Hlavní trendy v oblasti kyberútoků, které zásadně ovlivní MSP služby

28. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Podle firmy Zebra systems, distributora řešení N-able (dříve SolarWinds MSP) na českém a slovenském trhu, poptávku po MSP službách zásadně ovlivní nejnovější trendy kybernetických útoků, včetně vylepšených vyděračských taktik, malwarových technik a nových cest k napadání firemních systémů.

Od poskytovatelů IT a řízených služeb budou nové trendy vyžadovat posílení aktuální nabídky služeb tak, aby vyšli vstříc poptávce zákazníků v oblasti IT bezpečnosti.

Podle zjištění společnosti N-able, která dodává infrastrukturu MSP poskytovatelům, se k hlavním kybernetickým rizikům řadí:

  • Ransomware – Kromě již tradičního šifrování dat napadených organizací zdokonalili útočníci své vydírání o hrozbu zveřejnění citlivých dat, které by poškodilo reputaci či bylo předmětem vysoké pokuty za nedodržení GDPR.
  • Nové vektory útoků – E-mailová komunikace nadále zůstává hlavním distribučním kanálem malwaru, útočníci však stále více využívají otevřené internetové porty a RDP protokol, především v útocích na vzdálené pracovníky.  
  • Bezsouborové útoky (fileless attacks) – Protože většina antivirových programů skenuje pouze soubory, útočníci je obchází za pomocí technik, které nevyužívají soubory, ale zneužívají administrační nástroje jako PsExec nebo PowerShell.
  • Útoky směřující na MSP – Stále více útoků je vedeno na MSP, poskytovatele IT služeb a poskytovatele IT bezpečnosti s cílem proniknout do systémů více zákazníků najednou. Aby ochránili své zákazníky, potřebují tito poskytovatelé zvýšit úroveň vlastní IT bezpečnosti nebo využít služeb externího MSSP (Managed Security Services Provider).

Kybernetičtí útočníci neustále vylepšují strategie a techniky, jak obelstít existující obranu podniků a organizací a získat přístup k datům, které mohou zpeněžit. Nejenže vylepšují jednotlivé metody útoků, ale také je vzájemně kombinují do komplexních, vícefázových útoků. Podmínkou úspěšné obrany proti takovýmto napadením je existence vícevrstvého zabezpečení.

„Poskytování řízených služeb dnes již není o samotných dodávkách vzdálené správy, ale vyžaduje další vrstvy IT bezpečnosti,“ uvedl Ondřej Šabata, Sales Engineer pro řešení N-able ve společnosti Zebra systems. „Stále důležitější součástí schopnosti MSP dodavatelů ochránit své klienty je využívání ucelených MSP nástrojů s integrovanými funkcemi kybernetické bezpečnosti, které si dokáží poradit se všemi způsoby kybernetického napadení.“

Profilová karta firmy

ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.

ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.

Společnost Zebra systems s.r.o. je s více než 20 lety na trhu předním distributorem s přidanou hodnotou v segmentu IT bezpečnosti a ochrany dat v České republice a na Slovensku. Vedle prodeje produktů poskytuje svým zákazníkům špičkové služby podpory a školení. Společnost je výhradním distributorem produktů značky Acronis a GFI Software a distributorem Cloudflare a SolarWinds MSP.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Nová verze Kerio Control přináší (nejen) vyšší stabilitu a lepší kontrolu nad síťovými připojeními

14. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kerio Technologies )
Společnost GFI Software uvedla aktualizovanou verzi Kerio Control 9.3.6, která přináší vyšší stabilitu a lepší kontrolu nad síťovými připojeními a podporu novým platformám Windows a Big Sur. Čtěte více

Téměř každá organizace vloni čelila alespoň jednomu mobilnímu útoku

13. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Zpráva „2021 Mobile Security Report“ společnosti Check Point upozorňuje na nejnovější hrozby pro podniková mobilní zařízení a ukazuje trendy v oblasti mobilního malwaru, zranitelnosti mobilních zařízení a národních kybernetických útoků. Zároveň organizacím pomáhá pochopit, jak se chránit před moderními mobilními hrozbami a jak se útoky budou vyvíjet. Čtěte více

NTT hlásí až 300% nárůst cílených útoků na průmysl. Které další trendy dominují IT bezpečnosti?

12. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: NTT)
Tvrdě byly podle analýzy zasaženy zdravotnictví, finanční služby a výroba – příčinou je zneužívání globální destabilizace útočníky. Mezi hackery však rostla i popularita útoků na aplikace a malwaru na těžení kryptoměn. A jaká byla situace v ČR? Čtěte více

ESET varuje před spywarem, v dubnu šlo o největší hrozbu

11. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Nejvážnější kybernetickou hrozbou byly v dubnu trojské koně, které dokáží odcizit přihlašovací údaje k různým online službám. S ukradenými daty útočníci obchodují na darkwebu. Čtěte více