Hanwha Techwin rozšiřuje nabídku síťových videorekordérů podporujících kamery Wisenet AI

23. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Díky uvedení osmi- a šestnáctikanálových síťových videorekordérů řady Wisenet X mohou i malé podniky za dostupnou cenu využít výhod kamer Wisenet AI s bezplatnou licencí pro analýzu video obsahu na bázi AI se schopností hlubokého učení, prováděnou přímo na zařízení.

Nové síťové videorekordéry – podobně jako 32- a 64kanálové rekordéry Wisenet X uvedené v roce 2020 – podporují čtení metadat AI získávaných kamerami Wisenet AI, čímž zákazníkům umožňují rychle a přesně dohledávat ve videozáznamech objekty i související atributy.

Funkce pro analýzu obsahu videa s podporou umělé inteligence na bázi hlubokého učení souběžně rozpoznávají a klasifikují objekty nejrůznějšího typu (např. osoby, vozidla, tváře a registrační značky) s využitím algoritmů Wisenet AI. Jedinečné funkce od Hanwha Techwin dokáží identifikovat atributy objektů nebo osob, jako např. věkovou skupinu, pohlaví nebo barvu oblečení příslušné osoby.

Společně s obrazem snímaným kamerami se atributy ukládají ve formě metadat na síťové videorekordéry, a uživatelé tak mohou rychle vyhledávat konkrétní objekty nebo události. Algoritmy dokonce dokáží rozpoznat, zda má daná osoba nasazeny brýle nebo drží tašku. 

Klíčové funkce síťových videorekordérů:

 • Zbrusu nové uživatelské rozhraní.
 • Nová lichoběžníková konstrukce prodlužuje život pevných disků díky lepšímu rozptylu tepla.
 • Nahrávání rychlostí až 32 Mbps s vylepšenou podporou modelů kamer Wisenet s rozlišením 4K a 8K, kamer pro teplotní zobrazování, PTZ kamer a vícesenzorových kamer.
 • Technologie doplňkové komprese WiseStream II v kombinaci s kompresí H.265 oproti současné technologii H.264 účinně snižuje nároky na šířku pásma až o 75 %.
 • Výstupy HDMI a VGA pro duální zobrazení.
 • Automatické zálohování a obnova dat.
 • Oznamování událostí na chytré telefony pomocí zpráv typu Push.
 • Podpora protokolu ONVIF Profile S.

Snadné nastavení

Časovou náročnost instalace nových síťových videorekordérů minimalizuje podpora dálkového připojování k těmto zařízením. Využívá se zde připojení přes chytrý telefon či tablet za použití rozhraní P2P a QR kódu produktu bez nutnosti složitého nastavování sítě. Ke konfiguraci síťových videorekordérů napomáhá intuitivní rozhraní a průvodce instalací.

Podpora plnění požadavků GDPR

Bezpečnostní pracovníci mohou nastavováním záložek zabránit v přepsání důležitých videí; síťové videorekordéry lze naprogramovat tak, aby po uplynutí určité lhůty videa označená záložkou automaticky smazaly ve shodě s požadavky nařízení GDPR.

V souladu s legislativními požadavky NDAA

Síťové videorekordéry rovněž splňují legislativní požadavky NDAA, tedy klíčový aspekt, který musejí poradci, návrháři systémů a systémoví integrátoři zohlednit při podávání nabídek do výběrových řízení u projektů zahrnujících koncové uživatele působící napříč různými zeměmi.

Nové síťové videorekordéry Wisenet X:

 • XRN-820S: 8 kanálů. Nahrávání ze síťových kamer rychlostí až 100 Mbps, úložná kapacita až 12 TB prostřednictvím dvou slotů na pevné disky SATA. Napájení PoE.
 • XRN-1620SB1: 16 kanálů. Nahrávání ze síťových kamer rychlostí až 140 Mbps, úložná kapacita až 24 TB prostřednictvím čtyř slotů na pevné disky SATA. Napájení PoE.
 • XRN-1620B2: 16 kanálů. Nahrávání ze síťových kamer rychlostí až 140 Mbps, úložná kapacita až 80 TB prostřednictvím osm slotů na pevné disky SATA.
Štítky: 
IP video, Videodohled, IP kamery, Hanwha Techwin

Podobné články

Uri Guterman, šéf produktového a marketingového managementu společnosti Hanwha Techwin Europe

Jak se může vyplatit umělá inteligence na periferních zařízeních

18. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
S umělou inteligencí (AI) se dnes běžně setkáváme prakticky ve všech aspektech života. Využívání technologií AI v minulosti vyžadovalo ohromné serverovny a značný výpočetní výkon, a tedy i nevyhnutelně vysoké investice do energií a zdrojů IT. Nyní však stále více úloh zvládnou zařízení nacházející se přímo v našem fyzickém světě, tedy „na periferii“. Čtěte více

Netgear rozšířil nabídku profesionálních AV přepínačů o nový hardware i software

2. 5. 2022. (redaktor: František Doupal)
Nový ovladač Netgear Engage a stolní modely M4250 posilují produktovou řadu zaměřenou na přenos audia a videa. Netgear navíc v této oblasti překonal důležitý milník: navázal partnerství s více než 150 technologickými firmami zaměřenými na Pro AV. Čtěte více

Nový prohlížeč od Hanwha Techwin zjednodušuje zobrazování a správu různých zdrojů videa

6. 4. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Hanwha Techwin uvedl prohlížeč Wisenet Viewer 1.0 pro digitální a síťové videorekordéry, umožňující snadné sledování a správu různých zdrojů videa prostřednictvím jediného rozhraní. Novinka je určena ke snadné správě videa a spolupracuje se všemi záznamovými zařízeními Wisenet. Čtěte více

Šest technologických trendů, které v roce 2022 ovlivní sektor videodohledu

10. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Johan Paulsson, technický ředitel společnosti Axis Communications, sestavil seznam technologických trendů, jež podle něj budou ovlivňovat bezpečnostní sektor. Napříč všemi trendy se bude i v příštím roce prolínat téma „důvěra“. Čtěte více