Hanwha Techwin rozšiřuje nabídku síťových videorekordérů podporujících kamery Wisenet AI

23. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Díky uvedení osmi- a šestnáctikanálových síťových videorekordérů řady Wisenet X mohou i malé podniky za dostupnou cenu využít výhod kamer Wisenet AI s bezplatnou licencí pro analýzu video obsahu na bázi AI se schopností hlubokého učení, prováděnou přímo na zařízení.

Nové síťové videorekordéry – podobně jako 32- a 64kanálové rekordéry Wisenet X uvedené v roce 2020 – podporují čtení metadat AI získávaných kamerami Wisenet AI, čímž zákazníkům umožňují rychle a přesně dohledávat ve videozáznamech objekty i související atributy.

Funkce pro analýzu obsahu videa s podporou umělé inteligence na bázi hlubokého učení souběžně rozpoznávají a klasifikují objekty nejrůznějšího typu (např. osoby, vozidla, tváře a registrační značky) s využitím algoritmů Wisenet AI. Jedinečné funkce od Hanwha Techwin dokáží identifikovat atributy objektů nebo osob, jako např. věkovou skupinu, pohlaví nebo barvu oblečení příslušné osoby.

Společně s obrazem snímaným kamerami se atributy ukládají ve formě metadat na síťové videorekordéry, a uživatelé tak mohou rychle vyhledávat konkrétní objekty nebo události. Algoritmy dokonce dokáží rozpoznat, zda má daná osoba nasazeny brýle nebo drží tašku. 

Klíčové funkce síťových videorekordérů:

 • Zbrusu nové uživatelské rozhraní.
 • Nová lichoběžníková konstrukce prodlužuje život pevných disků díky lepšímu rozptylu tepla.
 • Nahrávání rychlostí až 32 Mbps s vylepšenou podporou modelů kamer Wisenet s rozlišením 4K a 8K, kamer pro teplotní zobrazování, PTZ kamer a vícesenzorových kamer.
 • Technologie doplňkové komprese WiseStream II v kombinaci s kompresí H.265 oproti současné technologii H.264 účinně snižuje nároky na šířku pásma až o 75 %.
 • Výstupy HDMI a VGA pro duální zobrazení.
 • Automatické zálohování a obnova dat.
 • Oznamování událostí na chytré telefony pomocí zpráv typu Push.
 • Podpora protokolu ONVIF Profile S.

Snadné nastavení

Časovou náročnost instalace nových síťových videorekordérů minimalizuje podpora dálkového připojování k těmto zařízením. Využívá se zde připojení přes chytrý telefon či tablet za použití rozhraní P2P a QR kódu produktu bez nutnosti složitého nastavování sítě. Ke konfiguraci síťových videorekordérů napomáhá intuitivní rozhraní a průvodce instalací.

Podpora plnění požadavků GDPR

Bezpečnostní pracovníci mohou nastavováním záložek zabránit v přepsání důležitých videí; síťové videorekordéry lze naprogramovat tak, aby po uplynutí určité lhůty videa označená záložkou automaticky smazaly ve shodě s požadavky nařízení GDPR.

V souladu s legislativními požadavky NDAA

Síťové videorekordéry rovněž splňují legislativní požadavky NDAA, tedy klíčový aspekt, který musejí poradci, návrháři systémů a systémoví integrátoři zohlednit při podávání nabídek do výběrových řízení u projektů zahrnujících koncové uživatele působící napříč různými zeměmi.

Nové síťové videorekordéry Wisenet X:

 • XRN-820S: 8 kanálů. Nahrávání ze síťových kamer rychlostí až 100 Mbps, úložná kapacita až 12 TB prostřednictvím dvou slotů na pevné disky SATA. Napájení PoE.
 • XRN-1620SB1: 16 kanálů. Nahrávání ze síťových kamer rychlostí až 140 Mbps, úložná kapacita až 24 TB prostřednictvím čtyř slotů na pevné disky SATA. Napájení PoE.
 • XRN-1620B2: 16 kanálů. Nahrávání ze síťových kamer rychlostí až 140 Mbps, úložná kapacita až 80 TB prostřednictvím osm slotů na pevné disky SATA.
Štítky: 
IP video, Videodohled, IP kamery, Hanwha Techwin

Podobné články

Ochrana pověsti odvětví videodohledu

28. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Důvody mohou být různé, ať již jde o páchání trestné činnosti, zlý úmysl způsobit škody nebo jen překonávání nových výzev oportunistickými útočníky. Bez ohledu na důvod však kybernetické útoky představují zásadní problém, který by mohl mít významný dopad na pověst celého odvětví videodohledu. Čtěte více
Robert Jaroš, obchodní ředitel společnosti Express Alarm Czech

Express Alarm Czech: Nezávislý distributor bezpečnostních technologií se specializací na značku Hikvision

9. 2. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Robert Jaroš, obchodní ředitel ve společnosti Express Alarm Czech, nám prozradil, co všechno společnost na českém trhu nabízí i to, kam se bude trh s bezpečnostními systémy ubírat v dohledné době. Řeč byla také o značce Hikvision a novém bezdrátovém bezpečnostním systému AX PRO, jehož je společnost Express Alarm Czech exkluzivním distributorem. Čtěte více

Pětice nejdůležitějších trendů ve videodohledu v roce 2021

7. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Společnost Hanwha Techwin představila pět klíčových trendů, které podle jejího názoru budou vévodit odvětví videodohledu v průběhu roku 2021. Jmenovitě jde o řešení na bázi umělé inteligence v periferních částech sítě, otevřenou platformu, cloudová řešení, kybernetickou bezpečnost a problematiku ochrany dat a soukromí. Čtěte více

Hlavní technologické trendy pro rok 2021 podle Axis Communications

29. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Johan Paulsson, technický ředitel společnosti Axis Communications, uveřejnil svůj každoroční výhled technologických trendů v bezpečnostním sektoru pro následující rok. Předpovídá, že spíše než zcela nové technologie, můžeme v roce 2021 očekávat výrazný posun v tom, jak a proč používáme ty stávající. Čtěte více