Hanwha Techwin má aplikaci pro vyhodnocování sociálního distancování

19. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Hanwha Techwin uvedla aplikaci pro vyhodnocování sociálního distancování s využitím analýzy videoobsahu na základě technologií hlubokého učení a AI. Uvedená aplikace ve světě zasaženém novým koronavirem pomůže podnikům s prosazováním pravidel sociálního distancování.

Serverová aplikace pro vyhodnocování sociálního distancování od A.I Tech, technologického partnera společnosti Hanwha Techwin, je schopna přesně měřit vzdálenost mezi lidmi v zorném poli kamery a v případě nedodržování pravidel sociálního distancování spustit alarm. Dále je možné upozornit uživatele v případě, že počet osob ve vymezené oblasti překročí určitou prahovou hodnotu.

Efektivní řešení pro interiéry i venkovní prostředí

Aplikace kompatibilní se všemi kamerami Wisenet byla vyvinuta pro pracoviště (např. kanceláře, výrobní závody atd.) i mnoho dalších vnitřních prostor, jako jsou např. umělecké galerie, muzea či kostely.

Aplikace pro vyhodnocování sociálního distancování stejně dobře funguje i ve venkovním prostředí, kde slouží jako velmi účinný nástroj k prosazování pravidel sociálního distancování ve veřejné dopravě a v městských centrech, kde místní úřady potřebují sledovat a zvládat větší počty lidí s tendencí shromažďovat se na oblíbených místech.

Uvedená aplikace byla začleněna do softwaru pro správu videa (VMS) Wisenet WAVE, a uživatelé tak nyní mají k dispozici webový hlavní panel AI Tech ke shromažďování, agregování a zobrazování poplachů či událostí z vícero datových proudů kamer s možností na tyto ihned reagovat. Data je možné graficky zobrazovat prostřednictvím schémat, tabulek či obrázků, stejně tak jako je snadno exportovat ve formátech .csv, .jpeg nebo .pdf a následně zpracovávat v systémech třetích stran. Hlavní panel nabízí široké možnosti uživatelského přizpůsobení dle vlastních potřeb a provozních požadavků uživatele; je snadno dostupný prostřednictvím osobního počítače, chytrého telefonu či tabletu.

Pro pocit bezpečí

„V našem ‚novém normálním světě‘ existuje bezpočet podniků, které chtějí svým pracovníkům, zákazníkům i návštěvníkům dodat potřebnou jistotu, že se dbá na dodržování pravidel bezpečného odstupu mezi lidmi,“ uvedl Uri Guterman, šéf produktového a marketingového managementu společnosti Hanwha Techwin Europe. „Aplikace pro vyhodnocování sociálního distancování jim k tomu napomůže a jako taková skvěle doplňuje schopnosti naší bezplatně poskytované aplikace ‚Occupancy Monitoring‘, která byla navržena k použití u vchodů a přesně počítá osoby vstupující do budovy nebo z ní odcházející. Obě jsou součástí sestavy řešení pro COVID-19 od Hanwha Techwin, zahrnující i aplikaci pro rozpoznávání roušek.

Štítky: 
Videodohled, Hanwha Techwin

Podobné články

D-Link rozšířil nabídku kamer Vigilance o vylepšené modely

27. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: D-Link)
Společnost D-Link ohlásila kompletní aktualizaci svojí populární kamerové řady Vigilance. Nové kamery pro střežení interiérů i exteriérů mají rozlišení až 4K a jsou ideální pro malé a střední firmy i velké podniky, které hledají profesionální řešení za výhodnou cenu. Čtěte více

Český startup GoodVision a Axis mění kamery na dopravní senzory

26. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnosti Axis Communications a GoodVision uvádějí nové řešení monitoringu dopravy v reálném čase. Aplikace GoodVision Live Traffic, která se nahraje přímo do kamer vybavených procesorovou jednotkou hlubokého učení, dokáže například rozlišovat a počítat až osm kategorií objektů, vyhodnocovat dopravní přestupky a vytvářet další statistiky. Čtěte více

Western Digital rozšiřuje nabídku řešení pro dohledové systémy

24. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Nová produktová řada WD Purple Pro přináší zvýšený výkon, spolehlivost a schopnost zvládat pracovní zatížení u analytických serverových aplikací a u záznamových zařízení využívajících umělou inteligenci. Čtěte více

Axis: PTZ kamera Q6315-LE

22. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnost Axis Communications uvedla na trh novou vysokorychlostní otočnou kameru Q6315-LE. Novinka je určená k videodohledu za každého počasí i v hluboké tmě a disponuje IR přísvitem s dlouhým dosahem (i 300 metrů a víc). Vylepšený snímač s procesorem nové generace zajistí lepší obraz, rozšířené možnosti videoanalýzy a efektivnější kompresi videa. Čtěte více