HP | Poly představilo nová řešení s funkcemi využívajícími umělou inteligenci

12. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost Poly představila nová videokonferenční řešení se softwarem využívajícím umělou inteligenci. K novinkám patří např. univerzální videokonferenční zařízení Poly Studio X52, headset Poly Voyager Surround 80 UC s certifikací Microsoft Open Office nebo aktualizace Poly Video OS 4.1 s technologiemi Poly DirectorAI Perimeter a Sound Reflection Reduction.
Poly Studio X52

V době, kdy se do kanceláří vrací stále více lidí, je třeba vylepšit kvalitu virtuálních schůzek, probíhajících ve středně velkých zasedacích místnostech. A právě o to se stará Poly Studio X52. Toto zařízení typu „vše v jednom“ využívá chytrou kameru s technologií Poly DirectorAI, která nabízí automatické režimy záběru – na skupinu, řečníka nebo osobu. 20Mpx kamera s rozlišením obrazu 4K zaručí, že je každý z účastníků zřetelně vidět, a dokáže bez zkreslení zachytit také nejvzdálenější kouty konferenční místnosti. Aktualizace softwaru využívajícího umělou inteligenci pro skupinové snímání a snímání řečníka zahrnují novou funkci Poly DirectorAI Perimeter a další vylepšení zvuku. Poly Studio X52 je certifikované pro aplikace Google Meet, Microsoft Teams a Zoom a čeká se na certifikaci pro nativní podporu aplikací BlueJeans by Verizon, GoTo a RingCentral.

Operační systém Poly Video poskytuje jednotné prostředí pro všechna videokonferenční zařízení Poly. Nejnovější aktualizace Poly Video OS 4.1 přináší nové funkce a vylepšení, díky nimž se lze v průběhu schůzky lépe soustředit na účastníky a probíraná témata:

 • Technologie Poly DirectorAI Perimeter Pro zajišťuje přesné snímání účastníků při použití v zasedacích místnostech s prosklenými stěnami. Správci IT mohou zadat rozměry místnosti, což technologii založené na umělé inteligenci umožní přesně definovat parametry zobrazení a vyvarovat se zachycení obličejů osob, které se schůzky neúčastní a jsou vidět skrze skleněné stěny nebo okna. Vylepšení zaměřená na čistotu zvuku navíc minimalizují dozvuky a ozvěny způsobené skleněnými a tvrdými povrchy.
 • Pro větší flexibilitu v konferenčních prostorách lze nyní chytrou kameru Poly Studio E70 pomocí standardního ethernetového kabelu připojit přímo k modulárnímu systému Poly G7500. Pro uživatele to znamená, že získávají možnost flexibilně a jednoduše instalovat a konfigurovat videokonferenční zařízení s nižšími náklady, protože kabel může napájet kameru Studio E70 a lze jej natáhnout až na vzdálenost 100 metrů.
 • Dotykový ovládací panel Poly TC10 nyní podporuje ovládání pro Microsoft Teams Rooms v systému Android. Navíc nabízí funkce pro plánování využití místností v Microsoft Teams, a poskytuje tak lepší přehled o jejich dostupnosti; umožňuje také jejich rezervaci. Ovládací panel TC10 je nyní certifikovaný pro Microsoft Teams.

Řešení Poly pro velké místnosti

 • Modulární videokonferenční systém Poly G7500 a sada Shure Microflex zajišťují bezproblémové využití zařízení od více dodavatelů ve velkých konferenčních prostorách. Byly společně certifikovány pro Microsoft Teams Rooms na platformě Android. Zákazníci mají tedy nyní možnost využít testované a certifikované řešení od různých dodavatelů, které integruje video, výpočetní a zvukové řešení DSP a zajišťuje optimální funkčnost Microsoft Teams Rooms.
 • Poly Studio E70 a konferenční počítače HP Mini mají certifikaci pro použití v kombinaci s aplikací Zoom ve velkých konferenčních sálech a poskytují zákazníkům kompletní inteligentní řešení pro Zoom Rooms v systému Windows. Kombinace dvou kamerových senzorů a procesoru Intel Core i7 12. generace umožňuje využití funkcí Zoom Room včetně řešení Zoom Intelligent Director, a zajišťuje tak srovnatelně kvalitní účast pro ty, kdo jsou přítomni osobně, i pro ty, kteří se připojují na dálku.

Zásadní je být dobře slyšet

Sluchátka Poly Voyager Surround 80 UC umožňují zaměstnancům lépe se soustředit při práci. Jde o první headset bez mikrofonového raménka, jenž díky svému fungování i v hlučném prostředí získal certifikaci pro Microsoft Teams Open Office. Se sluchátky Poly Voyager Surround 80 UC mohou zaměstnanci pracovat tam, kde chtějí, a díky bohatému a plnému zvuku a adaptivnímu ANC být také výborně slyšet. Profesionální headset s podporou Bluetooth má elegantní design zaručující naprosté pohodlí, zejména vlivem měkkých náušníků a nastavitelného hlavového mostu.

Na jedno nabití vydrží až 21 hodin hovoru. Pohodlné ovládací prvky přímo na sluchátkách a inteligentní senzory pro automatické přijímání hovorů zajišťují, že uživatelé mají jednoduše vše pod kontrolou.

Správa IT – Poly Lens

Řešení Poly Lens pro vzdálenou správu zařízení poskytuje lepší přehled a detailnější informace o technickém vybavení jednotlivých pracovišť ve firmě. Umožňuje správcům IT zlepšovat pracovní prostředí v kancelářích a přizpůsobit pracovní prostory novým trendům v jejich využití. Dává jim možnost vzdáleně monitorovat zařízení Poly a řešit zjištěné problémy a učinit jedinečně efektivní správu jednotlivých zařízení v rámci jednotné platformy.

Značka Poly rozšířila okruh partnerů, jejichž produkty jsou integrovány prostřednictvím API, o společnosti Ubiqisense a Vyopta. Zákazníci využívající platformu Poly Lens jejím prostřednictvím mohou detailně spravovat i Poly Studio X30 a Studio X50.

 • Ubiqisense poskytuje podrobné a prakticky využitelné informace o obsazenosti místností, způsobech jejich využití a míře využití jednotlivých pater, zasedacích místností, open space prostor a sdílených pracovních stolů.
 • Vyopta poskytuje informace o využití prostor, umožňuje monitorovat zařízení pro komunikaci, řešit případné technické problémy. Poskytuje také analytické informace k průběhu schůzek a k jejich kvalitě.

Ceny a dostupnost

 • Poly Studio X52 bude k dispozici od poloviny července za 5 161,95 USD;
 • Poly Video OS 4.1 bude dostupný v řadě videokonferenčních zařízení Poly Studio X a v modulárních systémech Poly G7500 koncem léta;
 • Poly Studio E70 se softwarem Zoom Intelligent Director pro Windows by mělo být dostupné v říjnu 2023;
 • Poly Voyager Surround 80 bude dostupný v srpnu za 459,95 USD.

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Cisco: Bezpečnost, sítě, monitoring i schůzky pod taktovkou AI

11. 3. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Cisco systems)
Spotřebitelé jsou denně ve spojení s umělou inteligencí nejen v podobě jazykových konverzačních modelů, ale desetitisíců aplikací v mobilech či noteboocích. Podle Cisca, jedné z největších technologických společností světa, je ale současně s tím třeba fenoménu AI přizpůsobit kompletní firemní IT infrastrukturu. I proto je AI společným jmenovatelem inovací, které Cisco odhalilo na technologické konferenci Cisco Live. Čtěte více

Avonic představil profesionální kamery pro videokonference, vzdělávání a zdravotnictví

4. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Audiopro)
Holandský výrobce kamer Avonic vyvíjí své výrobky tak, aby se dokázaly přizpůsobit různým technologiím. Jejich předností je kompatibilita s mnoha konferenčními systémy a softwary. Jsou určeny pro dočasné nebo pevné instalace, nabízí využití v různých aplikacích vč. živých přenosů – prioritně pro videokonference, ale také v oblasti vzdělávání či zdravotnictví. Čtěte více

eD system se stal oficiálním distributorem značky Poly

22. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: eD system)
Distributor eD system rozšířil svou nabídku o kompletní portfolio značky Poly. Produkty specialisty na zařízení pro audio a video konference najdou zákazníci v eD SHOPu na českém i slovenském trhu. Čtěte více

TD SYNNEX v Evropě nabídne kompletní portfolio značky Poly

13. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TD Synnex)
TD SYNNEX uzavřela evropskou distribuční smlouvu se společností Poly. Její portfolio zahrnuje nejen širokou nabídku v oblasti headsetů, IP telefonů či kamer, ale především komplexní videokonferenční řešení pro individuální pracoviště i velké zasedací místnosti. Čtěte více