HP rozšířilo nabídku digitálních produkčních tiskových strojů

13. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. představila dvě nové generace tiskových strojů Indigo. Jsou určené pro poskytovatele tiskových služeb, které zákazníkům při zachování ziskovosti umožní přejít na digitální tisk i u výrazně větších zakázek. Díky inovacím, umožňujícím dosáhnout vyšší rychlosti i produktivity tisku, otevřou obě platformy nové příležitosti pro přechod od analogových technologií k digitálním.

Digitální tiskový stroj HP Indigo 100K pro komerční tisk ve formátu B2 je prvním postaveným na nové platformě Series 5. Umožňuje dosáhnout vyšší produktivity při tiskové kapacitě až jeden milion oboustranně potištěných archů B2 měsíčně. Tento tiskový stroj pro čtyřbarevný tisk bude komerčně dostupný na veletrhu drupa a směřuje především na zákazníky, specializující se na offsetový tisk, kterým umožňuje přejít na vysoce produktivní tisk dle okamžité poptávky (potištění až 6 000 archů za hodinu) s menším množstvím odpadu.

Pro tisk štítků je určen digitální tiskový stroj HP Indigo V12, založený na nové generaci architektury HP Indigo LEPX. Jde o úzkoformátový stroj, který využívá všech výhod technologie kapalné elektrofotografie (LEP) nabízené řešením Indigo. HP Indigo V12 je prvním modelem postaveným na platformě Series 6. Nabízí až 12 tiskových barev a při rychlosti tisku až 120 metrů za minutu několikanásobně zvyšuje výkonnost, jež je plně srovnatelná s analogovým tiskem. Spot Master, nová, automatizovaná technologie na sladění barev, poskytuje nejlepší čas v odvětví.

V portfoliu připraveném pro veletrh drupa budou představeny také inovace v podobě osmi dalších nových tiskových strojů: HP Indigo 15K pro tisk ve formátu B2, HP Indigo 7K pro tisk ve formátu SRA3+, HP Indigo 7eco pro komerční tisk a dále také HP Indigo 6K, HP Indigo 8K, HP Indigo 25K pro štítky a balení. Nechybí ani HP Indigo 35K a HP Indigo 90K, které jsou navrženy pro tisk kartonových obalů. Pro stávající zákazníky budou k dispozici zvýhodněné balíčky s možností upgradu, které i jim umožní využít výhod nových prvků a funkcí.

Nová architektura LEPX otevírá potenciál strojů HP Indigo

Architektura LEPX zdokonaluje základní fyzické parametry doposud používané metody LEP. Nová architektura využívá namísto jednoho procesoru (engine) šest těchto procesorů současně. Tak se několikanásobně zvyšuje rychlost tisku, která se vyrovná analogovému tisku, při zachování výhod tisku digitálního. LEPX poskytovatelům tiskových služeb umožňuje dosáhnout rychlosti a efektivity, díky nimž mohou být ziskoví i při digitálním tisku zakázek velkého objemu.

Hlavní výhody LEPX:

  • Operátoři mohou spouštět tiskové úlohy se stejnou předvídatelnou rychlostí bez ohledu na typ grafiky, pokrytí inkoustem nebo použití speciálních barev.
  • Až 12 tiskových barev; změna inkoustů za běhu a vytvoření libovolné barevné kombinace.
  • Ostré nativní tiskové rozlišení 1 600 dpi.
  • Úzkoformátový tiskový stroj HP Indigo V12 dokáže jakoukoli tiskovou úlohu s až šesti barvami vytisknout rychlostí 120 lineárních metrů/min, tedy rychlostí srovnatelnou s analogovým tiskem. Tento tiskový stroj také podporuje nejširší škálu substrátů pro digitální tisk etiket – od nevyztuženého filmu o tloušťce 12 mikronů až po lepenku o tloušťce 450 mikronů (18 pt), a nabízí možnost lakování přímo v tiskové lince.

Technologie pro 3D tisk od společnosti HP otevírají novou éru digitální výroby

Více než 100 dílů, použitých v novém portfoliu tiskových strojů HP Indigo, bylo vyrobeno technologií Multi Jet Fusion od společnosti HP, včetně dílů použitých v digitálních tiskových strojích HP Indigo 100K, HP Indigo V12 Digital a HP Indigo 15K.

Technologie 3D tisku umožňuje společnosti HP urychlit cyklus návrhu a výroby jednotlivých dílů, takže lze dodací lhůty z týdnů zkrátit na pouhé dny a zároveň přitom díky menší spotřebě energie i materiálu snížit uhlíkovou stopu, protože některé z dílů mohou mít až o 90 % nižší hmotnost.

Jednotná platforma pro automatizaci a excelenci

Operační systém HP PrintOSX kromě řízení provozu tiskových strojů funguje také jako jednotná platforma pro aplikace na bázi cloudu a pro infrastrukturu služeb a podpory řízených umělou inteligencí, která zákazníkům umožňuje maximálně zhodnotit investici, vloženou do tiskových technologií. Díky pokročilým technologiím, nástrojům a know-how, které jsou v PrintOSX k dispozici, mohou zákazníci začít budovat „tiskárnu budoucnosti“, a rovněž dosáhnout provozní dokonalosti, automatizovat výrobu a inovovat s pomocí aplikací o vysoké přidané hodnotě.

Operační systém HP PrintOS byl poprvé představen na veletrhu drupa v roce 2016 a v současné době je k němu připojeno více než 12 000 zákazníků společnosti HP. Zákazníci využívají celé řady aplikací, které dokáží v reálném čase vytěžit informace z velkých dat a aplikovat je při řešení nejrůznějších typů provozních problémů. Mezi aplikace, které poskytovatelům tiskových služeb pomáhají dosáhnout úspěchu, patří například následující:

  • Obchod s aplikacemi HP PrintOS Marketplace nyní nabízí nové uživatelské rozhraní a lze zde nalézt množství nových aplikací a partnerských řešení včetně informací o nejnovějších tržních trendech a obchodních příležitostech, jakož i stovky zdarma dostupných grafických materiálů, které si zákazníci mohou upravit dle vlastních potřeb.
  • HP Mosaic je nyní jednoduší. Ve spolupráci s Microsoft Xiaoice jsou na Marketplace k dispozici neomezené jedinečné vzory vytvořené umělou inteligencí. Prvních 4 000 vzorů, které umožňují návrhářům rychleji a levněji vytvářet jedinečné projekty, jsou nyní zdarma až do konce roku 2020.
  • HP PrintOS Site Flow znamená komplexní řešení pro automatizaci výroby – od přijetí objednávky až po expedici. Site Flow nově nabízí tři uživatelské verze – Lite, Pro a Enterprise – jež vyhoví potřebám uživatelů, kteří denně tisknou 50 tiskových úloh, i těm, kteří jich denně tisknou více než 10 000. V roce 2019 bylo v systému Site Flow zpracováno více než 20 milionů tiskových zakázek, což představuje meziroční nárůst o 34 %.
  • Color Beat nyní umožňuje po připojení k tiskovému stroji HP Indigo provést automatizovanou certifikaci barev podle tiskového standardu G7.
  • Algoritmy pro Predictive Press Care (prediktivní údržba tiskového stroje) proaktivně řeší potenciální problémy ještě před tím, než mohou nepříznivě ovlivnit výrobu.

Dostupnost

Tiskové stroje HP Indigo 100k pro tisk ve formátu B2, HP Indigo 15K pro tisk ve formátu SRA3+, HP Indigo 7K a HP Indigo 7eco pro komerční tisk stejně jako tiskové stroje HP Indigo 6K, HP Indigo 8K, HP Indigo 25K, HP Indigo 35K a HP Indigo 90K pro tisk ve formátu B1, určené pro tisk etiket a obalových materiálů, by měly být uvedeny na trh v červnu 2020 či později.

Digitální tiskový stroj HP Indigo V12 bude představen na veletrhu drupa. Uvedení na trh se plánuje v roce 2022.

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Velkoformátový tisk aneb Věk zakázkového designu

2. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Ještě před propuknutím pandemie se designové disciplíny stále výrazněji pohybovaly od lineárního a analogového světa k digitálnímu a programatickému. Tisk a tiskový design nebyly v tomto směru výjimkou. Reakce na covid-19 tento dále trend urychlí. Čtěte více

Epson spustil Cloud Solution PORT pro vzdálenou správu velkoformátových tiskáren

5. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Epson Cloud Solution PORT je nová cloudová služba, která podporuje velkoformátové tiskárny Epson a lze k ní přistupovat z více zařízení, včetně počítačů, smartphonů a tabletů. Zákazníkům pomůže zvýšit produktivitu, zlepšit plánování a snížit náklady na tiskovou produkci. Čtěte více

Epson představil novou průmyslovou sublimační tiskárnu

27. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Společnost Epson oznámila uvedení své historicky první 76" velkoformátové tiskárny. SureColor SC-F10000 je sublimační tiskárna vyvinutá pro potřeby výroby textilu. Na tomto trhu je klíčovým faktorem úspěchu produktivita, rychlost a spolehlivost. Tiskárna má četná použití: módní oblečení, sportovní oblečení, potahové látky, propagační předměty a reklamní poutače. Čtěte více

Kyocera modelem TASKalfa Pro 15000c vstupuje do nového segmentu

17. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kyocera)
Kyocera Document Solutions Europe expanduje do nových obchodních segmentů a uvádí na trh první produkční tiskové zařízení TASKalfa Pro 15000c. Novinka je dalším krokem v diverzifikaci Kyocery a staví na množství vlastních zkušeností z vývoje a výroby inkoustových tiskových hlav. Čtěte více