HP mění podobu pracovních setkání svým novým konferenčním PC

20. 3. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
HP Inc. představilo nová zařízení určená pro konferenční setkávání a spolupráci. HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 a také nový konferenční 4K monitor s 55palcovou úhlopříčkou jsou součástí rozšiřujícího se ekosystému konferenčních nástrojů HP určených pro moderní formy spolupráce.

Dnešní práce se odehrává na mnoha různých místech jak v kanceláři, tak i mimo ni a v moderních společnostech je až pětkrát větší pravděpodobnost, že budou mít prostor vyhrazený nejen pro samostatnou práci, ale i práci ve skupině. V příštích 12 měsících se očekává 34% nárůst menších zasedacích prostor, čímž vznikne 40 milionů konferenčních místností, ve kterých budou potřeba technologická řešení, jež by IT pracovníci mohli zprovoznit, zabezpečit a spravovat stejně snadno jako ostatní počítače a zároveň by odstranila běžné neduhy konferenčních hovorů – počínaje u jejich zdlouhavého nastavování, u starostí s adaptéry a kabely konče.

Moderní technologie orientované na sjednocenou komunikaci (Unified Communications) – řešení integrující hlas, video a data v reálném čase – jsou na vzestupu a HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 with Skype Room Systems (SRS) je odpovědí na volání firem a jejich pracovníků se specifickými požadavky. Počítač přináší kvalitní zvuk a video prostřednictvím Skype for Business, dostal ale i řadu dalších funkcí, které meetingy zjednoduší a odstraní nepříjemnosti, které byly dosud běžné.

Rychlejší připojování hovorů umožní volitelný Center of Room Control, což je 12,3palcová dotyková obrazovka, pomocí které lze ovládat konferenční hovory a zároveň má i HP Presence Sensor, který zaregistruje příchod člověka do místnosti a rovnou zahájí hovor. Ovladač má i 1,3m kabel pro snadný pohyb po místnosti, který mohou využívat všichni přítomní, dobré pozorovací úhly ze všech stran a jeho displej kryje speciální sklo odolné proti ušpinění, aby na něm neulpívaly například otisky prstů.

Aby byli zároveň všichni účastníci dobře a jasně slyšet a také se vyhnuli opakovanému vypínání mikrofonu kvůli okolním hlukům, má zařízení 90dBa audio a mikrofon schopný zachytit zvuk až na vzdálenost pěti metrů, funkci HP Noise Cancellation potlačující nechtěné zvuky nebo konverzace v místnosti a trojbarevný světelný kruh ukazující nastavenou hlasitost nebo vypnutý zvuk. Vyřešeny byly i problémy s adaptéry a kabely, HP Elite Slice for Meeting Rooms SRS má totiž také bezdrátový modul s displejem a sdílení probíhá přes Skype for Business. Hostům lze ale umožnit i přímé připojení prostřednictvím HDMI kabelu.

HP Elite Slice for Meeting Rooms SRS lze nainstalovat bez nástrojů stejně snadno jako tradiční PC a je i stejně bezpečný a lehko spravovatelný, nabídne i HP Manageability Integration Kit. Konferenční zařízení jsou typicky sdílená mnoha uživateli, neustále zapnutá a často také bez dohledu i během delších časových intervalů. HP Elite Slice for Meeting Rooms SRS proto dostal zabezpečení v podobě HP Sure Start with Dynamic Protection a jako jediné konferenční zařízení má také BIOS se schopností samoopravy. Myslelo se i na riziko poškození portů, které mají speciální kryty.

Ceny a dostupnost

  • HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 for Skype Room Systems bude v České republice dostupný od 15. dubna za ceny začínající na 35 990 Kč.
  • HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 with Intel Unite bude v České republice dostupný od 15. dubna za ceny začínající na 25 990 Kč.
  • Monitor HP LD5512 4K bude v České republice dostupný od 1. dubna za 22 990 Kč.

Podobné články

Setkání SWS již podevětatřicáté v Čejkovicích

18. 10. 2019. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Malebné městečko a místní zámeček v jihomoravských Čejkovicích již podevětatřicáté hostily distributorské setkání společnosti SWS. Účastníky z celé ČR sice během dne zprvu svlažilo vskutku podzimní počasí, ale později se znovu zahřáli během ochutnávek regionálních vín a bohatého programu. Čtěte více

Huddly: konferenční kamery Huddly IQ

9. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Audiopro)
Huddly jsou inteligentní (web)kamery stejnojmenné norské společnosti. Huddly však nejsou jen běžné webkamery – to dokazují svými zobrazovacími a softwarovými funkcemi. Většina moderních technologií rychle stárne, kamery Huddly jsou ale stále „nové“ – jejich výjimečnost spočívá v tom, že jsou softwarově updatovatelné. Čtěte více

Logitech zjednodušuje používání konferenčních systémů

18. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Logitech)
Společnost Logitech představila dotykový displej Tap, který usnadňuje instalaci a používání vybavení místností pro pořádání porad a prezentací. Tap je součástí ucelených řešení pro hlavní platformy podporující spolupráci na dálku, jako jsou Google Hangouts Meet Hardware, Microsoft Teams Rooms (dříve Skype Room Systems) a Zoom Rooms. Čtěte více

Novinkami nabitý SAP NOW Week 2018

1. 10. 2018. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
V pondělí 17. září odstartoval v Metronom Business Center technologiemi a informacemi nabitý SAP NOW Week 2018, který od pondělí do čtvrtka nabídl přes 70 přednášek rozdělených do šesti tematických okruhů. To ale nebylo vše, co SAP zákazníkům a partnerům v průběhu posledního letního týdne tohoto roku nabídl. Čtěte více