Hanwha Techwin má aplikaci pro vyhodnocování sociálního distancování

19. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Hanwha Techwin uvedla aplikaci pro vyhodnocování sociálního distancování s využitím analýzy videoobsahu na základě technologií hlubokého učení a AI. Uvedená aplikace ve světě zasaženém novým koronavirem pomůže podnikům s prosazováním pravidel sociálního distancování.

Serverová aplikace pro vyhodnocování sociálního distancování od A.I Tech, technologického partnera společnosti Hanwha Techwin, je schopna přesně měřit vzdálenost mezi lidmi v zorném poli kamery a v případě nedodržování pravidel sociálního distancování spustit alarm. Dále je možné upozornit uživatele v případě, že počet osob ve vymezené oblasti překročí určitou prahovou hodnotu.

Efektivní řešení pro interiéry i venkovní prostředí

Aplikace kompatibilní se všemi kamerami Wisenet byla vyvinuta pro pracoviště (např. kanceláře, výrobní závody atd.) i mnoho dalších vnitřních prostor, jako jsou např. umělecké galerie, muzea či kostely.

Aplikace pro vyhodnocování sociálního distancování stejně dobře funguje i ve venkovním prostředí, kde slouží jako velmi účinný nástroj k prosazování pravidel sociálního distancování ve veřejné dopravě a v městských centrech, kde místní úřady potřebují sledovat a zvládat větší počty lidí s tendencí shromažďovat se na oblíbených místech.

Uvedená aplikace byla začleněna do softwaru pro správu videa (VMS) Wisenet WAVE, a uživatelé tak nyní mají k dispozici webový hlavní panel AI Tech ke shromažďování, agregování a zobrazování poplachů či událostí z vícero datových proudů kamer s možností na tyto ihned reagovat. Data je možné graficky zobrazovat prostřednictvím schémat, tabulek či obrázků, stejně tak jako je snadno exportovat ve formátech .csv, .jpeg nebo .pdf a následně zpracovávat v systémech třetích stran. Hlavní panel nabízí široké možnosti uživatelského přizpůsobení dle vlastních potřeb a provozních požadavků uživatele; je snadno dostupný prostřednictvím osobního počítače, chytrého telefonu či tabletu.

Pro pocit bezpečí

„V našem ‚novém normálním světě‘ existuje bezpočet podniků, které chtějí svým pracovníkům, zákazníkům i návštěvníkům dodat potřebnou jistotu, že se dbá na dodržování pravidel bezpečného odstupu mezi lidmi,“ uvedl Uri Guterman, šéf produktového a marketingového managementu společnosti Hanwha Techwin Europe. „Aplikace pro vyhodnocování sociálního distancování jim k tomu napomůže a jako taková skvěle doplňuje schopnosti naší bezplatně poskytované aplikace ‚Occupancy Monitoring‘, která byla navržena k použití u vchodů a přesně počítá osoby vstupující do budovy nebo z ní odcházející. Obě jsou součástí sestavy řešení pro COVID-19 od Hanwha Techwin, zahrnující i aplikaci pro rozpoznávání roušek.

Štítky: 
Videodohled, Hanwha Techwin

Podobné články

Wisenet: PTZ kamery řady Wisenet Q

5. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Nové interiérové a venkovní PTZ kamery o rozlišení 2 MPx přinášejí řadu pokrokových a praktických funkcí, jako např. ukládání úpravy ohniska s možností aplikace až na 32 předdefinovaných oblastí, čímž je zajištěno rychlé zaostření kamery ihned po změně polohy. Čtěte více
Evolve Baby Monitor N4

Evolveo: video chůvičky Baby Monitor N2 a Baby Monitor N4

31. 7. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Evolveo)
Společnost Evolveo uvedla na trh dvojici video chůviček Baby Monitor N2 a N4. Obě chůvičky disponují mnoha funkcemi a liší se především velikostí displeje. Mezi hlavní funkce patří: přenos zvuku a videa, aktivace zvukem, automatický noční přísvit, monitoring okolní teploty nebo režim uspávání s přehráváním ukolébavek. Čtěte více

Umělá inteligence od Konica Minolta předpovídá budoucnost

29. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Konica Minolta)
Nová řada chytrých kamer Konica Minolta dokáže s pomocí termovize a umělé inteligence upozornit na nebezpečí vzniku požáru ještě před samotným vznícením. Kamery rovněž dovedou odhalit nežádoucí zahřívání strojů a předejít tak jejich poškození nebo zvýšit ochranu objektů i za špatného počasí. Čtěte více

Hanwha Techwin rozšiřuje nabídku síťových videorekordérů podporujících kamery Wisenet AI

23. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Díky uvedení osmi- a šestnáctikanálových síťových videorekordérů řady Wisenet X mohou i malé podniky za dostupnou cenu využít výhod kamer Wisenet AI s bezplatnou licencí pro analýzu video obsahu na bázi AI se schopností hlubokého učení, prováděnou přímo na zařízení. Čtěte více