HP rozšířilo nabídku herních počítačů Omen

12. 6. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Zbrusu nové portfolio herních počítačů se obléklo do stylového kabátu a nabízí výkon vhodný pro nejnáročnější hry i virtuální realitu. Řada Omen byla od základu přestavěna tak, aby profesionálním hráčům poskytla všechny potřebné prvky a nástroje včetně přenosného počítače ukrytého v batohu s vlastními bateriemi.

Již název napovídá, že při návrhu počítače Omen X Compact Desktop byl kladen velký důraz na co nejmenší rozměry a přenositelnost. Výrobek byl poprvé odhalen jako koncept v loňském roce a na základě zpětné vazby od herních a VR vývojářů byl dotažen do finální podoby, na které se podepsala i zjištění získaná loni v květnu díky batohovému počítači Omen X VR Backpack.

Výkon potřebný pro virtuální realitu a práci v rozlišení 4K poskytuje továrně přetaktovaná grafická karta Nvidia GeForce GTX 1080 výkon. Osadit lze také procesoy Intel Core i7 7. generace s odemčeným násobičem. Pokročilé chlazení a elektrika nabízejí prostor pro dodatečné domácí přetaktování procesoru a je optimalizováno pro požadavky na vyšší wattáž a voltáž.

K počítači uživatel dostane VR batoh, který umožňuje volný pohyb v prostoru, který je podpořen přítomností baterií umožňující se vyhnout nutnosti používat jakékoli kabely. HP přidává k hernímu batohu také čtyři baterie a nabíjecí dok, takže uživatel může v jednu chvíli dvě baterie nabíjet a další dvě používat. Pohodlné umístění baterií na popruzích batohu kromě toho zaručuje, že ho při výměně baterií není potřeba sundávat.

Počítač lze k dokovací stanici take připojit celý, čímž je zajištěna možnost rychlého zapojení všech periférií ve chvílích, kdy není používán v pohybu.

Strategicky umístěný výdech větráčku a nakloněná deska pro uchycení směřují vrchní část PC a větráčky pryč od uživatele a snižují tak přenos tepla z počítače na tělo. Batoh má také zkrácené kabely, aby se hráči při hraní nemuseli bát, že zakopnou. Háčky a zamykací kabely potom drží VR brýle bezpečně na svém místě.

Nový Omen Desktop
Nejnovější Omen Desktop je navržen pro opravdové výkonnostní hráče s prvky zlepšujícími jeho funkčnost a použitelnost. Zařízení přináší do oblasti počítačových her odvážné inovace a Omen Desktop si vypůjčil z výbavy stolního PC Omen X od HP klíčové prvky, aby mohl hráčům poskytnout to nejlepší. Výsledkem je nová herní věž, která si rozumí s kombinacemi nejnovějšího hardwaru a díky využití standardizovaných dílů umožňuje i průběžné upgradování. Vylepšené chlazení potom posouvá hranice těchto herních systémů zase o krok dál.

Osadit lze až dvě grafické karty Nvidia GeForce GTX 1080 Ti (SLI) nebo AMD Radeon RX 580 (Crossfire) nebo jednou kartou AMD Radeon RX Vega. V případě procesorů lze vybírat mezi 7. generací CPU Intel Core i5/i7 s odemčeným násobičem pro přetaktování, nebo přetaktovatelné procesory AMD Ryzen. Chlazení s průduchy na všech hranách a volitelné chlazení kapalinou zaručí účinný odvod tepla s dostatečnou rezervou pro přetaktování na ještě vyšší výkon. Jako úložiště lze využít PCIe SSD nebo kombinaci SSD+HDD. Připravena je i funkce Network Boost, která dokáže dát prioritu pohybu dat na síti a snížit tak latenci při hraní přes internet.

Externí box Omen Accelerator

Externí box Omen Accelerator umožňuje i starší počítače osadit moderními grafickými kartami. K dostání je předkonfigurovaný (s grafickými kartami Nvidia nebo AMD a 2,5” 1TB HDD nebo 256GB SSD) i jako prázdná „schránka“ s 500W napájením. Díky certifikaci Thunderbolt je zajištěna kompatibilita napříč celým portfoliem počítačů od HP. Dokování probíhá prostřednictvím jediného kabelu s 60W napájením PC, takže lze připojit napájecí kabel notebooku a všechno herní vybavení bez starostí se spoustou dalších zbytečných kabelů. Dvířka umožňují snadný přístup ke grafické kartě, pevnému disku nebo SSD. Konektorová výbava čítá například čtyři porty USB 3.0 type A, jeden port USB 3.1 type-C (certifikovaný pro Thunderbolt) a RJ-45 pro síťové připojení.

Podobné články

HP představilo počítače EliteOne 800 All-in-One pro náročné uživatele

18. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. představuje All-in-One počítač EliteOne 800 G8, umožňující snadnější a smysluplnější spolupráci v hybridních pracovních prostředích. HP zároveň přichází s novými profesionálními stolními počítači. Čtěte více

PC z ATC jsou „Autopilot ready“

12. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers jako první lokální výrobce v ČR využívá ve svých počítačích novou technologii Windows Autopilot. A to nejen u nově vyrobených PC, ale umí technologii nastavit i zpětně k PC vyrobeným třeba i o měsíce dříve. Čtěte více

Prodej notebooků výrazně podpořil růst PC trhu v regionu EMEA

28. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej stolních a přenosných počítačů a pracovních stanic v regionu EMEA vykázal podle IDC v 1. letošním kvartálu úctyhodný meziroční růst o 44,1 % na 23,9 milionu kusů. Čtěte více

HP vylepšilo své pracovní stanice o nejnovější profesionální grafické karty Nvidia

22. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP u příležitosti konference GTC 2021, pořádané firmou Nvidia, aktualizovala nabídku GPU u své základní řady stolních počítačů Z by HP včetně modelů HP Z1 Tower G8, HP Z2 Small Form Factor G8 a Z2 Tower G8, díky němuž nabídnou tyto počítače výkon, doposud dostupný pouze u počítačů nejvyšší třídy. Čtěte více