HP představilo novinky s Windows 11

7. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP )
Společnost HP Inc. představila svá nejnovější zařízení určená pro uživatele požadující technologie, které jim umožní snadno přecházet od využití svého zařízení k práci, tvůrčí činnosti, zábavě a ke spolupráci bez ohledu na to, kde se právě nacházejí.

Spotřebitelé požadují technologie, které jim umožní zůstat ve spojení bez ohledu na místo, kde se právě nacházejí, a které jim dovolí plynule přecházet mezi různými způsoby použití – ať už jde o práci, tvůrčí činnost, zábavu či o spolupráci s ostatními.

Notebook HP Spectre x360, který je k dispozici v provedení nocturne blue s nebesky modrými akcenty nebo ve variantě nightfall black se světle mosaznými akcenty, reprezentuje počítač, na kterém lze snadno sledovat obsah, spolupracovat i tvořit a zůstat v kontaktu s lidmi.

Jeho výbava zahrnuje:

 • Inteligentní kameru s rozlišením 5 Mpx, která je odpovědí na skutečnost, že nedílnou součástí nového normálu se staly videohovory. Kamera umožňuje snadné přihlášení pomocí funkce Windows Hello, disponuje fyzickou spouští, ovládanou klávesovou zkratkou, a v případě její aktivace informuje o své činnosti, čímž zvyšuje celkovou úroveň zabezpečení.
 • Funkci HP GlamCam, která zkvalitňuje celkový zážitek z videohovorů. Aktivací režimu Beauty mohou uživatelé upravit vzhled pleti, zubů i očí. Funkce Auto Frame poskytuje možnost udělat si v průběhu videohovoru přestávku a poodejít od počítače. Funkce Lighting Correction pro korekci osvětlení se dokáže vypořádat s náročnými světelnými podmínkami a zajistí ideální osvětlení tváře, i pokud s počítačem v průběhu videohovoru vyjdete z pracovny ven na terasu. Pokud se uživatel podívá jinam, obrazovka ztmavne, aby se šetřila energie, a pokud se někdo postaví za uživatele, obraz na obrazovce se rozostří. Počítač také zobrazuje upozornění s doporučeními ohledně zdravého životního stylu včetně informace o čase, který jste strávili před obrazovkou, a vzdálenosti, z níž obrazovku sledujete.
 • Displej s poměrem stran 16:10, který je k dostupný i ve verzi OLED a s rozlišením až UHD, vybavený technologií VESA True Black HDR a poskytující 100% kalibraci barev.
 • Čtyři nově navržené reproduktory, poskytující vyšší hlasitost a vyváženější výšky. Funkce AI Noise Removal navíc odfiltruje jakýkoli hluk v pozadí.
 • Platformu Intel Evo, procesor Intel Core i7 11. generace, grafiku NVIDIA GeForce RTX 3050, Wi-Fi ve verzi až 6E s funkcí Network Booster, Bluetooth 5.2 a baterie s výdrží až 17 hodin.

Jde o první spotřebitelský notebook HP, vyrobený z recyklovaného hliníku zpracovaného technologií CNC. K menšímu dopadu na životní prostředí přispívá také klávesnice, rámečky a reproduktorová skříň vyrobené z plastů, které by jinak skončily v oceánech, a obal z nasávané kartonáže. Notebook splňuje také požadavky programu EPEAT Gold a ENERGY STAR.

HP ENVY All-in-One pro pracovníky v tvůrčích profesích

Stolní počítač HP ENVY 34 All-in-One se dokáže díky 34" výškově nastavitelnému displeji ergonomicky přizpůsobit různým činnostem. Díky velké pracovní ploše s poměrem stran 21:9 je navíc vhodný pro zobrazení více oken současně, s čímž pomůže nová funkce Snap Layouts v systému Windows 11.

Mezi klíčové vlastnosti novinky patří:

 • 34" displej s rozlišením 5K opatřený antireflexním povrchem. O věrné barevné podání se postará kalibrace barev již z výroby a barevný gamut pokrývající 98 % prostoru DCI-P3.
 • Odnímatelná kamera na magnetické úchyty s 16Mpx rozlišením, kterou lze snadno posouvat po stranách displeje a přizpůsobit ji tím potřebám spolupráce s ostatními.
 • Až osmijádrový procesor Intel Core i9 11. generace řady S a grafika NVIDIA GeForce RTX 3080.
 • Vestavěný napájecí zdroj, pokročilý systém chlazení, bezdrátová nabíjecí podložka ve stojanu a široká nabídka portů včetně Thunderbolt 4.

Společník pro hybridní život

Tablet HP 11 (s úhlopříčkou obrazovky 11")je tenké a lehké zařízení optimalizované pro dotykové ovládání a práci na cestách. Zařízení zaujme otočnou kamerou s rozlišením 13 Mpx, která umožňuje během okamžiku přejít z režimu selfie do režimu širokoúhlého záběru. Tablet s operačním systémem Windows 11 umožňuje využívat funkci Snap Layouts v režimu na šířku i na výšku, k čemuž slouží vestavěný stojánek. Nejen při práci může přijít vhod také volitelná odnímatelná klávesnice s magnetickými úchyty, kterou lze používat v režimu na výšku i na šířku, nebo speciální dobíjecí dotykové pero s podporou funkce Windows Ink.

Ceny a dostupnost 

 • Notebook Spectre 15 x360 bude v České republice v prodeji od listopadu za ceny od 49 990 Kč. 
 • Počítač ENVY 34 All-in-One bude bude v České republice v prodeji od prosince za ceny od 69 990 Kč. 
 • Tablet PC HP 11 bude v České republice v prodeji od ledna 2022 za ceny od 17 990 Kč. 
Obrazová galerie:

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Asus: all-in-one počítač ExpertCenter AiO E5

19. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Nový počítač Asus ExpertCenter E5 AiO je k dispozici ve dvou velikostech, cílí na firemní klientelu a nabízí řadu moderních funkcí a vlastností včetně duálního displeje. Čtěte více

Novinky od Applu zaujmou barvami i výkonem

21. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Apple)
Apple na své první letošní „představovací“ akci uvedl celou řadu novinek. Z našeho pohledu bude mezi nejzajímavější patřit nová generace „profesionálního“ tabletu Apple iPad Pro osazená stejnými čipy M1, jako nejnovější Apple počítače, a kompletně přepracovaný iMac. Čtěte více

Prodej PC v regionu EMEA dále poroste

5. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej osobních počítačů, notebooků a pracovních stanic v regionu EMEA čeká podle IDC kvůli pokračujícím lockdownům v prvním čtvrtletí letošního roku rekordní meziroční nárůst o 39,1 %. Za celý rok 2021 by se pak ve sledovaném regionu mohlo podle prognózy IDC prodat přes 96 milionů PC (meziročně o 16 % více). Čtěte více
Lenovo IdeaPad 5G

Spotřebitelské novinky Lenovo zaujmou podporou 5G i dalšími inovacemi

12. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila kolekci zařízení pro domácnosti, které se dostanou na trh v následujících měsících. Zákazníci se mohou těšit na nový desktop, hned několik notebooků, ale např. i na nové monitory či tablety. Kromě podpory mobilních sítí páté generace si výrobce přichystal i řadu dalších zajímavých inovací. Čtěte více