HP posílilo (možnosti) zabezpečení osobních počítačů

31. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Nová bezpečnostní řešení společnosti HP poskytují podnikům a jejich zaměstnancům pracujícím z domova kompletní ochranu před hrozbami. Mezi nově nabízené produkty patří HP Pro Security Edition, HP Proactive Security a HP Sure Click Enterprise, které se liší množstvím zahrnutých funkcí.

Vzhledem k postupnému nárůstu počtu zaměstnanců pracujících na dálku je důležité si uvědomit zvýšená rizika práce z domova. Bylo zjištěno, že více než 80 % routerů používaných pro práci z domova je vystaveno možnému kybernetickému útoku. Významné riziko představují pro podniky i e-maily, neboť zdrojem více než 90 % infekcí jsou e-mailové přílohy, přičemž 96 % útoků je odhaleno se zpožděním až několika měsíců.

HP Pro Security pro malé a střední podniky

Společnost HP rozšiřuje svoji sadu řešení pro zabezpečení osobních počítačů využívající ochranu na úrovni hardwaru, a zaměřuje se na uživatelsky nenáročné, jednoduché a robustní zabezpečení firemních systémů pro malé a střední podniky. HP Pro Security Edition je řešení pro zabezpečení koncových zařízení určené pro osobní počítače s operačním systémem Windows 10, které využívá izolaci aplikací a algoritmy hlubokého učení a nabízí zabezpečení firemních systémů. Sada produktů zahrnuje HP Sure Sense Pro, což je řešení zajišťující ochranu založenou na hlubokém učení s využitím AI, a HP Sure Click Pro poskytující ochranu spočívající v izolaci prohlížeče, souborů a aplikací.

Pokročilé verze aplikací HP Sure Click a HP Sure Sense se navzájem doplňují a využívají cloudu zajišťujícího hluboké učení, který je neustále připojen a aktualizuje software, izoluje hrozby a monitoruje stav aplikací. Vytvářejí uzavřenou smyčku poskytující ochranu proti celé řadě hrozeb šířících se různými cestami, které využívají různé druhy malwaru. Toto komplexní bezpečnostní řešení chrání před hrozbami, zaměřuje se na všechny známé i neznámé kybernetické útoky a bojuje proti hrozbám, jež tradiční antivirová řešení nezachytí.

Spravovaná bezpečnostní služba pro středně velké podniky

HP Proactive Security je spravovaná služba, která se soustřeďuje v první řadě na ochranu, pomáhá malým a středním podnikům bránit se před kybernetickými útoky bez nutnosti změny chování uživatelů nebo zvýšení pracovní zátěže IT oddělení. Služba poskytuje pokročilou ochranu, jejíž monitorování i správu zajišťují zkušení odborníci HP na kybernetickou bezpečnost. Firemní data a zařízení jsou zabezpečena několika vrstvami proaktivní ochrany, které k ochraně koncových zařízení a ke snížení rizika využívají technologie hlubokého učení a izolace.

Toto řešení v podobě spravované služby poskytuje ucelený přehled o stavu ochrany zařízení a podrobné údaje ohledně pokusů o útok a o zablokovaných útocích, zaznamenaných analytickým nástrojem HP TechPulse, které jsou přístupné prostřednictvím jednoduchého řídicího panelu, a poskytuje podnikům pocit klidu a bezpečí a vzdáleným zaměstnanců možnost bezpečně pracovat odkudkoli.

Velké firmy a instituce

HP Sure Click Enterprise je řešení k zabezpečení koncových zařízení izolací aplikací a hrozeb určené pro podniky i veřejnou správu, které chrání koncová firemní zařízení i před těmi nejsofistikovanějšími útočníky a zároveň poskytuje bezpečnostním týmům v reálném čase podrobné informace o hrozbách. Řešení umožňuje zákazníkům poskytovat ochranu systému za běhu pomocí izolace jednotlivých probíhajících úloh a využití dočasných virtuálních strojů, čímž chrání všechny uživatele v síti i mimo ni před narušeními a jednotlivými fázemi útoku, jako jsou perzistence, boční pohyb (lateral movement) či exfiltrace dat.

HP Sure Click Enterprise podporuje všechna zařízení s OS Windows 8 a 10, což snižuje složitost a současně zvyšuje celkovou úroveň ochrany vůči stále rostoucímu počtu cílených a destruktivních útoků. Poskytuje také další funkce včetně ochrany přihlašovacích údajů uživatelů před phishingovými útoky a automatizovanou analýzu hrozeb pomocí cloudu. Řešení podporuje plošné nasazení se sofistikovanou správou zásad a řízením bezpečnostních hrozeb, a to buď prostřednictvím serveru přímo na místě, nebo prostřednictvím cloudové hostované služby HP s akreditací ISO 27001/SOC2 typu II.

HP Sure Click Pro ke stažení zdarma

Společnost HP podporuje dnešní pracovníky tím, že maximalizuje počítačovou bezpečnost, zejména na straně zákazníků a koncových uživatelů pracujících z domova. HP bude do 30. září 2020 bezplatně nabízet produkt HP Sure Click Pro, který pomáhá chránit uživatele před bezpečnostními hrozbami, šířícími se prostřednictvím internetových stránek, e-mailových zpráv a dokumentů. HP Sure Click Pro představuje rozšíření stávajícího produktu HP Sure Click o další funkce, jako je například úprava dokumentů Word a Excel v izolovaném kontejneru. Tato nabídka bude k dispozici na všech počítačích společnosti HP i jiných výrobců s OS Windows 10.

Dostupnost

  • Očekává se, že HP Pro Security Edition bude k dispozici na vybraných počítačích HP Elite zakoupených v létě 2020.
  • HP Proactive Security je nyní k dispozici vybraným zákazníkům v pilotních projektech a očekává se, že všeobecně bude k dispozici v dubnu 2020.
  • Očekává se, že HP Sure Click Enterprise bude k dispozici v květnu 2020.
  • Produkt HP Sure Click Pro bude nabízen zdarma ke stažení do zařízení společnosti HP i jiných výrobců až do 30. září 2020.
Štítky: 

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Tři čtvrtiny Čechů již chtěly z internetu odstranit své osobní údaje

2. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Nový průzkum společnosti Kaspersky ukázal, že čeští uživatelé chtějí mít větší kontrolu nad svým soukromím na internetu a lépe své údaje chránit. Podle reportu „Ochrana digitálního soukromí“ si stále více zákazníků uvědomuje, kde všude jsou jejich osobní data dostupná online. Čtěte více

GFI Unlimited uvádí nabídku kompletního zabezpečení práce na dálku pro SMB firmy

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích GFI Software představil nabídku cenově dostupného komplexního řešení IT bezpečnosti a spolupráce pro SMB firmy. Prostřednictvím licenčního modelu GFI Unlimited mohou nyní firmy získat kompletní sadu aplikací za méně než 40 USD na rok a uživatele. Čtěte více

Firmy i státní instituce se potýkají s tisícovkami škodlivých emailových zpráv denně

28. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: České Radiokomunikace)
S masivním nárůstem práce z domova je infrastruktura společností vystavena odlišným bezpečnostním rizikům, než kterým čelí obvykle. Útočníci do firemních infrastruktur pronikají prostřednictvím zneužití lidského faktoru. Středně velká společnost přitom podle Českých Radiokomunikací čelí několika tisícům e-mailům se škodlivým obsahem denně. Čtěte více

Evropští IT prodejci generují z řízených služeb již čtvrtinu svého obratu

27. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: SolarWinds MSP)
Podle průzkumu společnosti průzkumu SolarWinds MSP 2019 Trends in Managed Services průměrný IT prodejce v Evropě generuje již čtvrtinu svého obratu z řízených služeb. Průzkum tak potvrdil další nárůst podílu IT služeb s pravidelným příjmem na úkor tradičního obchodního modelu, kdy se jednorázově platí za odstranění problémů s IT infrastrukturou. Čtěte více