Hanwha Vision uvedla na trh kameru s pokročilým rozpoznáváním vozidel

22. 5. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Vision)
Společnost Hanwha Vision představila vysokorychlostní kameru TNO-7180RLP typu ANPR s technologií Global Shutter pro rozpoznávání registračních značek vozidel pohybujících se rychlostí až 200 km/h s pokrytím dvou dopravních pruhů. Kamera je vybavena novým řešením ‚ROAD AI‘ firmy Hanwha, které na základě AI analýzy video obsahu rozpoznává typy, tovární značky, modely a barvy vozidel (celkem 70 různých značek automobilů, 600 modelů a 10 odstínů).

Součástí výbavy je závěrka ‚Global Shutter‘ pro vyšší přesnost a srozumitelnost nasnímaných registračních značek při vysokém snímkovém kmitočtu až 60 fps. Získaný materiál je dostupný prostřednictvím softwarových produktů Wisenet WAVE, Wisenet SSM a dalších špičkových aplikací pro správu video obsahu včetně Milestone a Genetec.

Vzhledem k tomu, že výpovědi svědků jsou často nepřesné a neúplné, což v případě registračních značek platí dvojnásob, je schopnost vyhledávat vozidla podle tovární značky, modelu a barvy karoserie pro vyšetřovatele pátrající po vozidlech zapojených do dopravní nehody ohromnou pomocí. Totéž lze říci o situacích, kdy pachatelé vyměňují registrační značky s cílem zmást technologii ANPR při vyhledávání odcizených vozidel, a tak zde policie může využít parametry tovární značky, modelu a barvy karoserie k procházení seznamů odcizených vozidel.

Kamera je schopna rozpoznávat registrační značky a tovární značky/modely vozidel z různých regionů (např. Evropa a Velká Británie, Kanada, USA, Austrálie a Nový Zéland, Vietnam, Indonésie, Střední východ, Jihoafrická republika a Rusko). 

Prostřednictvím kamer TNO-7180RLP získá provozovatel lepší přehled o intenzitě provozu na dopravních komunikacích; projektanti tak mohou sledovat aktuální trendy a zohlednit je při rozšiřování silnic nebo vytváření nových pruhů pro autobusy a cyklisty. Na hlavním panelu předinstalovaného řešení Road AI se za tímto účelem zobrazuje přehled klíčových statistik, jako např. počtu a typu vozidel (osobních automobilů, autobusů, nákladních vozidel atd.) s rozdělením podle dnů v týdnu ve výsečovém grafu či jiném formátu zobrazení. Pomocí systému Wisenet WAVE od Hanwha Vision navíc obsluha může hledat konkrétní registrační značky zachycené kamerou.

Webový prohlížeč zařízení TNO-7180RLP sám obsluze doporučuje nastavení kamery včetně optimálního úhlu ve svislém i vodorovném směru, resp. úhlu náklonu, aby registrační značky byly co nejlépe čitelné. Kamera je dále vybavena adaptivním IR přísvitem se třemi samostatnými zdroji infračerveného přísvitu (krátký/široký, střední, resp. dlouhý). Přísvit je účinný až do vzdálenosti 50 metrů s motorizovaným varifocal objektivem a až 18× optickým zoomem.

Kromě sledování rychlostních komunikací a silnic lze kameru využít k řízení přístupu a parkování vozidel ve chráněných oblastech (s využitím seznamu povolených a zakázaných registračních značek). Zařízení tak může automaticky schvalovat vjezd předem schválených vozidel a v součinnosti s řešením jiného dodavatele může vybraná vozidla například nasměrovat na VIP parkování, resp. označovat obsluze neautorizovaná vozidla, aby bylo možné ihned zasáhnout.

Vestavěný nástroj LPR pomáhá obsluze správně umístit a zamířit kameru pro sledování registračních značek. Zadáním výšky kamery a vzdálenosti od středu vozovky lze snadno získat optimální úhel ve svislém i vodorovném směru, resp. úhel náklonu kamery. Součástí aplikace Road AI je ‚Průvodce nastavením Road AI‘, který pomáhá určit optimální oblast snímání registračních značek.

Kamera TNO-7180RLP disponuje ochranou proti vodě IP66/IP6K9K, je v anti-vandal provedení IK10+ a je vybavena protiprachovým pouzdrem NEMA 4X. Kameru lze používat s napájením PoE++; volitelně je k dispozici HPoE. Další možností napájení je 12 VDC ke zvýšení flexibility v rámci montáže a posílení odolnosti proti neočekávanému kolísání výkonu.

Podobné články

Hanwha Vision: kamera TNV-C7013RC

1. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Vision)
Společnost Hanwha Vision uvedla na trh rohovou kameru TNV-C7013RC s umělou inteligencí, která přináší méně falešných poplachů a umožňuje efektivnější forenzní vyhledávání. Kamera, vybavená i krytem chránícím před zraněním, je jedním z nejnovějších přírůstků v portfoliu společnosti Hanwha Vision. Čtěte více

TP-Link: venkovní Wi-Fi kamera Tapo C510W

9. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
TP-Link představil novinku na poli bezpečnostních kamer. Venkovní model Tapo C510W s horizontální i vertikální rotací, plnobarevným nočním viděním a detekcemi s využitím umělé inteligence představuje chytré a snadno ovladatelné řešení pro domácí bezpečnost. Čtěte více

QNAP představil síťové dozorovací servery s dlouhodobou dostupností do roku 2029

29. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Síťové dozorovací servery QVP-41C se čtyřmi 3,5“ pozicemi pro disky a QVP-21C se dvěma 3,5“ pozicemi pro disky obsahují čtyřjádrový procesor Intel Celeron a software QVR Pro. Přístroje poskytují osm bezplatných kanálů pro připojení IP kamer a jsou vhodné pro malé a střední podniky či kanceláře. Výhodou je dlouhodobá dostupnost a podpora garantovaná až do roku 2029. Čtěte více

Hanwha Vision představila edge computing řešení s možností ukládání záznamu až ze šesti kamer

14. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Vision)
Společnost Hanwha Vision uvedla na trh kamery SolidEDGE (PNV-A6081R-E1T a PNV-A6081R-E2T) s vestavěným SSD a serverem Wisenet WAVE VMS. Ani jeden z modelů nevyžaduje externí server, díky čemuž odpadá požadavek platit si úložiště na cloudu. Data jsou tak uložena lokálně a zákazník nad nimi má plnou kontrolu. Čtěte více