HP řešením Metal Jet S100 mění tradiční způsoby výroby

29. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. zahájila prodej řešení Metal Jet S100. Nové zařízení umožňuje navrhovat inovativní produkty a digitálně tisknout kvalitní díly v masovém měřítku, čímž přispívá k transformaci průmyslových odvětví a pomáhá využít technologii 3D tisku kovových dílů v masové výrobě.

Zpracovatelský průmysl se v posledním desetiletí výrazně proměnil a jeho současná hodnota se odhaduje na přibližně 12 bilionů dolarů. Nacházíme se v počáteční fázi čtvrté průmyslové revoluce, jejíž hlavní hybnou silou je právě rychlý rozvoj technologií 3D tisku, které umožňují rychleji přicházet s novými technickými návrhy a zlepšovat výrobní procesy.

Nový tiskový stroj HP Metal Jet S100

Řešení HP Metal Jet S100 otevírá dveře pro digitální transformaci celého odvětví kovovýroby, přičemž se výrazně zaměřuje na komplexní řešení určená pro dodavatelské řetězce zahrnující software i hardware, která vycházejí z potřeb zákazníka a nových možností návrhu produktů.

Řešení Metal Jet S100 umožňuje nasazení v průmyslové výrobě jako součást integrovaných pracovních postupů a zahrnuje možnost předplatného a další služby – to vše poskytuje zákazníkům bezprecedentní technické a obchodní výhody, které jim pomáhají dosáhnout vytčených cílů v oblasti transformace podnikání. Jedná se o modulární zařízení, které umožňuje, aby vyráběné díly při výrobě putovaly čtyřmi různými stanicemi, což znamená, že uživatelé mohou provozovat nepřetržitou výrobu kovových dílů v masovém měřítku.

Jedinečné odborné znalosti a duševní vlastnictví společnosti HP v oblasti technologie termálního inkoustového tisku a latexového tisku přinášejí výhody v oblasti nákladů, kvality, produktivity a spolehlivosti. Termální inkoustová tisková hlava společnosti HP výrazně zvyšuje rychlost tisku, kvalitu dílů a opakovatelnost. Pokročilé technologie latexového tisku vyvinuté společností HP přinášejí významné výhody samotnému pojivu, umožňují vytvářet pevnější ekologické díly, eliminují potřebu odstraňování pojiva a zaručují kvalitu potřebnou pro průmyslovou výrobu.

Mezi hlavní výhody technologie HP Metal Jet patří:

  • Nový inovativní design: Nová geometrická řešení, řízení hustoty a návrhy odlehčených nebo konsolidovaných kovových dílů posouvají hranice možností 3D tisku.
  • Ekonomičtější výroba na straně zákazníka: Zkracují se procesní kroky potřebné k vytvoření dílů a zároveň se snižují náklady vzniklé v důsledku nutnosti manuálního zpracování nebo požadavků na složitost, což zvyšuje efektivitu v celém dodavatelském řetězci.
  • Vyšší produktivita: Tryskání pojiva může zvýšit produktivitu desetinásobně, protože oproti bodovému procesu umožňuje zpracování po vrstvách. Díky izotropním vlastnostem také odpadá následné zpracování a odstraňování podpěr a použití kovových prášků je také cenově výhodnější než použití prášku pro 3D tisk pomocí laseru.
  • Vyšší rozlišení umožňuje výrobu kvalitnějších dílů: Tiskové hlavy HP jsou výsledkem desetiletí vývoje průmyslové technologie termálního inkoustového tisku, definují geometrii celého systému, poskytují vysoké rozlišení a zaručují jeho robustnost, proto se kovové díly masově vyráběné metodou 3D tisku stávají životaschopnou volbou pro komerční výrobu.

Inovativní spolupráce, průlomové aplikace

Mezi hlavní výhody technologie Metal Jet patří pokrok ve výrobních procesech a nové aplikace, k čemuž je dále nutno připočíst vyšší produktivitu, nízké náklady na díl a vynikající kvalitu.

Společnost HP si již vybudovala silnou pozici u předních partnerů a zákazníků, jako jsou GKN, Parmatech, Cobra Golf, Legor Group, Volkswagen a další. Společnost HP také spolupracuje na možnostech hromadné výroby kovových dílů s novými partnery a zákazníky po celém světě včetně společnosti Domin Digital Motion, inovativní průmyslové společnosti zaměřené na hydraulické systémy a ventily, společnosti Lumenium, začínajícího vývojáře pokročilých rotačních motorů, a společnosti Schneider Electric.

Video : 

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Resinová tiskárna DF2 od Raise3D je nyní dostupná

11. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Elvira)
Společnost Elvira uvedla, že na sklonku loňského roku ohlášená 3D tiskárna DF2 od Raise3D je již nyní dostupná také českým a slovenským zákazníkům. Tiskárna je do konce března 2024 k dispozici za zaváděcí cenu, od dubna pak bude dostupná prostřednictvím standardních objednávek. Čtěte více

Společnost HP představila novinky z oblasti 3D tisku polymerů a kovů

2. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. představila novinky v oblasti udržitelné výroby. Jde zejména o technologie, materiály, nástroje a rozšíření softwarových možností, které urychlují rozvoj 3D tisku polymerů a kovů. Svou pozici v oboru HP demonstrovalo na úspěšné spolupráci s partnery jako jsou BMW, Decathlon či INDO-MIM. Čtěte více

Raise3D uvedla 3D tiskárnu DF2 pro profesionální resinový tisk

21. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Elvira)
Poskytovatel flexibilních řešení aditivní výroby Raise3D představil na veletrhu Formnext novou 3D tiskárnu Raise3D DF2. Díky vstupu na nový trh resinového 3D tisku jde o další milník v historii společnosti. Čtěte více

Vysokorychlostní průmyslová 3D tiskárna BCN3D Omega I60 míří na český a slovenský trh

14. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Elvira)
Společnost Elvira oznámila plánované uvedení všestranné průmyslové FFF 3D tiskárny BCN3D Omega I60 navržené pro výrobu objemných a robustních prototypů a sériových dílů na tuzemský trh. Zařízení nabízí modernizovanou verzi technologie IDEX BCN3D, která zdvojnásobuje produktivitu využitím obou tiskových hlav současně, tiskový objem 60 l a vyhřívanou komoru. Čtěte více