HP řešením Metal Jet S100 mění tradiční způsoby výroby

29. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. zahájila prodej řešení Metal Jet S100. Nové zařízení umožňuje navrhovat inovativní produkty a digitálně tisknout kvalitní díly v masovém měřítku, čímž přispívá k transformaci průmyslových odvětví a pomáhá využít technologii 3D tisku kovových dílů v masové výrobě.

Zpracovatelský průmysl se v posledním desetiletí výrazně proměnil a jeho současná hodnota se odhaduje na přibližně 12 bilionů dolarů. Nacházíme se v počáteční fázi čtvrté průmyslové revoluce, jejíž hlavní hybnou silou je právě rychlý rozvoj technologií 3D tisku, které umožňují rychleji přicházet s novými technickými návrhy a zlepšovat výrobní procesy.

Nový tiskový stroj HP Metal Jet S100

Řešení HP Metal Jet S100 otevírá dveře pro digitální transformaci celého odvětví kovovýroby, přičemž se výrazně zaměřuje na komplexní řešení určená pro dodavatelské řetězce zahrnující software i hardware, která vycházejí z potřeb zákazníka a nových možností návrhu produktů.

Řešení Metal Jet S100 umožňuje nasazení v průmyslové výrobě jako součást integrovaných pracovních postupů a zahrnuje možnost předplatného a další služby – to vše poskytuje zákazníkům bezprecedentní technické a obchodní výhody, které jim pomáhají dosáhnout vytčených cílů v oblasti transformace podnikání. Jedná se o modulární zařízení, které umožňuje, aby vyráběné díly při výrobě putovaly čtyřmi různými stanicemi, což znamená, že uživatelé mohou provozovat nepřetržitou výrobu kovových dílů v masovém měřítku.

Jedinečné odborné znalosti a duševní vlastnictví společnosti HP v oblasti technologie termálního inkoustového tisku a latexového tisku přinášejí výhody v oblasti nákladů, kvality, produktivity a spolehlivosti. Termální inkoustová tisková hlava společnosti HP výrazně zvyšuje rychlost tisku, kvalitu dílů a opakovatelnost. Pokročilé technologie latexového tisku vyvinuté společností HP přinášejí významné výhody samotnému pojivu, umožňují vytvářet pevnější ekologické díly, eliminují potřebu odstraňování pojiva a zaručují kvalitu potřebnou pro průmyslovou výrobu.

Mezi hlavní výhody technologie HP Metal Jet patří:

  • Nový inovativní design: Nová geometrická řešení, řízení hustoty a návrhy odlehčených nebo konsolidovaných kovových dílů posouvají hranice možností 3D tisku.
  • Ekonomičtější výroba na straně zákazníka: Zkracují se procesní kroky potřebné k vytvoření dílů a zároveň se snižují náklady vzniklé v důsledku nutnosti manuálního zpracování nebo požadavků na složitost, což zvyšuje efektivitu v celém dodavatelském řetězci.
  • Vyšší produktivita: Tryskání pojiva může zvýšit produktivitu desetinásobně, protože oproti bodovému procesu umožňuje zpracování po vrstvách. Díky izotropním vlastnostem také odpadá následné zpracování a odstraňování podpěr a použití kovových prášků je také cenově výhodnější než použití prášku pro 3D tisk pomocí laseru.
  • Vyšší rozlišení umožňuje výrobu kvalitnějších dílů: Tiskové hlavy HP jsou výsledkem desetiletí vývoje průmyslové technologie termálního inkoustového tisku, definují geometrii celého systému, poskytují vysoké rozlišení a zaručují jeho robustnost, proto se kovové díly masově vyráběné metodou 3D tisku stávají životaschopnou volbou pro komerční výrobu.

Inovativní spolupráce, průlomové aplikace

Mezi hlavní výhody technologie Metal Jet patří pokrok ve výrobních procesech a nové aplikace, k čemuž je dále nutno připočíst vyšší produktivitu, nízké náklady na díl a vynikající kvalitu.

Společnost HP si již vybudovala silnou pozici u předních partnerů a zákazníků, jako jsou GKN, Parmatech, Cobra Golf, Legor Group, Volkswagen a další. Společnost HP také spolupracuje na možnostech hromadné výroby kovových dílů s novými partnery a zákazníky po celém světě včetně společnosti Domin Digital Motion, inovativní průmyslové společnosti zaměřené na hydraulické systémy a ventily, společnosti Lumenium, začínajícího vývojáře pokročilých rotačních motorů, a společnosti Schneider Electric.

Video : 

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Nová řada HP Jet Fusion 5400 a řešení Metal Jet S100 urychlují průmyslovou výrobu

22. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP představila několik novinek zaměřených na aditivní produkci. Jde o řešení Jet Fusion a Metal Jet určená pro 3D tisk, rozšíření sítě Digital Manufacturing Network (DMN), nové materiály, recyklační program a řadu aplikací pro průmyslovou výrobu. Čtěte více

Raise3D představuje technologii nabízející až 4× větší rychlost 3D tisku

18. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Elvira)
Společnost Elvira představila technologii HUK3 výrobce Raise3D. Díky této technologii budou moci 3D tiskárny Raise3D řady Pro3 se speciální upgrade sadou HUK3 tisknout téměř čtyřnásobnou rychlostí. Technologie HUK3 garantuje vyšší rychlost při zachování vysoké kvality a přesnosti detailu. Čtěte více

Elvira rozšířila portfolio o 3D tiskárny Raise3D

3. 11. 2022. (redaktor: František Doupal)
Společnost Elvira zahájila distribuci globálního výrobce 3D tiskáren Raise3D. Portfolio postavené na špičkové technologii 3D tisku zahrnuje stolní 3D tiskárny. Pro všechny, kdo pracují s velkoformátovými FFF/FDM tiskárnami diametru 1,75, tak nyní může Elvira nabídnout i stolní alternativu pro vysoce přesné prototypování a výrobu modelů. Čtěte více
Jan Šmejcký, ředitel společnosti Elvira

Jan Šmejcký (Elvira): Ve 3D tisku a 3D skenování se ukrývá obrovský potenciál

5. 10. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Janem Šmejckým, ředitelem společnosti Elvira, která se dlouhodobě zabývá oblastí 3D tisku a 3D skenování, jsme mluvili nejen o aktuálních trendech a novinkách, ale také o blízké budoucnosti a rozvoji souvisejícího hardwaru, softwaru i služeb. A také o možnostech partnerského prodeje, o příležitostech, které přináší, i jak náročné může působení v tomto tržním segmentu být. Čtěte více