HP představilo první herní notebook se dvěma displeji a další novinky

21. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP na herním festivalu HP Gaming Festival v Pekingu odhalila svoje výkonné novinky řady OMEN, které opět posunují herní zážitek na novou úroveň. Novinky zaujmou nejen nejmodernějšími zobrazovacími technologiemi.

Podle statistik herního průmyslu 82 % lidí při hře komunikuje po zprávách na mobilním telefonu, 61 % poslouchá hudbu a 49 % sleduje herní živé streamy, videa a navštěvuje webové stránky. HP na toto zareagovalo a vybavilo model OMEN X 2S o druhou obrazovku v podobě šestipalcového dotykového displeje s rozlišením 1 080p, který umožňuje hráčům komunikovat přímo při hře s přáteli na WeChat a WhatsApp, vybírat hudbu na Spotify a sledovat Twitch a YouTube. Druhý displej může sloužit i pro ovládání softwaru OMEN Command Center.

Sledování videa na obrazovce při hraní, poslech hudby na Spotify nebo komunikace s přáteli během hraní již není vykoupeno nutností neustále vyskakovat z herního okna pomocí klávesových zkratek.  Díky podpoře funkce zrcadlení obrazovky v reálném čase, která umožňuje vybrat a zvětšit část hlavní obrazovky na druhé obrazovce, včetně zkopírování mapové části závodní hry, centruje model OMEN X 2S vidění hráče a pohyb jeho hlavy je tak více vertikální než horizontální.

Notebook je vysoký 20 mm tenký, má celokovovou konstrukci a je prvním patnáctipalcovým herním modelem na světě, v jehož chladícím systému Thermal Grizzly Conductonaut kolují tekuté kovy. Výsledkem je systém odvodu tepla s desetinásobně vyšší tepelnou vodivostí oproti silikonové teplovodivé pastě, až o 28 % vyšší snímková frekvence (FPS) oproti tradiční pastě při testování v Apex Legends a o 8,5 % rychlejší doba odezvy v testu Blender Benchmark.

Snaha o menší, chladnější a výkonnější zařízení se nevyhnula ani modelům OMEN 15 a OMEN 17. S 20% a 18% snížením výšky profilu oproti předchozím verzím se tyto modely nabízejí v zeštíhleném provedení 20 mm a 27 mm.

Všechny tři notebooky jsou vybaveny technologií OMEN Tempest s modernizovaným tepelným řešením poháněným 12V ventilátorem, který využívá třístranného odvětrávání s pětisměrným prouděním vzduchu.

Potřebný herní výkon dodávají grafické čipy až NVIDIA GeForce RTX 2080 v případě OMEN 17 a varianta Max-Q u modelů OMEN X 2S a OMEN 15. Podpora NVIDIA G-SYNC je standardní specifikací modelu OMEN X 2S a volitelně je dostupná i u modelů OMEN 15 a OMEN 17. To vše v kombinaci s mobilními procesory Intel Core i9 deváté generace s až 5GHz Turbo módem, osmi jádry, 16 vlákny a až 32 GB RAM. Výbavu může tvořit i Solid State Storage disk Intel Optane Memory H10.

Nová technologie Intel Wi-Fi 6 (802.11ax) určená pro podporu gigabitových rychlostí zrychluje hraní v bezdrátovém režimu díky až třikrát vyšší přenosové rychlosti, než má Wi-Fi 5 (802.11ac). Další výhodou je displej splňující požadavky standardu Esports s obnovovací frekvencí 240 Hz a rozlišením 1 080p.

Update softwaru OMEN Command Center

OMEN Command Center se od svého vzniku vyvinul jako softwarové řešení pro správu a zlepšování herního hardwaru. Vývoj pokračuje se dvěma updaty pro všechny tři nové modely notebooků OMEN. Funkce Performance Control ovládá otáčky ventilátoru pro optimální chlazení nebo výkon na základě zvoleného nastavení. Nová funkce OMEN Dynamic Power řídí výkon procesoru a GPU na základě toho, co hra v daném okamžiku využívá k maximalizaci FPS.

Ceny a dostupnost

  • OMEN X 2S Laptop bude v České republice dostupný od poloviny června za cenu 74 990 Kč.
  • OMEN 17 Laptop bude v České republice k dostání od konce června za cenu od 37 990 Kč.
  • OMEN 15 Laptop bude v České republice v prodeji od konce června za cenu od 44 990 Kč.
Štítky: 
Notebooky, Gaming, HP Inc.

Podobné články

Samsung má nové notebooky s QLED displeji a bezdrátovým nabíjením

4. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Notebooky Samsung Galaxy Book Flex a Galaxy Book Ion jsou snadno přenosné a cílí na náročné uživatele. Vedle svého moderního provedení zaujmou i vlastnostmi, jako jsou QLED obrazovky nebo bezdrátové sdílení energie Wireless PowerShare, které umožňuje v oblasti touchpadu dobíjet chytré telefony a další elektroniku. Čtěte více

Dynabook nabídne „Windows Secured-core“. Co to je?

28. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: dynabook)
Nová třída počítačů Windows 10 Secured-core je navržena tak, že hluboce propojuje hardware se softwarem a obsahuje nejpokročilejší procesory, které odolávají současným i budoucím kybernetickým hrozbám. Čtěte více

IDC: Prodej počítačů navzdory očekáváním ve 3. čtvrtletí rostl

24. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej stolních počítačů, notebooků a pracovních stanic během třetího čtvrtletí letošního roku podle IDC meziročně vzrostl o tři procenta na 70,4 milionu zařízení. Za nárůstem prodeje stála kromě silné firemní poptávky také napjatá americko-čínská situace. Čtěte více

HP: notebook Spectre x360 13

19. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP inc)
Společnost HP Inc. představila novou generaci osobních počítačů Spectre x360 13. Důraz je zde kladen převážně na zpracování, design, výkon, mobilitu i posílené bezpečnostní funkce. Čtěte více