HP rozšířilo nabídku herních počítačů Omen

12. 6. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Zbrusu nové portfolio herních počítačů se obléklo do stylového kabátu a nabízí výkon vhodný pro nejnáročnější hry i virtuální realitu. Řada Omen byla od základu přestavěna tak, aby profesionálním hráčům poskytla všechny potřebné prvky a nástroje včetně přenosného počítače ukrytého v batohu s vlastními bateriemi.

Již název napovídá, že při návrhu počítače Omen X Compact Desktop byl kladen velký důraz na co nejmenší rozměry a přenositelnost. Výrobek byl poprvé odhalen jako koncept v loňském roce a na základě zpětné vazby od herních a VR vývojářů byl dotažen do finální podoby, na které se podepsala i zjištění získaná loni v květnu díky batohovému počítači Omen X VR Backpack.

Výkon potřebný pro virtuální realitu a práci v rozlišení 4K poskytuje továrně přetaktovaná grafická karta Nvidia GeForce GTX 1080 výkon. Osadit lze také procesoy Intel Core i7 7. generace s odemčeným násobičem. Pokročilé chlazení a elektrika nabízejí prostor pro dodatečné domácí přetaktování procesoru a je optimalizováno pro požadavky na vyšší wattáž a voltáž.

K počítači uživatel dostane VR batoh, který umožňuje volný pohyb v prostoru, který je podpořen přítomností baterií umožňující se vyhnout nutnosti používat jakékoli kabely. HP přidává k hernímu batohu také čtyři baterie a nabíjecí dok, takže uživatel může v jednu chvíli dvě baterie nabíjet a další dvě používat. Pohodlné umístění baterií na popruzích batohu kromě toho zaručuje, že ho při výměně baterií není potřeba sundávat.

Počítač lze k dokovací stanici take připojit celý, čímž je zajištěna možnost rychlého zapojení všech periférií ve chvílích, kdy není používán v pohybu.

Strategicky umístěný výdech větráčku a nakloněná deska pro uchycení směřují vrchní část PC a větráčky pryč od uživatele a snižují tak přenos tepla z počítače na tělo. Batoh má také zkrácené kabely, aby se hráči při hraní nemuseli bát, že zakopnou. Háčky a zamykací kabely potom drží VR brýle bezpečně na svém místě.

Nový Omen Desktop
Nejnovější Omen Desktop je navržen pro opravdové výkonnostní hráče s prvky zlepšujícími jeho funkčnost a použitelnost. Zařízení přináší do oblasti počítačových her odvážné inovace a Omen Desktop si vypůjčil z výbavy stolního PC Omen X od HP klíčové prvky, aby mohl hráčům poskytnout to nejlepší. Výsledkem je nová herní věž, která si rozumí s kombinacemi nejnovějšího hardwaru a díky využití standardizovaných dílů umožňuje i průběžné upgradování. Vylepšené chlazení potom posouvá hranice těchto herních systémů zase o krok dál.

Osadit lze až dvě grafické karty Nvidia GeForce GTX 1080 Ti (SLI) nebo AMD Radeon RX 580 (Crossfire) nebo jednou kartou AMD Radeon RX Vega. V případě procesorů lze vybírat mezi 7. generací CPU Intel Core i5/i7 s odemčeným násobičem pro přetaktování, nebo přetaktovatelné procesory AMD Ryzen. Chlazení s průduchy na všech hranách a volitelné chlazení kapalinou zaručí účinný odvod tepla s dostatečnou rezervou pro přetaktování na ještě vyšší výkon. Jako úložiště lze využít PCIe SSD nebo kombinaci SSD+HDD. Připravena je i funkce Network Boost, která dokáže dát prioritu pohybu dat na síti a snížit tak latenci při hraní přes internet.

Externí box Omen Accelerator

Externí box Omen Accelerator umožňuje i starší počítače osadit moderními grafickými kartami. K dostání je předkonfigurovaný (s grafickými kartami Nvidia nebo AMD a 2,5” 1TB HDD nebo 256GB SSD) i jako prázdná „schránka“ s 500W napájením. Díky certifikaci Thunderbolt je zajištěna kompatibilita napříč celým portfoliem počítačů od HP. Dokování probíhá prostřednictvím jediného kabelu s 60W napájením PC, takže lze připojit napájecí kabel notebooku a všechno herní vybavení bez starostí se spoustou dalších zbytečných kabelů. Dvířka umožňují snadný přístup ke grafické kartě, pevnému disku nebo SSD. Konektorová výbava čítá například čtyři porty USB 3.0 type A, jeden port USB 3.1 type-C (certifikovaný pro Thunderbolt) a RJ-45 pro síťové připojení.

Podobné články

Zájem o herní počítače a monitory zůstane silný i v dalších letech

22. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle nejnovějšího průzkumu společnosti IDC celosvětový prodej herních počítačů a monitorů poroste rychleji než jejich celkové trhy. Čtěte více

Prodej PC vzrostl už jen o procento

14. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Ve třetím čtvrtletí 2021 se podle Gartneru celosvětově prodalo 84,1 milionu osobních počítačů. Oproti stejnému období roku 2020 tedy nárůst činí jedno procento. Analytici Gartneru to přičítají na konto polevující covidové pandemii a zájmu zákazníků o aktivity a činnosti, které byly v posledním roce a půl zakázané nebo komplikované. Čtěte více

Problémy s dodávkami tlumily růst prodeje počítačů

12. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej PC, včetně notebooků, desktopů a pracovních stanic, podle IDC ve 3. čtvrtletí 2021 meziročně vzrostl o 3,9 % na 86,7 milionu kusů. Čtěte více

HP představilo novinky s Windows 11

7. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP )
Společnost HP Inc. představila svá nejnovější zařízení určená pro uživatele požadující technologie, které jim umožní snadno přecházet od využití svého zařízení k práci, tvůrčí činnosti, zábavě a ke spolupráci bez ohledu na to, kde se právě nacházejí. Čtěte více