Hanwha Techwin uvádí na trh inteligentní řešení pro řízení dopravy

3. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Řešení založené na umělé inteligenci může pomoci s identifikací továrních značek, modelů a barev vozidel i rozpoznávání registračních značek. Novinka, určená pro instalaci na vybrané modely kamer firmy Hanwha Techwin mimo jiné umožňuje identifikaci více než 700 modelů vozidel 70 různých výrobců.

Wisenet Road AI spojuje funkce pro automatické rozpoznávání registračních značek vozidel s technologií pro identifikaci továrních značek, modelů a barev vozidel, a zprostředkuje tak místní samosprávě a pořádkovým službám data sloužící k přesné identifikaci vozidel porušujících dopravní předpisy.

Vzhledem k tomu, že výpovědi svědků jsou často nepřesné a neúplné, což v případě registračních značek platí dvojnásob, schopnost vyhledávat vozidla podle značky, modelu a barvy bude pro vyšetřovatele pátrající po vozidlech zapojených do dopravní nehody ohromnou pomocí. Totéž lze říci o situacích, kdy pachatelé často mění registrační značky s cílem zmást technologii ANPR při vyhledávání odcizených vozidel, a tak zde policie může využít parametry tovární značky, modelu a barvy k porovnávání se seznamy odcizených vozidel.

Wisenet Road AI dále umožňuje prostřednictvím intuitivního grafického rozhraní používat funkci chytrého vyhledávání, kterou podporuje software Wisenet WAVE, Wisenet SSM a další systémy pro správu videa od předních softwarových vývojářů, jako je např. Genetec nebo Milestone. Pracovníci obsluhy tak mohou rychle prohledávat video záznamy a odhalovat odcizená vozidla nebo automobily zapojené do konkrétní dopravní nehody. 

Klíčové vlastnosti

  • Řešení Wisenet Road AI rozpoznává většinu registračních značek používaných ve Velké Británii a zemích pevninské Evropy, jakož i v Kanadě, USA a Rusku.
  • Při detekci vozidel na černé listině systém vygeneruje výstrahu; dále je možné vyhradit vjezd na parkoviště pouze pro vozidla uvedená na bílé listině. 
  • Funkce pro rozpoznávání směru generuje výstrahu v situacích, kdy se na jednosměrné komunikaci pohybuje vozidlo v protisměru.
  • Dvojice slotů na SD karty umožňuje v případě výpadku komunikace mezi kamerou a videorekordérem Wisenet ukládat data přímo na periferním zařízení. 
  • Otevřené rozhraní API podporuje integraci dalších systémů.

Řešení Wisenet Road AI lze dále využívat k průzkumům a šetřením intenzity provozu na dopravních komunikacích, kdy projektanti mohou sledovat aktuální trendy a zohlednit je při rozšiřování silnic nebo vytváření nových pruhů pro autobusy a cyklisty. Na hlavním panelu uvedeného řešení se za tímto účelem zobrazuje přehled klíčových statistik, jako např. počtu a typu vozidel, např. osobních automobilů, autobusů a nákladních vozidel, s rozdělením podle dnů v týdnu ve výsečovém grafu či jiném formátu zobrazení.

Trojice kamer řady Wisenet P podporujících Wisenet Road AI:

  • Dome kamera PNV-A9081RLP: pokrývá tři jízdní pruhy při rychlosti pohybu vozidel až 40 km/h, resp. dva pruhy až do 60 km/h.
  • Bullet kamera PNO-A9081RLP: pokrývá tři jízdní pruhy při rychlosti pohybu vozidel až 40 km/h, resp. dva pruhy až do 60 km/h.
  • Pevná kamera PNB-A9001LP: pokrývá dva jízdní pruhy při rychlosti pohybu vozidel až 140 km/h.

„Wisenet Road AI je skvělou ukázkou naší schopnosti vyvíjet nová pokroková řešení, která uživatelům reálně přinášejí praktické výhody a současně vytvářejí nové obchodní příležitosti pro systémové integrátory a naše obchodní partnery,“ uvedl Uri Guterman, šéf produktového a marketingového managementu společnosti Hanwha Techwin Europe. „Díky přesným analýzám videoobsahu na bázi AI se schopností hlubokého učení, které jsou jádrem tohoto řešení, mají návrháři systémů jistotu, že koncoví uživatelé budou moci naplno využít předností záznamů s ultra vysokým rozlišením, zprostředkovaných kamerami 4K.“ 

Štítky: 
IP kamery, Videodohled, Hanwha Techwin

Podobné články

Šest technologických trendů, které v roce 2022 ovlivní sektor videodohledu

10. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Johan Paulsson, technický ředitel společnosti Axis Communications, sestavil seznam technologických trendů, jež podle něj budou ovlivňovat bezpečnostní sektor. Napříč všemi trendy se bude i v příštím roce prolínat téma „důvěra“. Čtěte více

Nový dozorovací server od QNAPu integruje switch, inteligentní infrastrukturu i vysokorychlostní připojení

10. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila nový síťový dozorovací server NVR QVP-41B, který integruje PoE switch se šestnácti 30W gigabitovými porty, dvěma kombinovanými porty RJ45/SFP a dvěma porty pro správu hostitelů 2,5GbE, podporuje všechny druhy zařízení PoE a vytváří inteligentní dozorovací infrastrukturu. Čtěte více
Martin Juklíček, ředitel technického oddělení v Express Alarm Czech

Martin Juklíček (Express Alarm): Zákazníkům poskytujeme nabyté zkušenosti a znalosti

18. 11. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Express Alarm Czech je největším tuzemským distributorem značky Hikvision, která celosvětově patří mezi přední výrobce inteligentních kamer. Co si vlastně představit pod spojením inteligence v kamerách? Které trendy v této oblasti patří aktuálně mezi ty nejzajímavější a proč si inteligentní kamery Hikvision pořizovat právě u společnosti Express Alarm Czech? Na to nám odpověděl Martin Juklíček, který ve společnosti Express Alarm Czech pracuje jako ředitel technického oddělení. Čtěte více

Panasonic představil novou řadu PTZ kamer s pohonem direct drive

18. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Společnost Panasonic rozšířila svou nejúspěšnější řadu PTZ kamer o pět nových modelů, které reagují na nové požadavky trhu. Všechny kamery mají nový patentovaný systém pohonu „direct drive“ založený na vlastní technologii společnosti Panasonic, který zajišťuje tichý a plynulý chod ve vertikálním i horizontálním směru. Čtěte více