různých faktorů, včetně vzájemného provázání aplikací, prioritizace dat, jejich bezpečnosti a udržování nákladů, považují organizace za velmi obtížné přesunout většinu svých aplikací do veřejného cloudu.

Cloudové služby HPE GreenLake poskytují zákazníkům výhodný ekonomický model. Na rozdíl od veřejných cloudových dodavatelů HPE neúčtuje žádné poplatky za přesun dat zákazníka mimo tuto službu.

HPE Ezmeral Container Platform jako katalyzátor IT infrastruktury

Organizace, které využívají služeb veřejného cloudu vedle IT řešení provozovaných ve vlastním nebo pronajatém datovém centru (jež stále převládá), čelí dodatečným nákladům, složitosti, neefektivnosti, omezené flexibilitě a potřebě inovacím, a v důsledku toho nemohou vytěžit maximum z dostupných podnikových dat. Na rozdíl odběžných IT řešení, HPE nabízí odlišný přístup, který tuto situaci řeší tak, že společnostem poskytuje cloudové služby HPE GreenLake podle svého výběru – od zařízení pro sběr a analýzu dat na okraji sítě po plně automatizovaný cloud – s konzistentním provozním modelem, s viditelností a správou všech podnikových aplikací a dat.

Nové softwarové portfolio HPE Ezmeral Container Platform umožňuje modernizovat aplikace prostřednictvím open source Kubernetes, zatímco HPE Ezmeral ML Ops pomáhá organizacím inovovat v oblastech umělé inteligence a strojového učení, a tak profitovat z hodnoty ukládaných dat v hybridním distribuovaném cloudu. HPE Ezmeral Container Platform navíc umožňuje zákazníkům přesouvat zpracování IT úloh do vybraného prostředí podle jejich uvážení. A konečně, díky flexibilnímu obchodnímu modelu služby HPE GreenLake a robustní analýze nákladů v souladu s interními předpisy, dává firmám naprostou kontrolu nad provozními výdaji.

Kontejnery pro cloudové služby škálují výpočetní výkon

S HPE GreenLake získají podniky specifické řešení vhodné pro jejich byznys a velikost, a to díky HPE Ezmeral Container Platform a HPE Ezmeral ML Ops. Tím mohou těžit z rychlejšího nasazení projektů v oblastech umělé inteligence a strojového učení, eliminují tak oddělení dat od jejich zdroje, zajistí plynulé škálování od pilotních projektů po finální produkční provoz a vyhnou se také nákladům a rizikům při následném přesunu dat.

HPE Ezmeral Container Platform poskytuje flexibilitu pro spouštění kontejnerových aplikací v datových centrech, spolupracujících zařízeních, veřejných cloudech a edge computingu. Firmy mohou nasazovat podnikové aplikace bez veřejného cloudu v kontejnerech bez nákladného refaktoringu, získat řídicí vrstvu pro správu kontejnerů a využívat výkonný distribuovaný souborový systém a úložiště objektů pro perzistentní data prostřednictvím osvědčených inovací HPE, jako jsou KubeDirector a HPE Ezmeral Data Fabric.

Flexibilní řešení, které nemá konkurenci

V současné době, kdy firmy řeší investiční náklady, chtějí zjednodušit své rozpočtové procesy a lépe předvídat a spravovat provozní náklady na IT infrastrukturu, nabízí HPE jednoduché řešení. Nová služba Aruba Managed Connectivity Services přináší nedávno zavedenou platformu Aruba ESP (Edge Services Platform) nabízející proaktivní automatizaci pracovních postupů tak, aby zvýšila efektivitu IT a nabídla finanční flexibilitu.

Štítky: 

Podobné články

Hackeři zneužívají pro maskování phishingových útoků veřejné cloudy

4. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Kyberbezpečnostní společnost Check Point varuje před novým trendem. Hackeři zneužívají pro maskování phishingových útoků Google Cloud Platform (GCP). Pomocí pokročilých funkcí v oblíbeném cloudovém úložišti mohou lépe maskovat škodlivé aktivity a oklamat uživatele, který by jinak u podezřelé domény nebo webové stránky bez certifikátu HTTPS zpozorněl. Čtěte více

Novinky z konference Microsoft Inspire 2020

3. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Již 17. ročník konference Microsoft Inspire se letos poprvé uskutečnil zcela online. Jako každý rok i letos byla konference skvělou příležitostí pro partnery Microsoftu, spojit se s ostatními, ohlédnout se za uplynulým rokem a současně se i podívat na budoucí trendy. Čtěte více

Canon připravuje podporu univerzálního cloudového tisku od Microsoftu

30. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Digitální transformace stoupá na žebříčku firemní agendy čím dál výše. Canon ve spolupráci s dceřinou společností NT-ware proto připravuje podporu služby Universal Print od Microsoftu, která představuje holistické cloudové řešení pro firemní tisk. Řešení bude integrováno přímo do firmwaru multifunkcí Canon. Čtěte více

HP přichází s modernizovanou nabídkou cloudových služeb a řešení pro tisk

28. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
HP využívá výhod cloudu k tomu, aby svým zákazníkům poskytlo personalizované služby a inteligentní řešení, navržená dle konkrétních požadavků. Ty pomohou zefektivnit a automatizovat příslušné procesy, a umožní tak IT oddělením soustředit se na hlavní strategické priority. Čtěte více