HPE představilo nová řešení pro ukládání dat s konceptem „jako služba“

7. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise představila inovace, které transformují úložiště HPE Storage v softwarově definovanou datovou službu. Nová platforma pro datové služby spravované i z cloudu řeší nárůst objemů dat vznikajících na okrajích sítí až po ty nacházející se v cloudu, a pomáhá tak urychlit digitální transformaci podniků.

HPE uvedlo na trh platformu, jež naplňuje vizi Unified DataOps pro datová prostředí současnosti, přináší cloudový model provozu všude tam, kde se data nacházejí, a sjednocuje datové operace. Nová platforma je navržena tak, aby řešila obrovský nárůst objemů dat bez ohledu na to, kde vznikají – zdali na okraji sítí nebo až v cloudu. Zároveň má odstranit datová sila a další komplikované prvky, se kterými se dnes tato prostředí potýkají. Zaměřuje se i na maximalizaci agility, inovací a snížení rizik spojených s podnikáním. Nová platforma datových služeb, která je k dispozici prostřednictvím služeb HPE GreenLake, se skládá ze tří hlavních součástí:

  • Data Services Cloud Console – cloudová konzole, která zajišťuje provozní agilitu cloudu a jednotné datové operace formou služby – portálové řešení, které s agilitou cloudu sjednocuje dílčí provozní datové operace poskytované formou as-a-service (služby).
  • Cloud Data Services – sada softwarových služeb využívaných na základě předplatného - zjednodušují a ve velkém měřítku automatizují globální správu infrastruktury.
  • HPE Alletra – nové portfolio datových úložišť podporující cloud-native správu bez ohledu na to, zdali jsou data zapotřebí na kraji sítě či v cloudu.

Data Services Cloud Console

Data Services Cloud Console poskytuje cloudové operace a jednotné datové operace formou služby. Konzole je navržena tak, aby poskytovala široké portfolio cloudových datových služeb, a je založena na osvědčené bezpečné cloudové technologii, která je základem enginu Aruba Central. Ten obsluhuje miliony zařízení připojených v desítkách tisíců firem v clusterech rozmístěných po celém světě. Data Services Cloud Console nabízí jednotné rozhraní API pro automatizované řízení společností HPE, na zakázku vytvořených datových služeb i služeb partnerů. Vývojářům navíc poskytuje přístup k infrastruktuře a zdrojovým kódům.

Cloud Data Services

Prostřednictvím Data Services Cloud Console poskytuje HPE nástroj Data Ops Manager zprostředkovávající globální správu datové infrastruktury odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení a přináší změnu paradigmatu v poskytování datové infrastruktury prostřednictvím umělé inteligence. Díky tomu poskytuje samoobslužný provoz. Navíc má přispět k odstranění chyb, a optimalizovat cíle na úrovni služeb (Service Level Objectives).

HPE Alletra

HPE Alletra je nová řada datových úložišť, která je nativně řízena konzolí Data Services Cloud Console. Nabízí portfolio systémů optimalizovaných pro konkrétní úlohy, a skládá se ze zařízení HPE Alletra 9000 a 6000 využívající technologii NVMe. Poskytuje architektonickou flexibilitu k provozování libovolných aplikací bez kompromisů.

Všechny představené služby (Data Services Cloud Console, Cloud Data Services a HPE Alletra) jsou již k dispozici.

Štítky: 
Datová úložiště, Cloud computing, Hewlett Packard Enterprise

Podobné články

QNAP a DataCore přinesou efektivnější práci s daty v hybridním cloudu

23. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnosti QNAP a DataCore uzavřely partnerství s cílem poskytnout nákladově efektivní globální systém souborů, který podnikům využívajícím rozptýlené hybridní cloudové prostředí umožní lokální automatizovaný přenos souborů a jejich archivaci, centralizované ukládání dat, maximalizaci efektivity úložiště a jednodušší přístup k datům z různých lokalit. Čtěte více

Dell EMC: úložiště PowerStore 500

30. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies zvyšuje výkon a rozšiřuje schopnosti podnikových úložných systémů Dell EMC PowerStore novým softwarem a možnostmi automatizace. Představuje také nízkonákladový model PowerStore 500 s výkonem a funkcemi podnikové třídy vhodný pro širší okruh podniků a způsobů využití. Čtěte více

Pure Storage přináší novou definici úložišť pro moderní aplikace

18. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pure Storage)
Nová verze Portworx Enterprise 2.8 přináší úložiště ve formě kódu, řízené jako celek z platformy Kubernetes. Úložiště tak funguje konzistentně v libovolném hybridním prostředí, nezávisle na konkrétní infrastruktuře nebo konkrétním cloudu Čtěte více

IBM přichází s novými All-Flash diskovými poli z rodiny FlashSystem

6. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Rodinu diskových polí řady IBM FlashSystem rozšířily tři nové modely. Jsou jimi nové verze IBM FlashSystem 5015, IBM FlashSystem 5035 a zcela nový produkt IBM FlashSystem 5200. Novinky jsou určeny pro každého, kdo potřebuje rychlý a bezpečný přístup ke svým datům s možností škálovatelnosti. Čtěte více