HP představilo nové tiskárny a počítače pro malé a střední firmy

16. 9. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP)
Společnost HP představila nové stolní a all-in-one počítače a notebooky řady Pro 400 spolu s tiskárnami a multifunkčními tiskárnami LaserJet 400. Svými vlastnostmi novinky cílí především na zákazníky z malých a středně velkých firem.
Notebooky HP ProBook 400

Nedávný průzkum společnosti HP, kterého se zúčastnilo 750 IT ředitelů a řídících pracovníků firem, ukázal hlavní technologické problémy, jimž malé a střední firmy čelí: nalezení nových způsobů zvýšení produktivity, vyřešení bezpečnostních hrozeb a optimalizaci výdajů na IT. Nové tiskárny a počítače řady HP Pro 400 jsou navrženy tak, aby tyto požadavky splnily.

„Dle našich zákazníků patří k největším výzvám, které ovlivňují zabezpečení a produktivitu jejich firmy, omezené rozpočty na IT,” řekl Enrique Lores, výkonný ředitel společnosti HP pro oblast Evropy, Blízkého Východu a Afriky. „HP zákazníkům nabízí podporu a přístup k profesionálním řešením, jako jsou počítače řady HP Pro a tiskárny. Poskytnou firmám funkce, které potřebují, za cenu, kterou si mohou dovolit.”

Nové modely nabízejí výkon i zabezpečení

Jako každý podnik, i malé a střední firmy čelí rychle se rozvíjejícímu prostředí, ve kterém technologie slouží jako konkurenční výhoda. Postupně se stírá hranice mezi prací a osobním životem, firmy jsou nuceny přilákat a udržet si přibývající zaměstnance z internetové generace a umožnit jim mobilnější styl práce. Malé a střední firmy potřebují technologii navrženou pro moderní podniky, která lehce propojí zařízení a zajistí spolupráci mezi zaměstnanci – to vše bez kabelů nebo speciálního vybavení.

Řada stolních počítačů, notebooků a all-in-one počítačů HP Pro nabízí malým a středním firmám cenově dostupnou technologii, v novém designu inspirovaném spotřebitelskými produkty, který si mladá generace žádá. Zařízení prošla procesem HP Total Test, který zahrnuje více než 120 000 hodin testování, aby se zajistilo, že obstojí v zátěži pracovního a domácího použití.

Počítače řady Pro obsahují vestavěné bezpečnostní funkce s možností správy, které zajistí malým a středním podnikům pocit klidu při ochraně kritických firemních dat a zařízení. HP BIOSphere nabízí ochranu firmwaru zařízení na úrovni BIOSu během startu systému a aktualizací BIOSu. HP Client Security poskytuje vícefaktorové ověření a šifrování pevného disku k uchování dat v bezpečí. Všechna zařízení jsou k dispozici s Windows 10, které kromě nejnovějších technologií nabízejí další bezpečnostní vrstvu.

Řada notebooků HP ProBook 400 G3 nabízí tenké, lehké a odolné notebooky s úhlopříčkami 13”, 14”, 15” a 17” s vestavěnými bezpečnostními funkcemi, jako je HP BIOSphere, TPM a volitelná čtečka otisků prstů. Model HP ProBook 440 G3 je nyní až o 17 procent tenčí a o 12 procent lehčí než předchozí generace, což je důležité pro uživatele, kteří jsou stále na cestách. Řada HP ProBook 400 obsahuje šestou generaci procesorů Intel Core nebo nejnovější APU AMD řady A šesté generace. Dále nabízí vybroušený povrch Gravity Black příjemný na dotyk, hliníkem vyztuženou plochu s klávesnicí a klávesnici HP Premium Keyboard odolnou proti polití. Notebooky nabízejí široký výběr konfigurovatelných funkcí k dalšímu usnadnění práce. Volitelně je k dispozici Full HD displej, dotykový displej a baterie s dlouhou životností.

Jak all-in-one počítače HP ProOne 400 G2 AiO, tak i řada HP ProDesk 400 využívá šestou generaci procesorů Intel Core. All-in-one HP ProOne 400 G2 AiO byl kompletně přepracován, aby malým a středním podnikům nabídl prostorovou variabilitu díky minimalistickému a stylovému designu. Ten obsahuje jako první u profesionálních počítačů all-in-one od HP i barevné zadní kryty, vestavěný systém na uspořádání kabelů a množství nových možností umístění díky nastavitelnému a ohebnému podstavci, který lze naklopit až do zcela vodorovné polohy. Uživatelé si tak mohou vybrat úhel, který jim nejlépe vyhovuje pro práci na vlastním stole, ve skupině nebo při prezentaci. HP ProOne 400 s úhlopříčkou obrazovky 20 palců také využívá funkce Windows 10 jako je Cortana  a spolupráci pomáhá nástroj HP Noise Reduction Software, integrovaná megapixelová webkamera HD Webcam a volitelný kapacitní desetibodový dotykový panel bez ohraničení.

Řada HP ProDesk 400 přichází v široké škále velikostí včetně provedení ultra-small form factor, small form factor nebo microtower, vše optimalizováno pro cenovou dostupnost i výkon.HP ProDesk 400 G2 Desktop Mini nabízí kompletní ekosystém připojení, fyzického zabezpečení a umístění zařízení. Stolní počítač se vejde pod stůl nebo za monitor a obsahuje sériový port, VGA a DisplayPort a také paměť DDR4 RAM. Platforma HP ProDesk 400 G3 Microtower nabízí nejvyšší výkon, rozšiřitelnost a kvalitu ze všech stolních řešení pro malé a střední firmy od HP.

Nové tiskárny a multifunkce

Nové tiskárny a multifunkční zařízení řady HP LaserJet 400 poskytují firmám rychlost a efektivitu díky nejrychlejšímu vytištění první strany, nejrychlejšímu oboustrannému tisku a nejnižší spotřebě energie ve své třídě. Společnost HP pokračuje ve snaze pomoci zákazníkům zabezpečit své tiskové prostředí od startu systému až po jeho vypnutí; například zahrnutím vestavěných bezpečnostních funkcí do řady Pro, jako je úložiště tiskových úloh s technologií PIN Printing. Nové tiskárny jsou vhodné pro malé pracovní skupiny o třech až deseti uživatelích, kteří tisknou maximálně 4 000 stránek za měsíc. Jde o následující modely:

Řada HP LaserJet Pro M402 je černobílá tiskárna, která je použitelná v kompaktních pracovních prostorech a je energeticky nejšetrnější tiskárnou ve své třídě.

Řada HP Color LaserJet Pro M452 přináší rychlý a ve své třídě nejlepší barevný tisk s až o 48 % rychlejším vytištěním první strany než její předchůdce.

Řada HP LaserJet Pro MFP M426 nabízí černobílý tisk v multifunkční tiskárně s oboustranným skenováním a podporou práce s dokumenty včetně skenování do emailu, do složky, na USB a cloudové funkce. Zařízení nabízí až o 100 % rychlejší oboustranný tisk než jeho předchůdce.

Řada HP Color LaserJet Pro MFP M477 nabízí oboustranné skenování a podporu práce s dokumenty včetně skenování do emailu, do složky, na USB a cloudové funkce. I tato řada disponuje nejrychlejším tiskem ve své třídě, kdy nabízí až o 140 % rychlejší oboustranný tisk a o 46 % rychlejší vytištění první strany než její předchůdce.

HP Color LaserJet Pro MFP M274n je verze 3 v 1 tiskárny M277n, která byla uvedena na trh v dubnu 2015. Díky tisku, kopírování a skenování je HP Color LaserJet Pro MFP M274n nejmenší barevnou laserovou multifunkční tiskárnou ve své třídě a umožňuje efektivnější práci týmu díky množství funkcí pro vyšší produktivitu.

Pro zákazníky, kteří chtějí u svých zaměstnanců dosáhnout mobilní produktivity, podporují nové tiskárny řady 400 několik řešení mobilního tisku včetně bezdrátového tisku Direct Wireless a tisku Touch-to-Print z mobilního zařízení s podporou NFC, stejně jako tisku z cloudu díky technologii HP JetAdvantage Private Print.

Pro zákazníky, kteří potřebují černobílý tisk, vylepšuje HP originální tonerové kazety technologií JetIntelligence přidáním černého toneru.

Pro nejmenší firmy a domácí kanceláře, které tisknou maximálně 50 stránek za měsíc, oznámila společnost HP nedávno rozšíření svých zařízení s technologií Instant Ink, včetně tiskárny HP OfficeJet 4650 All-in-One. Služba výměny inkoustu společnosti HP nabízí zákazníkům s omezenou potřebou tisku cenově dostupný a snadný způsob, jak se vyhnout tomu, aby inkoust došel.

Ceny a dostupnost

 • Řada HP ProBook 400 by měla být dostupná v regionu EMEA v říjnu s cenami od 10 892 Kč.
 • ŘadaHP ProDesk 400 by měla být dostupná v regionu EMEA v listopadu s cenami od
  11 172 Kč. Počítač HP ProDesk 400 Small Form Factor by měl být dostupný počátkem roku 2016 s cenou od 10 892 Kč.
 • Počítač All-in-One HP ProOne 400 AiO by měl být dostupný v regionu EMEA v listopadu s cenou od 12 852 Kč.
 • Řada HP LaserJet Pro M402 by měla být dostupná v regionu EMEA v říjnu s cenami od 6 799 Kč.
 • Řada HP Color LaserJet Pro M452 by měla být dostupná v říjnu s cenami od 8 099 Kč.
 • Řada HP LaserJet Pro MFP M426 by měla být dostupná v říjnu s cenami od 10 599 Kč.
 • Řada HP Color LaserJet Pro MFP M477 by měla být dostupná v říjnu s cenami od
  11 399 Kč.
 • Multifunkční tiskárna HP Color LaserJet Pro MFP M274n by měla být dostupná v říjnu s cenami od 8 099 Kč.

Podobné články

Dynabook: notebook Portégé X40-J

22. 7. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Dynabook)
Dynabook Europe představil na našem trhu první modely notebooku nejvyšší řady Portégé X40-J. Jak je u řady Portégé zvykem, jedná se o přenosný počítač navržený pro profesionální firemní využití, vestavěný do lehkého, ale velmi pevného pouzdra z hořčíkové slitiny. Čtěte více

Prodej PC ve 2. čtvrtletí roku 2021 vzrostl o 4,6 %

19. 7. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Gartner)
Podle předběžných výsledků společnosti Gartner dosáhly celosvětové dodávky osobních počítačů ve druhém čtvrtletí roku 2021 celkem 71,6 milionu kusů, což představuje nárůst o 4,6 % oproti druhému čtvrtletí roku 2020. Tempo růstu se zpomalilo a bylo omezeno dopadem přetrvávajícího nedostatku polovodičů. Čtěte více

HP: Pavilion Aero

15. 7. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. představila svůj nejlehčí spotřebitelský notebook HP Pavilion Aero 13. Tento model, jehož hmotnost začíná na méně než jednom kilogramu, přináší prvotřídní design se schopností bavit, propojovat a být produktivní. Čtěte více

Lenovo: chromebooky IdeaPad 5i a IdeaPad Flex 5i

11. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila novou řadu cenově dostupných zařízení pro moderní domácí kancelář či domácí učebnu v podobě stylového chromebooku IdeaPad 5i (14") a všestrannější varianty IdeaPad Flex 5i (13") 2v1. Čtěte více